Nawigacja

Partnerzy

Mapa

Powitanie

Witamy!

Witamy na nowej stronie internetowej Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej

im. św. Stanisława Kostki.

 • Wystawa budowli z klocków LEGO

  25 października klasa czwarta odwiedziła wystawę budowli z klocków LEGO, zorganizowaną w namiocie obok hali widowiskowo-sportowej Netto Arena. 1500 metrów kwadratowych, przeznaczonych na budowle z najsłynniejszych klocków, porwało uczniów. Z dużym zainteresowaniem oglądali oni część wystawy dotyczącą ludzkiego ciała: podziwiali szkielet człowieka, analizowali budowę poszczególnych układów (oddechowego, pokarmowego), budowę serca i mózgu. Uczniom podobały się budowle przedstawiające architekturę i postacie z bajek. Dziewczętom najbardziej przypadły do gustu postacie Anny i Roberta Lewandowskich oraz Agnieszki Radwańskiej. Chłopcy natomiast zapatrzeni byli w piłkarzy. Duże wrażenie na czwartoklasistach wywarły statki, również ten najsłynniejszy - Titanic. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się największy na świecie samolot wykonany z klocków Lego Air Force One. Dodatkową atrakcją wystawy była strefa zabawy: budowanie z klocków oraz możliwość gry na PS 4. Czas spędzony w hali szybko minął na dobrej zabawie. Uczniowie klasy czwartej z niecierpliwością oczekują już kolejnych wyjść.

 • Kolejna edukacyjna wyprawa klasy 1a

  Dnia 3 października uczniowie klasy pierwszej wybrali się wraz z wychowawczynią Moniką Herdą i nauczycielką świetlicy – panią Małgorzatą Dziewanowską na kolejną wycieczkę edukacyjną. Tym razem byli w Muzeum Narodowym  na Wałach Chrobrego. Temat zajęć to „Afrykańskie laki i bajki”. Temat świetnie pasował do obchodów Dnia Głośnego Czytania oraz litery „L”, którą uczniowie niedługo poznają. Zajęcia były zrealizowane w dużej przestrzeni z ogromną ilością eksponatów. Było wesoło, ciekawie i kolorowo. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jaką rolę na świecie mają laki, poznali rodzaje lalek teatralnych i przedstawień. Obejrzeli fragment afrykańskiego przedstawienia. Poznali kukiełki, pacynki, marionetki; lalki dla chłopców i dziewczynek oraz materiały z jakich można je robić. Nagrodą za piękne zachowanie i kulturę była możliwość odegrania afrykańskiej bajki na oryginalnych bębnach, co pani Małgosia uwieczniła na filmie. Od prowadzącej zajęcia uczniowie otrzymali też szablony masek przedstawiających afrykańskie zwierzęta i niektóre dzieci już po lekcjach w świetlicy chętnie je wykonywały. 

 • Klasa 1a w muzeum

  Dnia 27 września klasa 1a wraz z wychowawczynią Moniką Herdą i nauczycielką świetlicy – panią Karoliną Kotarską uczestniczyła w sowich pierwszych zajęciach edukacyjnych poza szkołą. Była to lekcja muzealna pt. "Tropiciel muzealny", a odbyła się w Muzeum Tradycji Regionalnych na ulicy Staromłyńskiej. Uczniowie oglądali kolekcje i eksponaty, uczyli się fachowych nazw muzealnych, rozwiązywali zagadki.  Poznali życie w dawnych czasach – sposoby ubierania się, mieszkania, codzienne czynności i zachowanie  oraz zobaczyli wiele ciekawostek np. przenośny piecyk przypominający piękny wazon, zamykane skrzyneczki na cenny kiedyś cukier, czy naczynia  na cukier puder. Zaskoczeni też byli wieloma nazwami używanymi ponad 400 lat temu np. kołpak – ozdobna czapka na głowę. Podsumowaniem zajęć było układanie w parach puzzli przedstawiających widziane eksponaty. Muzeum zrobiło na dzieciach wielkie wrażenie, czas szybko minął, a ich ubiór i kultura zachowania zostały pochwalone przez wszystkich pracowników. 

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w naszej szkole. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zatem 01.10.2018 r. na każdej lekcji nauczyciele czytali swoim uczniom na głos przez 5 minut fragmenty nowych, ciekawych książek, zakupionych z projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Cel został zrealizowany. Kolejki do biblioteki po książki są coraz dłuższe. Przebranie się za ulubionego bohatera książki w tym dniu  także dopisało, zwłaszcza wśród klas młodszych. Zapraszamy do galerii!

 • Mistrz Footballu

   

  „Każde dziecko o tym wie:

  Chcesz być zdrowy – ruszaj się!

  Sport to bardzo ważna sprawa.

  Są reguły, jest zabawa”.

   

  Zgodnie z powyższym wierszykiem najmłodsze świetliki ruszyły na świeże powietrze rywalizując ze sobą o miano prawdziwego „Mistrza footballu”. Konkurs sportowy bardzo ucieszył uczniów i wprowadził ducha walki i gry fair play. Zadaniem uczniów było wbicie jak największej liczby goli w 2 próbach po 3 szanse. Dziewczynki radziły sobie równie dobrze jak chłopcy dzięki czemu gra była jeszcze bardziej emocjonująca. Wśród pierwszych klas na najwyższym podium stanęła Hanna Stelmach i Rafał Kamiński. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Walko a brąz- Marcie Frejusz i Nikodemowi Biniek. Natomiast wśród drugich klas strzeleckimi mistrzami okazali się Bartosz Mały i Zuzanna Sztark. Srebro wywalczyła Laura Nuszczyńska. Trzecie miejsce zajęli Borys Hajdamowicz i Karol Jastak. Wszystkim serdecznie gratuluję. 

Galeria zdjęć

Poniedziałek 15.10.2018

Poniedziałek 15.10.2018

Bądź na bieżąco i już dziś przeczytaj najnowsze wydanie MIKSERA.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć