Witamy!

Witamy na nowej stronie internetowej Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej

im. św. Stanisława Kostki.

• SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I, KTÓRZY ROZPOCZNĄ NAUKĘ W NASZEJ SZKOLE WE WRZEŚNIU ODBĘDZIE SIĘ

25 CZERWCA O GODZINIE 17:00.

• Dnia 14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Sztafety Literackiej. W tym roku tematem była twórczość Zbigniewa Herberta. Uczniowie klas starszych mieli okazję usłyszeć najbardziej znane wiersze tego poety czytane przez uczniów klasy 2b i 3a. Całość zaaranżowały Pani Patrycja Ponieważ i Pani Aneta Tyrka. Prezentowane utwory ukazywały pełen przekrój twórczości Herberta. Autor porusza w nich różnorodne kwestie, dzięki czemu można było poczuć ponadczasowy charakter jego dzieł.

• Dnia 12 czerwca 2018r. klasy 7a, 7b i 4 miały ogromną przyjemność wziąć udział w IX Zachodniopomorskim Dniu Owada. Zaczęliśmy wykładami „Pszczoła miodna i inne zapylacze w zmieniającym się środowisku” oraz „Owady XXI wieku”. O godzininie 13:00 podzieliliśmy się na mniejsze grupy by bardziej doświadczalnie poznawać środowisko pracując na zajęciach warsztatowych. Klasa 7a wybrała następująće zagadnienia: "Ocena stanu środowiska za pomocą porostów" oraz "Rośliny wodne w ocenie stanu wód". Dziękujemy organizatorom i czekamy z niecierpliwością na kolejny rok!

WAŻNE DATY W CZERWCU

19.06.2018

Zajęcia z wychowawcą, w tym porządkowanie szafek;

BAL GIMNAZJALNY dla klas 3 (17:30)

20.06.2018

Kiermasz mundurków, sprzątanie klas

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy 3

Zakończenie roku szkolnego dla pozostałych uczniów

• 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. W załączeniu List Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej p. Elżbiety Rafalskiej i Minister Edukacji narodowej Anny Zalewskiej oraz ulotki informacyjne.

• Zaproszenie - Obrazek 1

Szczęść Boże,

z ogromną radością (ale i pewnym drżeniem) zapraszamy na spektakl "Kostka. The musical" przygotowany z okazji roku św. Stanisława Kostki przez uczniów naszej szkoły. Premiera 18 czerwca o 18:30 w holu naszej szkoły. Można zajrzeć także na próbę generalną z udziałem publiczności 15 czerwca o 18:30.

Zapraszamy i polecamy całe przedsięwzięcie modlitwie!

Czwartek 21.06.2018

Bądź na bieżąco i już dziś przeczytaj najnowsze wydanie MIKSERA.