Nawigacja

Partnerzy

Mapa

Powitanie

Witamy!

Witamy na nowej stronie internetowej Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej

im. św. Stanisława Kostki.

 • List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji

  Szanowni Państwo,

  przekazujemy treść listu Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.  

  List dostępny TUTAJ

   

  Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl

  Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

 • Bal Karnawałowy

  16 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy pt. Mikołaju, ratuj pieski! dla klas I - II. Zabawę prowadziła grupa aktorów p. W. Gajewskiej. Przywitała nas Eskimoska z pieskami haski oraz Mikołaj, który w drodze do dzieci dał się złapać do dołu na niedźwiedzie polarne. Przez cały bal, razem z dziećmi próbował uratować psy, które nie chciały się ruszać, aż odkrył, że to pieski z LIDLA. Bajkowej fabule towarzyszyły wesołe konkursy oraz oczywiście tańce. Wszyscy się świetnie bawili, nikt nie podpierał ścian. Na koniec razem zaśpiewaliśmy piękną kolędę, a Św. Mikołaj złożył nam bardzo ciekawe noworoczne życzenia. Po balu wróciliśmy do klas, ale dalsze lekcje też były karnawałowe, bo nikt nie ściągał swojego stroju. Zobaczcie sami jak pięknie wyglądaliśmy!

 • Noc Biologów

  W dniu 11.01 (piątek) uczestnicy koła biologicznego wybrali się na organizowaną w ramach ogólnopolskiej akcji zwaną Noc Biologów. Trochę trudno zaakceptować ten tytuł w Szczecinie, ponieważ tutaj obchody rozpoczęły się od godziny 9.00.  Na szczęście deszczowa aura trochę oddawała atmosferę wieczoru. 

  Grupa 15 uczniów klas VII i VIII na początku uczestniczyła w wykładzie "Kryminalny Świat Roślin". Można było dowiedzieć się, że rośliny wbrew pozorom nie są zupełnie bezbronne. Wiele z nich jest dusicielami, trucicielami i oszustami. Potrafią odczuwać, płakać, a wiele z nich kryje historie bardziej ekscytujące niż niejedna książka kryminalna. Bardzo podobała się historia Figowca Wielkolistnego - drzewa dusiciela, a także rośliny telegraf - tańczącej rośliny Aturi, której liście poruszają się pod wpływem światła, dotyku, temperatury i głośnego dźwięku.  

 • Podziękowanie

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, 

  kim jest; nie przez to, co ma, 

  lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

  Jan Paweł II

   

  Te słowa najpełniej oddają naszą wdzięczność za to, że społeczność Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki zaangażowała się w niesienie pomocy dla Andrzeja Sz. To zaangażowanie okazało się mieć pokaźny wymiar, bo udało się nam zebrać, aż 2500 zł. organizując sprzedaż na Stoisku Bożonarodzeniowym. I uczniowie, i ich rodzice, i pracownicy szkoły dali dwukrotnie wyraz swej miłości do bliźniego. Pierwszy raz, gdy przekazali własnoręcznie wykonane ozdoby, drugi raz, gdy sami je kupili. Nie ma nic bardziej cudnego i godnego w pochyleniu się nad losem drugiego człowieka, człowieka w potrzebie…

 • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK KLAS  1, 2. 4

  Dnia 18 grudnia odbył się jeden z najprzyjemniejszych  i nastrojowych konkursów - szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Do konkursu przystąpili najliczniej uczniowie klas pierwszych oraz drugiej i czwartej, łącznie 25 osób. W jury zasiadły: pani dyrektor - Anna Jerzyk, nauczycielka muzyki – pani Ola Zielazaek oraz nauczycielka z klas najmłodszych - pani Monika Herda. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i oceniani za ogólne wrażenie, dodatkowe efekty i oczywiście przede wszystkim śpiew – prezentację tekstu i melodii.  Uczniowie stanęli na wysokości zdania – znali doskonale słowa i to po kilka długich zwrotek, byli poprzebierani i mieli rekwizyty oraz instrumenty. Usłyszeliśmy następujące utwory: Cicha noc, Do szopy, Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Wesoła nowina, Przybieżeli do Betlejem pasterze, Kolędnicy wędrownicy. Atmosfera konkursu była bardzo miła, zapanował już nastrój zbliżających się świąt, a wśród publiczności zasiedli także rodzice. Miejsce I zajęły „kolędniczki-wędrowniczki”  z klasy 2a – Ania Gajewska, Iga Kuklińska i Agata Puzio; miejsce II „Maryjka” z klasy 1a – Lena Biegaj oraz „pastereczki” z klasy 4a – Zofia Kania, Natalia Stachel i Michalina Poncyliusz, miejsce III „pastereczki” z klasy 1a – Hania Kuryłowicz, Lena Brzezicka i Alicja Viktorini. Poziom był tak wyrównany, że zdecydowaliśmy się też na kilka wyróżnień dla uczniów z klasy pierwszej. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki. W przyszłym roku

 • Wyniki konkursu

  Miło mi poinformować, że w konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki pt.” BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO-ZRÓB ZAKŁADKĘ WSPANIAŁĄ”, laureatami zostali:

  I MIEJSCE- HANNA STELMACH KL.1A

  II MIESJCE- ANIESA SEGEŃ- KL.1A

  III MIEJSCE-  ELIZA WORONKO- KL.1B

  WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

  MARIKA LESICKA- KL.1B

  POLA BOROWSKA –KL.1B

  JULIA SZKLARZ-KL.1A

  Wszystkim, którzy brali udział w konkursie serdecznie dziękuję!

  A.Kopeć

Galeria zdjęć

Wtorek 22.01.2019

Wtorek 22.01.2019

Cytat na miesiąc styczeńCytat na miesiąc styczeń

Razu jednego w zimie, gdy śnieg padał, przyniósł ... na podwórze szkło powiększające i przez nie patrzył na gwiazdki śniegowe, które pokrywały mu ubranie.

-Spojrzyj, ... - rzekł -jakie ogromne! Niby kwiaty, niby gwiazdy, a jakie sztuczne! To ciekawsze przecież od kwiatów prawdziwych! Tak równo, doskonale ułożone. Szkoda tylko, że topnieją.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć