Nawigacja

 • Informacja dla rodziców uczniów klasy I 2018/2019

  SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I, KTÓRZY ROZPOCZNĄ NAUKĘ W NASZEJ SZKOLE WE WRZEŚNIU ODBĘDZIE SIĘ

  25 CZERWCA O GODZINIE 17:00.

 • Sztafeta Literacka

  Dnia 14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Sztafety Literackiej. W tym roku tematem była twórczość Zbigniewa Herberta. Uczniowie klas starszych mieli okazję usłyszeć najbardziej znane wiersze tego poety czytane przez uczniów klasy 2b i 3a. Całość zaaranżowały Pani Patrycja Ponieważ i Pani Aneta Tyrka. Prezentowane utwory ukazywały pełen przekrój twórczości Herberta. Autor porusza w nich różnorodne kwestie, dzięki czemu można było poczuć ponadczasowy charakter jego dzieł. 

  Cieszy nas duże zainteresowanie poezją jakie zauważyć można wśród uczniów naszej szkoły. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania z polskimi mistrzami literatury i pióra.

  Małgorzata Przezdomska

 • Dzień Owada 2018

  Dnia 12 czerwca 2018r. klasy 7a, 7b i 4 miały ogromną przyjemność wziąć udział w IX Zachodniopomorskim Dniu Owada. Zaczęliśmy wykładami „Pszczoła miodna i inne zapylacze w zmieniającym się środowisku” oraz „Owady XXI wieku”. O godzininie 13:00 podzieliliśmy się na mniejsze grupy by bardziej doświadczalnie poznawać środowisko pracując na zajęciach warsztatowych. Klasa 7a wybrała następująće zagadnienia: "Ocena stanu środowiska za pomocą porostów" oraz "Rośliny wodne w ocenie stanu wód". Dziękujemy organizatorom i czekamy z niecierpliwością na kolejny rok!

 • WAŻNE DATY W CZERWCU

   

  WAŻNE DATY W CZERWCU

  19.06.2018

  Zajęcia z wychowawcą, w tym porządkowanie szafek;

  BAL GIMNAZJALNY dla klas 3 (17:30)

  20.06.2018

  Kiermasz mundurków, sprzątanie klas

  21.06.2018

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy 3

  22.06.2018

  Zakończenie roku szkolnego dla pozostałych uczniów

   

 • Informacja dla rodziców dotycząca rządowego programu „Dobry Start”

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. W załączeniu List Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej p. Elżbiety Rafalskiej i Minister Edukacji narodowej Anny Zalewskiej oraz ulotki informacyjne.

  List do pobrania TUTAJ

  Co to jest? Dowiedz się więcej kilkając TUTAJ

  Jak otrzymać wsparcie? Sprawdź krok po kroku TUTAJ

 • Zaproszenie

  Zaproszenie - Obrazek 1

  Szczęść Boże,

  z ogromną radością (ale i pewnym drżeniem) zapraszamy na spektakl "Kostka. The musical" przygotowany z okazji roku św. Stanisława Kostki przez uczniów naszej szkoły. Premiera 18 czerwca o 18:30 w holu naszej szkoły. Można zajrzeć także na próbę generalną z udziałem publiczności 15 czerwca o 18:30.

  Zapraszamy i polecamy całe przedsięwzięcie modlitwie!

 • Wymiana niemiecka

  Zapraszamy do zapoznania się z relacjami naszych uczniów po wymianie ze szkołą w Burg.  Po 5 dniach spędzonych w domach niemieckich rodzin uczniowie chcieliby podzielić się swoimi wrażeniami w kilku zdaniach.

  By przeczytać relacje uczniów kliknij TUTAJ

  Jeśli wśród naszych odwiedzających jest ktoś kto posługuje się jezykiem niemieckim, to zamieszczamy link do artykułu z niemieckiej gazety Volksstimme o wymianie uczniów ze Szczecina i Burga TUTAJ

 • Relacja ze szkolnego Festynu Rodzinnego

  Dnia 26.06.2018r. w naszej szkole odbył pierwszy Festyn Rodzinny pod  znamienitym hasłem „Dzień Rodziny” zorganizowanym przy współpracy Rady Rodziców, Dyrekcji i nauczycieli dla naszych uczniów zaproszonych z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Ideą przewodnią festynu było wspólne spędzanie czasu oraz celebrowanie wszystkich świąt dotyczących rodziny- zarówno tych wpisanych w kalendarz jak i nie. Był to więc równocześnie „Dzień mamy i taty”, „Dzień babci i dziadka”, „Dzień dziecka” i wszystkie inne ważne dni dla rodzin naszych uczniów.

  Na ten dzień przygotowano dla wszystkich gości szereg atrakcji min. zawody drużynowe, „Bieg po tlen ze św. Stanisławem”, „Stare i nowe zabawy podwórkowe”, rebusy, „Drzewo balonowe", zabawy z chustą Klanzy i nie tylko, obieranie jabłka, stoisko pierwszej pomocy przedmedycznej, skoki przez linę, czy też  stoisko plastyczne- „Ekologiczny jeż”. Uczniowie szkoły rozpoczęli festyn swoimi występami. Pokazały się pierwszaki w poważnym występie scenicznym  śpiewając i grając na dzwonkach, a nasz uzdolniony muzycznie uczeń zagrał i zaśpiewał na keybordzie ulubioną pieśń naszego papieża Jana Pawła II pt. „Barka”. Rozstrzygnięty został również ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina”. Wszyscy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku w postaci waty cukrowej, gofrów, pop- cornu lub też pysznego ciasta upieczonego przez nasze mamy.

  Atrakcji było co niemiara, a pogoda tego dnia była wprost wymarzona na  nasz „Dzień rodziny” pod chmurką. Festyn przerywany był zabawą taneczną. Uczestniczy uczyli się wspólnie tańca belgijskiego, aby na koniec dnia wspólnie- jak na wspólnotę przystało- zatańczyć.   

  Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami.

  Postawiliśmy na własne siły, wykorzystaliśmy swój potencjał organizacyjny i artystyczny i to się opłaciło!

  Szczególne podziękowania w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz dzieci i ich rodziców  składamy Radzie Rodziców, która była dużym wsparciem naszego przedsięwzięcia i aktywnie zaangażowała się w przygotowanie tego dnia.

  Festyn rodzinny, który się odbył w sobotę, 26 maja  kolejny raz utwierdził w przekonaniu, że warto się spotykać i być razem, a rodzina jest największą wartością w życiu każdego człowieka.

  Wypada tylko dodać: Do zobaczenia za rok! A w międzyczasie zapraszamy do galerii zdjęć.

  Koordynator przedsięwzięcia- Beata Florczak

 • Wiosenna edycja MIKSERA

   

  Bądź na bieżąco i już dziś przeczytaj nowy numer Miksera! 

  Edycja wiosenna do pobrania tutaj.

 • Informacja dla Rodziców Uczniów klas VII SP oraz klas II GM

  List Ministra Edukacji Narodowej skierowany do Rodziców i Opiekunów Uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum, do zapoznania się 

  TUTAJ

 • Zapraszamy do galerii

  W ostatnim tygodniu odbyły się w naszej szkole dwa wydarzenia - warsztaty o nazwie Archipelag Skarbów oraz Dzień Rodziny. By zobaczyć więcej kliknij na dane zdjęcie.

          ARCHIPELAG SKARBÓW                                    DZIEŃ RODZINY

  Zapraszamy do galerii - Obrazek 1 Zapraszamy do galerii - Obrazek 2

 • Ważne informacje

  Dokumenty do pobrania

  1. Karta zgłoszenia dziecka do szkoły, do pobrania tutaj.

  2. Komunikat Kuratorium Oświaty dotyczący organizacji kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami, komunikat do pobrania tutaj.

  3. Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej, karta do pobrania tutaj.

   

  4. Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce szkolnej, deklaracja do pobrania tutaj.

 • Zaproszenie na "Dzień Rodziny"

  W imieniu dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i rady rodziców mamy zaszczyt zaprosić uczniów wraz z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem na festyn rodzinny. "Dzień rodziny" odbędzie się dnia 26 maja, tj. w sobotę w godzinach 10:00- 13:00.

   

  W tym dniu będziemy celebrować rodzinę i wszystkie święta jej przypisane łącząc Dzień Matki z Dniem Ojca, Dniem Babci, Dniem Dziadka, Dniem Dziecka. Z tej oto okazji przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, których celem jest wspólne spędzanie czasu na zabawie, rozrywce, współzawodnictwie i współpracy międzypokoleniowej. Na uczestników festynu czeka mnóstwo niespodzianek i pyszna zabawa. Wszyscy uczestnicy, i Ci najmłodsi, i Ci najstarsi znajdą coś dla siebie i będą mogli skorzystać z zabaw, konkursów z nagrodami, warsztatów plastycznych, słodkiego poczęstunku i wielu innych atrakcji, których szczegółów nie zdradzamy zapewniając, że czasu na nudę nie będzie. Ufamy, że „Dzień rodziny” w naszej szkole będzie dobrym czasem zacieśniania więzi rodzinnych i radości spędzania czasu wolnego wśród bliskich osób. Zatem raz jeszcze zachęcamy do licznego stawienia się naszych uczniów z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem, życząc już teraz dobrego dnia!

 • Gazetka szkolna

   

  Bądź na bieżąco i już dziś przeczytaj nowy numer Miksera! 

  Edycja wiosenna do pobrania tutaj.

 • „Archipelag Skarbów”- program profilaktyki zintegrowanej

  W ramach realizacji szkolnego Programu Profilaktyki oraz szkolnego Programu  Wychowawczego, w dniach 24-25  maja  2018r. w naszej szkole odbyła się realizacja profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Programem zostali objęci najstarsi uczniowie (klasy 2 i 3 gimnazjum), rodzice oraz nauczyciele. W czasie spotkania z rodzicami zaprezentowano cały zakres celów programu. Komentarz prowadzących zawarł wiele wskazówek co do sposobów skutecznego przekazu profilaktycznego w codziennej pracy wychowawczej w rodzinie. Szczególny akcent został położony na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowaniu nastolatka. Zostały podane wskazówki jak rozmawiać a dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, w tym zagadnieniu miłości i seksualności.

  Spotkanie z nauczycielami miało charakter wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. Zaprezentowano cele programu „Archipelag gwiazd”, model profilaktyki zintegrowanej oraz wyniki badań nad młodzieżą wraz ze wskazówkami i wnioskami.

  Najwięcej godzin z edukatorami programu spędzili uczniowie klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych. W ciągu dwóch dni brali aktywny udział w poznawaniu odpowiedzi na pytania:

  Jak uniknąć uzależnienia od seksu, alkoholu czy narkotyków?

  Jak radzić z gniewem i presją rówieśników?

  Czym jest prawdziwa miłość i gdzie szukać autorytetów?

  Podczas czterogodzinnych warsztatów młodzież zamienia się w poszukiwaczy skarbów: jest nimi głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Warsztaty prowadzone były w dynamiczny sposób. Informacje przekazywane  poprzez prezentacje multimedialne, quizy, krótkie filmiki i muzykę, ćwiczenia. Młodzież była zachęcana aby odpowiadać na pytania, głosować, a nawet śpiewać razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”. Chętni uczniowie z dnia na dzień przygotowali wiersze, plakaty, piosenki.

  Zapraszam do galerii zdjęć - koordynator przedsięwzięcia- pedagog Beata Florczak.

 • Informacja o Konkursach Kuratoryjnych

  LAUREACI I FINALIŚCI KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  INFORMACJA DOSTĘPNA TUTAJ

  SERDECZNIE GRATULUJEMY

 • Dzień Otwarty

  26 kwietnia w Naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty dla uczniów klas 6. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 17.00  a 19:00.

  Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. Szóśtoklasiści oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka Naszej placówki. Przyszli uczniowie mieli szansę poznać swoich przyszłych nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanki ze szkoły. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole, bardzo się wszystkim podobał. 

   

   

   

 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to dzień ważny dla każdego Polaka. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. 


  W naszej szkole obchody tego święta były równie uroczyste. Uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni Adriany Król przygotowali przedstawienie. Podczas uroczystego apelu uczniowie przypomnieli, co kryje się pod tak ważną dla Polaków datą. Zapraszamy do galerii. 

 • Sukces Karola Drozda

  24 kwietnia br., w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Szczecińskie Strajki 1988”. Organizatorami byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska - Kulesza, Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie pan Krzysztof Kowalczyk oraz Prezes Fundacji Polskie Wartości pan Wojciech Woźniak. 

  Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego, a jego celem było zaprezentowanie wiedzy i talentów plastycznych dzieci oraz młodzieży poprzez stworzenie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z szczecińskimi strajkami w 1988 roku, w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą tamtych dni. 

  Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęło 395 prac konkursowych, w tym praca naszego ucznia z  klasy 3 gimnazjum- Karola DrozdaWyróżnionych i nagrodzonych zostało 18 prac, w tym praca Karola! Serdecznie gratulujemy Karolowi sukcesu i zapraszamy go galerii zdjęć!!!

   

 • Rekrutacja do klasy 1 SP

  Rekrutacja do kl. 1

  Rodzice uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2018/2019 proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły, w celu odebrania karty potwierdzenia przyjęcia ucznia. Kartę należy zanieść do szkoły rejonowej. 

   


   

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć