Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej
 • Wystawa budowli z klocków LEGO

  Wystawa budowli z klocków LEGO

  25 października klasa czwarta odwiedziła wystawę budowli z klocków LEGO, zorganizowaną w namiocie obok hali widowiskowo-sportowej Netto Arena. 1500 metrów kwadratowych, przeznaczonych na budowle z najsłynniejszych klocków, porwało uczniów. Z dużym zainteresowaniem oglądali oni część wystawy dotyczącą ludzkiego ciała: podziwiali szkielet człowieka, analizowali budowę poszczególnych układów (oddechowego, pokarmowego), budowę serca i mózgu. Uczniom podobały się budowle przedstawiające architekturę i postacie z bajek. Dziewczętom najbardziej przypadły do gustu postacie Anny i Roberta Lewandowskich oraz Agnieszki Radwańskiej. Chłopcy natomiast zapatrzeni byli w piłkarzy. Duże wrażenie na czwartoklasistach wywarły statki, również ten najsłynniejszy - Titanic. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się największy na świecie samolot wykonany z klocków Lego Air Force One. Dodatkową atrakcją wystawy była strefa zabawy: budowanie z klocków oraz możliwość gry na PS 4. Czas spędzony w hali szybko minął na dobrej zabawie. Uczniowie klasy czwartej z niecierpliwością oczekują już kolejnych wyjść.

  Wychowawczyni klasy 4, Aleksandra Zielazek

 • Kolejna edukacyjna wyprawa klasy 1a

  Kolejna edukacyjna wyprawa klasy 1a

  Dnia 3 października uczniowie klasy pierwszej wybrali się wraz z wychowawczynią Moniką Herdą i nauczycielką świetlicy – panią Małgorzatą Dziewanowską na kolejną wycieczkę edukacyjną. Tym razem byli w Muzeum Narodowym  na Wałach Chrobrego. Temat zajęć to „Afrykańskie laki i bajki”. Temat świetnie pasował do obchodów Dnia Głośnego Czytania oraz litery „L”, którą uczniowie niedługo poznają. Zajęcia były zrealizowane w dużej przestrzeni z ogromną ilością eksponatów. Było wesoło, ciekawie i kolorowo. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jaką rolę na świecie mają laki, poznali rodzaje lalek teatralnych i przedstawień. Obejrzeli fragment afrykańskiego przedstawienia. Poznali kukiełki, pacynki, marionetki; lalki dla chłopców i dziewczynek oraz materiały z jakich można je robić. Nagrodą za piękne zachowanie i kulturę była możliwość odegrania afrykańskiej bajki na oryginalnych bębnach, co pani Małgosia uwieczniła na filmie. Od prowadzącej zajęcia uczniowie otrzymali też szablony masek przedstawiających afrykańskie zwierzęta i niektóre dzieci już po lekcjach w świetlicy chętnie je wykonywały. 

  Monika Herda 

 • Klasa 1a w muzeum

  Klasa 1a w muzeum

  Dnia 27 września klasa 1a wraz z wychowawczynią Moniką Herdą i nauczycielką świetlicy – panią Karoliną Kotarską uczestniczyła w sowich pierwszych zajęciach edukacyjnych poza szkołą. Była to lekcja muzealna pt. "Tropiciel muzealny", a odbyła się w Muzeum Tradycji Regionalnych na ulicy Staromłyńskiej. Uczniowie oglądali kolekcje i eksponaty, uczyli się fachowych nazw muzealnych, rozwiązywali zagadki.  Poznali życie w dawnych czasach – sposoby ubierania się, mieszkania, codzienne czynności i zachowanie  oraz zobaczyli wiele ciekawostek np. przenośny piecyk przypominający piękny wazon, zamykane skrzyneczki na cenny kiedyś cukier, czy naczynia  na cukier puder. Zaskoczeni też byli wieloma nazwami używanymi ponad 400 lat temu np. kołpak – ozdobna czapka na głowę. Podsumowaniem zajęć było układanie w parach puzzli przedstawiających widziane eksponaty. Muzeum zrobiło na dzieciach wielkie wrażenie, czas szybko minął, a ich ubiór i kultura zachowania zostały pochwalone przez wszystkich pracowników. 

  Monika Herda 

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w naszej szkole. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zatem 01.10.2018 r. na każdej lekcji nauczyciele czytali swoim uczniom na głos przez 5 minut fragmenty nowych, ciekawych książek, zakupionych z projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Cel został zrealizowany. Kolejki do biblioteki po książki są coraz dłuższe. Przebranie się za ulubionego bohatera książki w tym dniu  także dopisało, zwłaszcza wśród klas młodszych. Zapraszamy do galerii!

 • Mistrz Footballu

  Mistrz Footballu

   

  „Każde dziecko o tym wie:

  Chcesz być zdrowy – ruszaj się!

  Sport to bardzo ważna sprawa.

  Są reguły, jest zabawa”.

   

  Zgodnie z powyższym wierszykiem najmłodsze świetliki ruszyły na świeże powietrze rywalizując ze sobą o miano prawdziwego „Mistrza footballu”. Konkurs sportowy bardzo ucieszył uczniów i wprowadził ducha walki i gry fair play. Zadaniem uczniów było wbicie jak największej liczby goli w 2 próbach po 3 szanse. Dziewczynki radziły sobie równie dobrze jak chłopcy dzięki czemu gra była jeszcze bardziej emocjonująca. Wśród pierwszych klas na najwyższym podium stanęła Hanna Stelmach i Rafał Kamiński. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Walko a brąz- Marcie Frejusz i Nikodemowi Biniek. Natomiast wśród drugich klas strzeleckimi mistrzami okazali się Bartosz Mały i Zuzanna Sztark. Srebro wywalczyła Laura Nuszczyńska. Trzecie miejsce zajęli Borys Hajdamowicz i Karol Jastak. Wszystkim serdecznie gratuluję. 

  Karolina Kotarska

 • Ślubowanie klas VII

  Ślubowanie klas VII

  20 września 2018 r. w kościele pw. św. Ottona w Szczecinie  odbyło się ślubowanie siódmoklasistów przyjętych w tym roku szkolnym do grona uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki. Uroczystość miała miejsce częściowo w trakcie, a także po Mszy Świętej przygotowanej i przeprowadzonej przez księdza prefekta Wojciecha Koladyńskiego. Jagoda Pasternak oraz Małgorzata Przewoźna – uczennice ostatniego rocznika szkoły gimnazjalnej – pokrótce wprowadziły w uroczystość pięknym przemówieniem, następnie oddając głos P. Piotrowi Igrasowi, sprawującemu pieczę nad pocztem sztandarowym. Po wydaniu odpowiednich komend do sztandaru podeszli przedstawiciele klas siódmych, którzy wraz z pozostałymi uczniami złożyli uroczystą przysięgę, powtarzając tekst ślubowania czytany przez księdza prefekta. Po uroczystości uczniowie otrzymali od wychowawców klas legitymacje oraz zakładki do książek. Nasza szkoła powiększyła się o 38 uczniów klasy dwujęzycznej oraz matematycznej. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za obecność z nami w tym wyjątkowym dniu. Siódmoklasistom życzymy pięknych wspomnień i wielkości serca. Podążajcie w swych celach za przykładem patrona szkoły!

  Wychowawczynie klas siódmych

 • Informacje dotyczące egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty

  Informacje dotyczące egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty

  Informacje o sposobie organizacji i przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019 do pobrania tutaj.

  Informacje o sposobie organizacji i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019 do pobrania tutaj.

  Harmonogram przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych obowiązujący w roku szkolnym 2018/2019 do pobrania tutaj.

  Komunikat o przyborach i materiałach pomocniczych, z których mogą korzystać uczniowie w trakcie egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019 do pobrania tutaj.

  Komunikat w sprawie dostosowania szczegółów sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019 do pobrania tutaj.

 • Dzień Głośnego Czytania

  Dzień Głośnego Czytania

  W DNIU 01.10 (PONIEDZIAŁEK) W NASZEJ SZKOLE OBCHODZIĆ BĘDZIEMY „DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA”. Z TEJ OKAZJI WSZYSCY CHĘTNI MOGĄ SIĘ PRZEBRAĆ ZA SWOJEGO ULUBIONEGO BOHATERA KSIĄŻKI.UCZNIOWE, KTÓRZY BĘDĄ PRZEBRANI OTRZYMUJĄ W TYM DNIU SZCZĘŚLIWY NUMEREK!
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 • Dzień integracyjny

  Dzień integracyjny

  Nasza szkoła z dniem 3 września poszerzyła się o nowe grono uczniów. Wśród nowych oddziałów zostały powołane dwie klasy siódme. Pierwszy dzień szkoły został uznany dniem integracyjnym i nowi siódmoklasiści w tym dniu poznawali szkołę oraz swoje klasy.

  Na początku uczniowie wraz z wychowawcami, panią Katarzyną Wojciechowicz (7A) i panią Pauliną Kuźmo-Biwan (7B) zwiedzili szkołę i dowiedzieli się, gdzie znajdują się najważniejsze miejsca, takie jak:  sekretariat, biblioteka, stołówka szkolna,  szatnia  oraz gabinet Pani Dyrektor i pielęgniarki. Właściwa część integracji odbyła się na Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym Arkonka. Był to czas na zajęcia w oddziałach klasowych, poznanie swoich imion, zainteresowań. Następnie uczniowie wzięli udział w zmaganiach sportowych, gdzie rywalizowały obie klasy. Wspólna integracja odbyła się przy ognisku, gdzie oprócz pieczenia kiełbasek był czas na wspólne rozmowy oraz zabawy słowne. Dzień zakończył się zapisaniem życzeń na nowy rok szkolny na karteczkach i wrzuceniem ich do ogniska.

  Wszystkich uczniów serdecznie witamy wśród naszej społeczności. Życzymy wielu sukcesów w nauce, sporcie oraz pozyskania przyjaciół i samych radosnych dni.  WITAJCIE!

 • Ceremonia rozpoczęcia roku szkolnego

  Ceremonia rozpoczęcia roku szkolnego

  Dnia 3 września powitaliśmy uczniów naszej szkoły po wakacjach. Podczas Mszy św. ksiądz Wojciech Koladyński dodał otuchy i motywował do ciężkiej pracy w nowym roku szkolnym. Wspomniał jak istotny jest to rok dla uczniów klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej. Pani Dyrektor w swojej przemowie przywitała nowych nauczycieli, rodziców i przede wszystkim uczniów. A jest ich nie mało, bo aż 302! Zapraszamy do galerii by przekonać się jak imponująco wyglądali stojąc zebrani w całość reprezentując, już po raz ostatni, Gimanzjum Katolickie i Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową razem.

 • Deklaracja korzystania z obiadów

  Deklaracja korzystania z obiadów

   

  Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce szkolnej jest już dostępna na naszej stronie internetowej.

  By pobrać dokument kliknij TUTAJ.

 • Spotkanie z rodzicami uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

  Spotkanie z rodzicami uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

  Spotkanie z rodzicami uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi odbędzie się

  27 września 2018r. o godz. 18:00 w sali nr 3.

  Podczas spotkania pedagog szkolny postara się  odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące form  pomocy jak również rozwiać ewentualne wątpliwości. Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i oraz dyrekcji szkoły.

  Z wyrazami szacunku- pedagog- Beata Florczak.

 • Pierwsze spotkanie z Rodzicami

  Pierwsze spotkanie z Rodzicami

   

  Uprzejmie informujemy, iż pierwsze spotkanie z Rodzicami odbędzie się w czwartek 13.09.2018 r.

  Rodziców uczniów z klasy VII, VIII i III gimnazjalnej zapraszamy na godzinę 17:30.

  Rodziców uczniów z klas I, iI, IV i V zapraszamy na godzinę 18:15.

  Do zobaczenia! 

 • List Minister Edukacji Narodowej

  List Minister Edukacji Narodowej

  Szanowni Państwo zapraszamy do zapoznania się z listem Minister Edukacji Narodowej adresowanym do:

  - Rodzciów i Opiekunów uczniów, list dostępny TUTAJ

  - Dyrektorów i Nauczycieli, list dostępny TUTAJ

 • Przyznanie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin

  Przyznanie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin

  DECYZJĄ KOMISJI NAGRÓD PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN NIŻEJ WYMIENIENI UCZNIOWIE OTRZYMALI NAGRODĘ ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  INFORMACJA DOSTĘPNA TUTAJ

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 • Informacja dla rodziców dotycząca rządowego programu „Dobry Start”

  Informacja dla rodziców dotycząca rządowego programu „Dobry Start”

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. W załączeniu List Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej p. Elżbiety Rafalskiej i Minister Edukacji narodowej Anny Zalewskiej oraz ulotki informacyjne.

  List do pobrania TUTAJ

  Co to jest? Dowiedz się więcej kilkając TUTAJ

  Jak otrzymać wsparcie? Sprawdź krok po kroku TUTAJ

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  UROCZYSTE POWITANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ     3 WRZEŚNIA 2018r. I ROZPOCZNIE MSZĄ ŚW. O GODZINIE 9:00 W PARAFII PW. ŚW. OTTONA W SZCZECINIE. UCZNIOWIE PROSZENI SĄ O PRZYBYCIE DO SZKOŁY O GODZINIE 8:45 BY SPOTKAĆ SIĘ W KLASACH Z WYCHOWAWCAMI I WSPÓLNIE UDAĆ DO KOŚCIOŁA. 

 • Wykaz podręczników

  Wykaz podręczników

   

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019 DOSTĘPNY DO POBRANIA TUTAJ

 • Klauzula informacyjna RODO

  Klauzula informacyjna RODO

   

  Klauzula informacyjna RODO

  - dowiedz się więcej klikając TUTAJ

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć