• Konkursy

• ROK SZKOLNY 2021/2022

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Ruszyła tegoroczna edycja WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO.

Odbywa się na trzech etapach:

•dla klas II-III
            •dla klas IV-VI
            •dla klas VII-VIII

Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz budowania językowej wypowiedzi. Uczestnicy Maratonu co miesiąc czytają wskazaną pozycje z listy lektur, a następnie piszą test ze znajomości tekstu. Finał konkursu w kwietniu 2022roku.

REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY JEST TUTAJ

LISTA LEKTUR DO POBRANIA TUTAJ

LISTA LEKTUR NA PAŹDZIERNIK DO POBRANIA TUTAJ

LISTA LEKTUR NA WRZESIEŃ DO POBRANIA TUTAJ

PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK

Więcej informacji dostępnych po kliknięciu TUTAJ

ROK SZKOLNY 2020/2021

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Ruszyła tegoroczna edycja WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO.

Odbywa się na trzech etapach: •dla klas II-III
            •dla klas IV-VI
            •dla klas VII-VIII

Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz budowania językowej wypowiedzi. Uczestnicy Maratonu co miesiąc czytają wskazaną pozycje z listy lektur,a następnie piszą test ze znajomości tekstu. Finał konkursu w kwietniu 2021roku.

REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY JEST TUTAJ

LISTA LEKTUR DO POBRANIA TUTAJ

ROK SZKOLNY 2019/2020

AKCJA CZYTELNICZA PT.”KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW.”

Głosowanie będzie odbywało się w bibliotece. Na kartce należy zapisać imię i nazwisko autora, tytuł książki oraz swoje imię i nazwisko. Spośród uczniów biorących udział w głosowaniu, wylosowany zostanie zwycięzca, który otrzyma nagrodę.Polecana przez laureata książka zostanie zakupiona do biblioteki (jeśli nie ma jej w księgozbiorze) i opatrzona dedykacją zwycięzcy.

Czas trwania akcji – od października do końca listopada 2019 r.

KONKURSY:

1. Konkurs na  „Najlepszego Czytelnika Miesiąca Październik”

Cele konkursu:- Promocja czytelnictwa i działań biblioteki szkolnej.- Utrwalanie nawyku obcowania z książką.- Podnoszenie kultury czytelniczej uczniów.- Zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur.

- Kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą.

Regulamin konkursu:

Ocenie konkursowej podlega aktywność i kultura czytelnicza ucznia, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek, terminowość oddawania książek, dbałość czytelnika o wypożyczone książki oraz kultura zachowania w bibliotece.

2.Konkurs fotograficzny „Jesienny portret z książką”

Cele konkursu:

- Promocja czytelnictwa.

- Popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

- Rozwijanie zainteresowań, uzdolnień.

- Rozwijanie wrażliwości artystycznej.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie.

2. Tematyka zgłaszanych fotografii musi być zgodna z tytułem konkursu.

3. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu jedną fotografię.

4. Zdjęcie – odbitka czarno-biała, w sepii lub kolorowa na papierze fotograficznym w formacie 10 x15 cm lub większym.

5. Do zdjęcia należy dołączyć oświadczenie oraz informację zawierającą: tytuł zdjęcia,

imię i nazwisko autora (odpowiedni druk w załączniku).

6. Fotografie należy złożyć w bibliotece szkolnej do 31 października 2019r.7. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 04.11.2019r.Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę oraz dyplom.

Przewidziane są wyróżnienia.8. Przystępując do konkursu, uczestnik zapewnia, że:

- posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy,

- nie kopiuje fotografii innych autorów,

- posiada zgodę osoby (osób), której wizerunek utrwalono na zdjęciu, na upublicznienie dla celów promocyjnych i marketingowych oraz przyjmuje na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko organizatorowi konkursu.

ROK SZKOLNY 2018/2019

Konkurs - SELFIE Z KSIĄŻKĄ

DLA UCZNIÓW KLAS I-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ, ORAZ III GIM

ZASADY:

• ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE Z KSIĄŻKA.

• PRZYNIEŚ DO BIBLIOTEKI JUŻ WYWOŁANE BĄDŹ WYDRUKOWANE- OCZYWIŚCIE PODPISANE.

• JEDNA OSOBA MOŻE ZGŁOSIĆ JEDNO ZDJĘCIE.

• NA ZDJĘCIA CZEKAMY DO  30.04.2019.

• LICZYMY NA KREATYWNOŚĆ I POMYSŁOWOŚĆ ZAINTERESOWANYCH.

• NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ CIEKAWE NAGRODY NIESPODZIANKI.

• REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ ORAZ TUTAJ.

WYNIKI:

I miejsce:

Róża Świderska kl. 1a

II miejsce:

Julia Szklarz kl.1a

III miejsce:

Aleksandra Bobak kl. 2a

Wyróżnienia otrzymują:

Laura Nuszczyńska kl.2a

Maria Włodarczyk kl.4a

Marta Frejusz kl.1a

Kacper Kujawski kl. 7b

Adam Łochnicki kl.2a

Jakub Łochnicki kl.5b

Konkurs - Z czego ten cytat?

DLA KLAS IV-VIII ORAZ III GIM

Regulamin konkursu:

Dwa razy w  miesiącu wywieszony zostanie na tablicy fragment utworu (w bibliotece). Proszę podać jego autora i tytuł. Odpowiedź należy wrzucić do pudełka. Osoba, która w ciągu roku szkolnego udzieli jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi, otrzyma atrakcyjną nagrodę.

Zapraszam do udziału ☺

Cytat  na miesiąc maj:

- Ale czy pan naprawdę uważa - powiedział Piotr - że mogą być jakieś inne światy, w tym miejscu, tuż koło nas, tak jak ten?
            - Nie ma nic bardziej prawdopodobnego - odpowiedział Profesor, zdejmując okulary. Zabrał się do ich czyszczenia, mrucząc do siebie: - Jestem ciekaw, czego oni ich uczą w tych szkołach.

Konkurs - By się czytać chciało - zrób zakładkę wspaniałą

DLA KLAS I

Regulamin konkursu:

Konkurs skierowany do uczniów klas pierwszych PKSP. Uruchom swoją wyobraźnię i fantazję - wykonaj zakładkę do książki. Można stosować różnorodne techniki plastyczne, różne materiały i sposoby ich łączenia. Najładniejsze zakładki zostaną nagrodzone i zaprezentowane wszystkim uczniom.

PRACE NALEŻY SKŁADAĆ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DO 12.12.2018 (ŚRODA).

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU.