O naszej bibliotece Godziny otwarcia Koło pięknego czytania Dokumenty Konkursy Wydarzenia biblioteczne

Wydarzenia biblioteczne

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - informacje dostępne TUTAJ

Projekt "CZYTAM, WIĘC JESTEM" - informacje dostępne TUTAJ

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zatem 01.10.2018 r. na każdej lekcji nauczyciele czytali swoim uczniom na głos przez 5 minut fragmenty nowych, ciekawych książek, zakupionych z projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Cel został zrealizowany. Kolejki do biblioteki po książki są coraz dłuższe. Przebranie się za ulubionego bohatera książki w tym dniu  także dopisało, zwłaszcza wśród klas młodszych. Zapraszamy do galerii by zobaczyć więcej!