• Szkoła

• Wymiana niemiecka

• Od 2012 r. nasza szkoła uczestniczy w programie wymiany niemieckiej ze szkołą Burger Roland Gymnasium w małej uroczej miejscowości Burg pod Magdeburgiem.

Na czym polega?

Chętni uczniowie po pomyślnie zdanym teście z j. niemieckiego zostają zakwalifikowani do 15-osobowej grupy. W listopadzie dostają kontakt do swojego niemieckiego partnera, po czym następuje indywidualne poznawanie się (poprzez Messenger, WhatsApp, Facebook itp.). W maju następuje pierwsze spotkanie po stronie niemieckiej – wyjeżdżamy do naszych gości na 6 dni, gdzie spędzamy wspólnie czas i bierzemy udział w bogatym programie. Potem następuje rewizyta naszych partnerów w Szczecinie. Ma to miejsce we wrześniu i trwa również 6 dni.