• O naszej bibliotece

• Biblioteka Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Szczecinie rozpoczęła swoją działalność w 2003r., (wtedy tylko gimnazjum) kiedy to powstała dzięki życzliwości darczyńców przekazujących książki. Z biegiem lat księgozbiór powiększał się, głównie działy z lekturami oraz literaturą dla młodzieży. Teraz możemy się pochwalić, dużo większymi zbiorami chociażby dlatego, że Szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, co znacznie przyczyniło się do powiększenia księgozbioru głównie w lektury szkolne, na chwilę obecną posiadamy wszystkie pozycje. Biblioteka szkolna gromadzi książki bieżące i archiwalne, czasopisma i materiały niepiśmienne. Znajdziemy w niej także księgozbiór podręczny: słowniki, encyklopedie, albumy.

„Nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by przyjacielem książki zostać”

H. Łochocka