• Pedagog

        • Szkolni pedagodzy

        •  

          PEDAGOG / PEDAGOG SPECJALNY: Anna Cichowlas

          GODZINY PRACY PEDAGOGA:


          Poniedziałek 09:30 – 16:30
          Wtorek 08:00 – 14:00
          Środa 09:00 – 16:00
          Czwartek 08:00 – 15:00
          Piątek 08:00 – 14:00

           

          Pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Ważne telefony:

           

          Pomoc dla dzieci i młodzieży

          116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży

          Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Od 1 stycznia 2018 roku jest czynny codziennie od godziny 12.00 do 2.00 w nocy, wiadomość przez stronę www.116111.pl możesz przesłać całą dobę. Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.

           

          801 171 701 – Telefon Zaufania - Szkoła Bez Przemocy

          Program „Szkoła bez przemocy” został przygotowany w odpowiedzi na narastający poziom przemocy i agresji w polskich szkołach. Jego zadaniem jest uświadomienie problemu przemocy oraz zapewnienie szkołom narzędzi oraz wsparcia w walce z tym zjawiskiem. W ramach Programu podejmowane są działania, które nakierowane są na dostarczanie informacji na temat sytuacji w polskich szkołach, a tym samym zwiększanie świadomości powszechności występowania zjawiska przemocy i agresji. Program ma za zadanie zwiększać społeczne zaangażowanie różnych środowisk w przeciwdziałanie przemocy w szkole - nie tylko uczniów i nauczycieli, ale też rodziców, organizacji społecznych i instytucji publicznych. http://www.szkolabezprzemocy.pl

           

          Pomoc dla dorosłych w sprawach dzieci

          800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

          Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych. Telefon dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 15:00.

           

          Pomoc dla dzieci i dorosłych

          800 12 12 12 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

          Tu również możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

           

          116 000 - Całodobowy, bezpłatny telefon w sprawie zaginionego dziecka.

          Telefon 116 000 jest skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. Telefon 116000 działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (połączenie bezpłatne). www.zaginieni.pl

           

          800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

          Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę. http://www.niebieskalinia.org

           

          800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

          Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 - 15.30 (połączenie bezpłatne).

           

          801 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania”

          Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz tam uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

           

          Pomoc dla dorosłych

          800 676 676 - Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich

          Na Infolinii Obywatelskiej można uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO oraz dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Doświadczeni prawnicy starają się udzielić niezbędnych informacji bądź pomóc skierować sprawę do właściwej instytucji. Telefon jest czynny w poniedziałki w godz. 10.00 - 18.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 (połączenie bezpłatne z telefonów stacjonarnych i komórkowych).

           

          116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym

          Skorzystaj z niego, jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz tam dzwonić od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 22.00 (połączenie bezpłatne). http://116123.edu.pl

           

          800 108 108 - Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich

          Telefon wsparcia działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00. Linia 800 108 108 adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady. Zadaniem dyżurujących psychologów jest podejmować interwencje w sytuacjach nagłych, a także pomagać w podejmowaniu decyzji o ewentualnej dalszej terapii.

          Więcej informacji na stronie Fundacji Nagle Sami: http://www.naglesami.org.pl

           

          Pozostałe

          801 889 880 - Telefon Zaufania - Uzależnienia behawioralne

          Z telefonu mogą korzystać wszystkie osoby, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Z konsultantami mogą porozmawiać również osoby bliskie osobom uzależnionym – rodzina, przyjaciele, znajomi. Infolinia jest czynna codziennie w godzinach od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia. www.uzaleznieniabehawioralne.pl

           

          800 70 22 22 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

          Całodobowa i bezpłatna pomoc psychologiczna przez telefon, email i czat. Dyżurujący konsultanci udzielają porad i kierują osoby dzwoniące lub piszące do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

           

          Od pedagoga:

          • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 do pobrania tutaj.
          • Szanowni Państwo, przekazuję dokument, w którym wyjaśnione są różnice między opinią, a orzeczeniem. Proszę o zapoznanie się z artykułem.

          • Informacje o sposobie organizacji i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty obowiązujące w roku szkolnym 2023/2024 do pobrania tutaj. 
          • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2024 roku do pobrania tutaj.
          • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej  w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty w 2024 roku do pobrania tutaj.
          • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024 do pobrania tutaj.
          • Komunikaty i informacje Dyrektora CKE na rok szkolny 2023/2024 dostępne tutaj.
          • Szanowni Państwo, aby zapobiegać zagrożeniom płynącym z Internetu, warto już dzisiaj zapoznać się z tym linkiem, który przybliży wartość prewencji tego typu zjawiskom.
          • W celu poszukiwania pomocy w sytuacjach trudnych, proszę o zapoznanie się z tym linkiem.
          • Alarmujące dane na temat korzystania dzieci z Internetu - dostępne tutaj.
          • Patotreści w internecie - poznaj najnowszy raport tutaj.
          • Jak rodzic może pomagać dziecku w nauce, jak może pomagać odnosić sukcesy, jak może pomagać unikać porażek? - artykuł dostępny tutaj
          • Wyniki kontroli pn. Zapobieganie i przeciwdziałanie cyberprzemocy wsród dzieci i młodzieży - www.nik.gov.pl 
          • Informacja przygotowana przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami do pobrania tutaj
          • Komunikat Kuratorium Oświaty dotyczący organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do pobrania tutaj.
          • Artykuł o nadużywaniu komputera i sieci do pobrania tutaj.
          • Bezpieczeństwo w internecie informacje do pobrania tutaj tutaj.
          • Wybór zawodu informacje do pobrania tutaj.
          • Jak przetrwać z nastolatkiem? - Informacje do pobrania tutaj.
          • Jak działa pamięć? - Informacje do pobrania tutaj.
          • Dopalacze. - Informacje do pobrania tutaj.
          • Szanowni Państwo, jeśli potrzebujecie wsparcia i pomocy w sytuacjach
            kryzysowych, udostępniam dla Państwa ważne numery telefonów. Proszę o
            zapoznanie się z nimi pod tym linkiem.
          • Zachęcam Państwa do obejrzenia 29 krótkich, bezpłatnych filmów o wychowaniu dzieci, ich wsparciu w trudnych sytuacjach. Projekt My-Rodzice został na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki przygotowany przez Stowarzyszenie Epsilon Plus w ramach zadania publicznego „Profilaktyka zdrowia psychicznego w szkole – myślimy pozytywnie” Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020. Filmy możecie Państwo obejrzeć klikając tutaj.
          • Komunikat dotyczący ferii zimowych - do zapoznania się tutaj.
          • Komunikacja w Rodzinie to podstawa - artykuł dostępny tutaj.
    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki
      • Sekretariat: Tel: 91 439 28 81 Fax: 91 439 28 81 szkola@katolickapodstawowa.pl
      • 71-242 Szczecin pl. św. Ottona 1A Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych