Nawigacja

 • Zmiana terminu spotkania z rodzicami

  Zmiana terminu spotkania z rodzicami

  Szanowni Rodzice,

  przepraszamy za zamieszanie jednak decyzją Dyrektora termin spotkania z nauczielami zostaje przesunięty na 13 grudnia (czwartek) w godzinach 17.30-18.30 dla klas młodszych i starszych.

 • Listy do Św. Mikołaja Biskupa

  Listy do Św. Mikołaja Biskupa

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz odwiedzin Św. Mikołaja dzieci z naszej szkoły pisały listy do Świętego Mikołaja Biskupa - przyjaciela dzieci, w którym zawarły podziękowania, życzenia i prośby prosto z serca.

  Małgorzata Dziewanowska-Rogalska 

 • Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

  Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

  Zakończyła się akcja zbierania karmy dla zwierzaków ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Zgromadzone pożywienie, koce oraz kojce zostały dostarczone przez klasę 8B oraz wychowawcę bezpośrednio do schroniska. Klasa 8B była pomysłodawcą całej akcji a wspierała ich pani Adriana Król, która jest opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim ofiarodawcą bardzo dziękujemy. Ilość zgromadzonej karmy przekroczyła najśmielsze oczekiwania!

 • Alternatywna lekcja WF

  Alternatywna lekcja WF

  4.12.2018r. uczniowie klas piątych i siódmych naszej szkoły wzięli udział w Kinder+Sport alternatywna lekcja wf, organizowanej przez Fundację Moniki Pyrek. Podczas zajęć uczniowie mogli skorzystać z interaktywnych symulatorów konkretnych dyscyplin m.in.  koszykówki,  gdzie prowadzony był trening rzutowy, piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału, piłki ręcznej z rzutem na bramkę, stanowiska VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości oraz ruchomej ścianki wspinaczkowej. Mogli również zmierzyć swój czas reakcji na kilku stanowiskach interaktywnych, siłę podczas przeciągania liny oraz szybkość w biegu krótkim. Przed lekcją odbyło się spotkanie z Panią Moniką Pyrek - polską mistrzynią skoku o tyczce. Pani Monika przeprowadziła również rozgrzewkę przed zajęciami a po lekcji rozdawała autografy i pozowała do zdjęć. Całą lekcje oceniamy na 6+! Było mnóstwo zabawy, pozytywnych emocji i dużo zdrowego ruchu :) Bardzo dziękujemy Fundacji Moniki Pyrek za możliwość wzięcia udziału w lekcji!

 • List od Pani Minister Edukacji Narodowej 

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum, już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas. 

  W kwestii dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają biura i wydziały oświaty w samorządach, doradcy zawodowi w szkołach, a także dyrektorzy oraz kuratorzy oświaty, którzy najlepiej znają sytuację szkół w danym rejonie. W kuratoriach działają punkty konsultacyjne, lista kontaktów jest dostępna na stronie internetowej www.men.gov.pl/rekutacja/kontakty-do-kuratoriow. Przypomnę również, że pytania związane z naborem do szkół na rok szkolny 2019/2020 już od kilku miesięcy można kierować na adres rekrutacja@men.gov.pl. We wrześniu br. do szkół podstawowych i gimnazjów trafił specjalny plakat dotyczący rekrutacji. Uruchomiliśmy także zakładkę www.men.gov.pl/rekrutacja, na której można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje. Zachęcam do rozmowy z dziećmi na temat ich planów dotyczących wyboru konkretnego profilu szkoły. Z danych wynika, że ponad połowa uczniów decyduje się na naukę w szkołach technicznych i branżowych. Ok. 55 proc. młodych ludzi wybiera kształcenie zawodowe, a 45 proc. decyduje się na liceum ogólnokształcące. Według naszych szacunków w roku szkolnym 2019/2020 w liceach ogólnokształcących będzie uczyło się we wszystkich klasach 652 tys. uczniów. Podobną liczbę licealistów mieliśmy w roku szkolnym 2009/2010. Wówczas w liceach ogólnokształcących uczyło się 656 tys. uczniów. Podczas rozmów ze swoimi dziećmi warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania i predyspozycje, a także punktację do szkół, do których będą aplikować. Cennym źródłem informacji o szkołach w regionie są tzw. dni otwarte i targi szkół. Udział w nich będzie pomocny przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

  Zapewniam, że każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum znajdzie miejsce w szkole od 1 września 2019 roku.

   

  Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej 

   

  ZAŁĄCZNIKI DO ZAPOZNANIA SIĘ:

  1. KOMUNIKAT MEN NA TEMAT REKRUTACJI - POBIERZ TUTAJ

  2. ULOTKA DOTYCZĄCA REKRUTACJI - POBIERZ TUTAJ

 • Szczecin - moje miasto w legendzie

  Szczecin - moje miasto w legendzie

  28.11.2018 klasa I B wybrała się z p. Elą i Małgosią do Muzeum Historii Szczecina na lekcję pt. Szczecin - moje miasto w legendzie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat historii naszego miasta, poznaliśmy legendę związaną z Basztą 7 Płaszczy i obejrzeliśmy muzealne eksponaty.
   

  Elżbieta Augustyniuk-Patryn

 • Prezentacje jedzeniowe po angielskiego

  Prezentacje jedzeniowe po angielskiego

  W tym tygodniu uczniowie klas 5 mają możliwość zaprezentowania przed swoimi kolegami i koleżankami z klasy przygotowania dowolnie wybranej potrawy. Mogą robić to przez przyniesienie wcześniej nagranego filmu do odtworzenia na komputerze, lub jeśli czują się na tyle pewnie, zaprezentować przed wszystkimi w klasie korzystając z przyniesionych rekwizytów. Jest bardzo kolorowo, smacznie i wesoło. Pokazy cieszą się na tyle dużą popularnością, iż rozważamy klasowy show Master Chef, a już z całą pewnością udział w konkursie kulinarnym organizowanym przez Panią Sylwię Dopierałę. Na zdjęciu uczennia klasy 5b - Ania Iwankiewicz przygotowująca sałatkę grecką. Delicious!

 • Teatr w Schwedt

  Teatr w Schwedt

  28 listopada uczniowie klasy 5a, 5b i 2 wybrali się do Schwedt by zobaczyć polsko-niemiecką sztukę o zaczarowanych braciach. Z uśmiechami przypatrywaliśmy się przygodom głównych bohaterów a w przerwie zajadaliśmy precelkami i jabłkami w czekoladzie. Czekmay na kolejne zaproszenie od naszych zachodnich sąsiadów. Zapraszamy do galerii.

 • Koło plastyczne TALENT

  Koło plastyczne TALENT

  Oto my - najmłodsi uczniowie w szkole, pierwszaki! Popatrzcie, jak ładnie pracujemy na kółku plastycznym. Mamy talent! Pani Ela dobrze wybrała nazwę naszego koła, a my teraz staramy się jej sprostać. Na wystawę naszych prac zapraszamy na parterze.
   

  Elżbieta Augustyniuk-Patryn

 • Rewia na lodzie

  Rewia na lodzie

  22 listopada klasy I A, I B, II, i IV wybrały się na widowisko Królowa Śniegu w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie. Przedstawienie bardzo nam się podobało z uwagi na barwne stroje, piękną muzykę i kunszt mistrzowski tancerzy. Niedługo będziemy chodzić na lodowisko, ciekawe, czy uda nam się tak wdzięcznie jeździć?

  Elżbieta Augustyniuk-Patryn

 • Światowy Dzień Misia

  Światowy Dzień Misia

  Dzisiaj na świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Dzieci przyniosły ulubione pluszaki, które zostały przedstawione na forum całej grupy. Była wspólna wesoła zabawa, prace plastyczne i gry edukacyjne. Całość została zakończona emisją filmu o misiu Paddingtonie i jego przygodach w Londynie. To był udany marmoladowy dzień.

  Małgorzata Dziewanowska-Rogalska

  Karolina Kotarska 

   

  DZIEŃ MISIA W KLASIE 1b

  23 listopada w kl. I B od rana zrobiło się bardzo przytulnie. W ławkach zasiedli nie tylko uczniowie, ale i misie. Niektóre były tak duże, że musieliśmy im dostawić krzesła do ławek. Nawet pani Ela ubrała się w misiową bluzę - bardzo miłą do przytulania i przyniosła swoje misie. Na pierwszej lekcji obejrzeliśmy prezentację o historii pluszowego misia i najsłynniejszych misiach w literaturze i filmie. Potem kolorowaliśmy różne ilustracje, a kiedy uczyliśmy się na matematyce, pewien miś o bardzo małym rozumku stał się najmądrzejszym misiem na świecie. Ciekawe, czy za rok będzie wszystko pamiętał... Oby więcej takich przytulnych dni w naszej szkole!

   

  Elżbieta Augustyniuk - Patryn

 • Konkurs

  Konkurs

  "BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO - ZRÓB  ZAKŁADKĘ WSPANIAŁĄ.”

  Konkurs skierowany do uczniów klas pierwszych PKSP. Uruchom swoją wyobraźnię i fantazję - wykonaj zakładkę do książki. Można stosować różnorodne techniki plastyczne, różne materiały i sposoby ich łączenia. Najładniejsze zakładki zostaną nagrodzone i zaprezentowane wszystkim uczniom.

  PRACE NALEŻY SKŁADAĆ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DO 12.12.2018 (ŚRODA).

  SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU. 

  Aleksandra Kopeć

 •  23.11.2018 - NOC Z KSIĄŻKĄ

   23.11.2018 - NOC Z KSIĄŻKĄ

  Akcja promująca czytelnictwo!

  W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA!

  Skierowana do uczniów klas VIII oraz klas  gimnazjalnych

  Dnia 23.11.2018 (piątek) w bibliotece szkolnej odbędzie się „NOC Z KSIĄŻKĄ” co wiąże się z nocowaniem w szkole… Zapisy oraz szczegóły akcji w bibliotece szkolnej! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

  Plan wydarzenia dostępny TUTAJ

  SERDECZNIE ZAPRASZAM!

  Aleksandra Kopeć

 • POLSKA LEKCJA HISTORII- 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI!

  POLSKA LEKCJA HISTORII- 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI!

  "Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna ojczyzna”. Jan Paweł II

  11 listopada 2018 roku to święto szczególne i w sposób wyjątkowy postanowili obejść je uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie. Świętowanie rozpoczęto już 7 listopada wyjściem klas starszych - kl. 5,7,8 i 3 oddziałów gimnazjalnych - do kina Helios na film „Dywizjon 303” . Młodzież miała możliwość poznania losów polskich lotników, początkowo niedocenianych i traktowanych lekceważąco, potem tworzących elitarną jednostkę Królewskich Sił Powietrznych  Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. W świadomości widzów utkwiło przesłanie, iż bycie Polakiem oznacza stan świadomości, a nie pochodzenie. Znamienna okazała się scena, w której lotnicy pochodzenia czeskiego, rosyjskiego czy niemieckiego oznajmiają, że są Polakami.

  8 listopada z kolei wszyscy wychowawcy przeprowadzi w swoich klasach godziny wychowawcze poświęcone 100- leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas lekcji szukano odpowiedzi na pytania: Kto Ty jesteś? Czym dla nas jest patriotyzm? Za co kochamy Polskę? Jakie były drogi Polaków do odzyskania niepodległości? Co nam dała niepodległość? Jak być dobrym patriotą? Omawiano i przedstawiano polskie symbole narodowe oraz dzieje hymnu, oglądano filmy ukazujące historię Polski. 

  9 listopada był zwieńczeniem obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Dzień rozpoczął się uroczystą mszą świętą odprawioną w intencji niepodległej ojczyzny i wszystkich Polaków- żyjących obecnie i tych, którzy walczyli i  ginęli za naszą wolność. Szczególnym uhonorowaniem było wręczenie każdemu uczestnikowi mszy biało- czerwonego różańca, co obfitowało w chwile wzruszenia i świadomość wyjątkowości chwili...

  Kolejnym ważnym punktem obchodów był apel przygotowany przez młodzież klas trzecich oddziałów gimnazjalnych oraz siódmych szkoły podstawowej. Szczególne miejsce widowiska (kosciół) pozwoliło wszystkim zgromadzonym widzom na odbycie podniosłej wędrówki w przeszłość śladami naszych przodków. W recytowanych wierszach wspominano strzelców, hallerczyków, szwoleżerów, wojenny wysiłek, poświęcenie, ofiarność, śmierć za ojczyznę. Towarzyszyły im występy wokalne
  i instrumentalne na żywo, odgłosy bitewne, fragmenty utworów Szopena. Punkt kulminacyjny stanowił apel poległych przeprowadzony przez harcerzy i skautów, przy akompaniamencie donośnie brzmiących werbli i wśród rozświetlających główną nawę płomieni palących się zniczy... Zaś o godzinie 1111 wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn Polski na Święto Niepodległości.

  W południe rozpoczął się przegląd pieśni patriotycznych w wykonaniu poszczególnych klas. Kolejno występowały: 1a- „Piechota”, 1b - „Serce w plecaku”, 2a, 4a- „Piechota”, 5a- „Rota”, 5b- „Marsz Polonia”, 7a- „Ciężkie czasy legionera”, 7b-  „Mury”, 8a- „My pierwsza brygada”, 8b- „Warszawianka”, 3a- „Przybyli ułani pod okienko”, 3b- „Raduje się serce”, 3c-  „Czerwone maki na Monte Cassino”. 

  Te dni z pewnością zostaną w sercach i umysłach naszej szkolnej społeczności na długo. Niepodległość to ważna część naszej świadomości, której na imię POLSKOŚĆ. Obchody 11 listopada  stanowiły i nadal stanowią okazję do zamanifestowania swojej obywatelskiej postawy,  przynależności do społeczeństwa polskiego zamieszkującego terytorium nad Wisłą od ponad tysiąca lat.  Niepodległość to nasza tożsamość, kultura i historia, to refleksja nad przeszłością, ale też patrzenie z nadzieją w przyszłość...

 • Wydarzenia towarzyszące obchodom

  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wydarzeń towarzyszczących obchodom 100 rocznicy odzyskania niepodleglości.

  By dowiedzieć się więcej kliknij TUTAJ

 • Konkurs plastyczny „Piłsudski i jego Kasztanka”

  Konkurs plastyczny „Piłsudski i jego Kasztanka”
 • Bal Wszystkich Świętych

  Bal Wszystkich Świętych

  Świętość nie jest zarezerwowana tylko dla wybranych. Świętym może zostać każdy, kto chce wzrastać do świętości swoim codziennym życiem. O tym przekonali się nasi najmłodsi uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej, którzy poznali rzeszę ludzi bardzo wyjątkowych. Wyjątkowość życia świętych - doprowadziła ich do nieba, a wartości jakie były dla nich najważniejsze mogą być zawsze i dla wszystkich prawdziwymi drogowskazami. 

  Dzień 31 października klasy młodsze wraz ze swoimi wychowawczyniami spędziły częściowo w innej formie niż tylko lekcje wg planu. Związane to było ze zbliżającymi się dniami – 1 i 2 listopada – Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Uczniowie przebrali się za świętych, których znają, cenią lub są patronami ich imion. Niektórzy wykonali portrety tych postaci, przynieśli  książeczki i ciekawostki o wybranych osobach. Właściwie nie było prawie nikogo, kto się tego dnia nie podjął ustalonego zadania. Podziękowania należą się rodzicom za zaangażowanie i wsparcie dla swych pociech. 

  Na początku naszego spotkania wzięliśmy udział w koncercie bajkowo-muzycznym „Pokochaj Muzykę i Bajki” pt. „O dzielnym Dratewce i smoku”. Uczniowie wysłuchali jednej z najbardziej znanych polskich legend, słuchali aktywnie muzyki, poznali stroje ludowe i wybrane instrumenty. 

  Po koncercie chętne dzieci przedstawiały postacie Świętych. Zaskoczyło nas, jak dużo o nich wiedziały. Prezentowały to ze zrozumieniem i dużym zaangażowaniem, ale także z lekkim zawstydzeniem i delikatnością.

  Wreszcie nadszedł czas na żywą i wspólną zabawę przy muzyce i pląsach. Tańczyliśmy grupowo, indywidualnie i w parach, a towarzyszyła temu naturalna dziecięca radość. Daleko nam było do prawdziwej radości Nieba, ale chociaż trochę poczuliśmy jej przedsmak. Bal Wszystkich Świętych rozbrzmiewał śmiechem i radosnymi słowami piosenki „Taki duży, taki mały może świętym być ...”.

  Tego dnia zastanawialiśmy się także, jak w dzisiejszych czasach żyć, aby zasłużyć na miano „świętego”. Dzieci dyskutowały o tym z dużą mądrością. Każdy zatęsknił za świętością i oby spełniły się te tęsknoty.

   

  Wychowawczynie klas 1-2

 • Malowanie flagi

  Malowanie flagi

   

   

  W związku ze zbliżająca się rocznica stulecia odzyskania Niepodległości poprzez nasz kraj, dzieci na świetlicy malowały wielkie flagi Polski, które przyozdobią pomieszczenia naszej szkoły podczas tego wspaniałego święta.

  Małgorzata Dziewanowska-Rogalska 

 • Konkurs - Z czego ten cytat?

  Konkurs - Z czego ten cytat?

  Konkurs - Z czego ten cytat?

  Regulamin konkursu:

  Dwa razy w  miesiącu wywieszony zostanie na tablicy fragment utworu (w bibliotece). Proszę podać jego autora i tytuł. Odpowiedź należy wrzucić do pudełka. Osoba, która w ciągu roku szkolnego udzieli jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi, otrzyma atrakcyjną nagrodę.

  Zapraszamy do udziału uczniów klas IV-VIII oraz III gim.!

 • LOLCAT

  LOLCAT

  Zapraszamy wszystkich do odwiedzania nowej odsłony magazynu internetowego redagowanego w języku angielskim przez uczniów naszej szkoły. Startujemy z pierwszym wydaniem! Mamy nadzieję, że znajdziecie w nim coś dla siebie, a przy okazji rozwiniecie swoje umiejętności językowe.

  Uwaga! W tym roku nowy adres magazynu: www.lolcat.podjuchy.pl. 
  Klikajcie i czytajcie!

  P. Kuźmo-Biwan

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć