• Aktualności

            • Edukacja artystyczna klas 1-3

            • „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. – Platon


              Wychodząc także z takiego założenia i realizując edukację muzyczną, nie poprzestajemy więc tylko na lekcjach muzyki wg planu, ale rozwijamy naszych najmłodszych uczniów poprzez inne dziedziny sztuki. Wyjścia do Filharmonii, Opery Szczecińskiej, muzyczne przedstawienia w Teatrze Pleciuga oraz cykl koncertów bajkowo-muzycznych organizowanych przez Agencję Artystyczną „Pro Musica”. W tym roku szkolnym skorzystaliśmy z trzech takich bajkowo-muzycznych podroży – w listopadzie „Na herbatce u Wodnika”, w marcu „Wiosenna wyprawa na koniec świata” i niedawno w maju „Pyza na polskich dróżkach”. Rozwinęliśmy wiedzę o różnych instrumentach – saksofon, gitarę, cabase, trąbkę, syntezator, dodgeridoo, skrzypce i akordeon. Przenieśliśmy się w świat baśni opartych o polskie podania i legendy. Poznaliśmy ciekawe i barwne stroje oraz elementy polskiej kultury. Ta zabawna forma spotkań – muzycy i aktorzy - rozwinęła z pewnością zainteresowania muzyką naszych uczniów, uwrażliwiła na jej odbiór, rozbudziła fantazję twórczą oraz wzbogaciła świat przeżyć estetycznych dzieci. 


                                                  Monika Herda  

               

            • Wiosna już zawitała

            • Świetlicowy konkurs na malowanie wiosny na naszym boisku rozstrzygnięty. Najbardziej podobały się prace Hani Subdy i Julii Paluszkiewicz.

            • Wykład o mowie nienawiści

            • Dzięki uprzejmości Pani Anny Górnik (sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie) klasy 7a, 7b i 6a miały szansę wysłuchać bardzo ciekawego i niezwykle rzeczowego wykładu na temat przestępstwa hejtu czy mowy nienawiści. Swoją wypowiedź wzbogaciła o wiele obrazowych historii nastolatków, które to wielokrotnie skłaniały słuchaczy do refleksji. Kończąc swoje wystąpienie, Pani sędzia podsumowała, że każdy z nas ma w swojej buzi albo nabój, którym może mniej lub bardziej skutecznie ranić innych, albo narzędzie do ratowania tych, którzy akurat takiego wsparcia potrzebują. Pamiętajmy, że jest wiele etapów zatrzymania spirali nienawiści i w swoim codziennym postępowaniu starajmy się być wrażliwymi na cierpienie drugiego człowieka. Serdeczne podziękowania dla Pani Anny za dzisiejsze odwiedziny. 

            • Wiosenne czytanie w 2b


            • A ja czytam i czytam …  latem, zimą jesienią na wiosnę. Jak nasza tradycja klasowa już pokazała, przy prawie każdej omawianej lekturze, działamy też  aktywnie, aby treści z książek miały odniesienie do otaczającej nas rzeczywistości i na dłużej pozostały w naszej pamięci. Nasza bieżąca lektura to „Drzewo do samego nieba”, a dodatkowo w klasie czytamy niesamowitą książkę „Babcia na jabłoni”. Dlatego też 11 maja wybraliśmy się z przewodnikiem dendrologicznym i szczecińskim przyjacielem drzew – panem Pawłem Madejskim (poznaliśmy go już wcześniej jako podróżnika i odkrywcę Antarktydy przy lekturze „Zaczarowana zagroda” ) do parku, aby bliżej poznać gatunki drzew, ich budowę, właściwości, kolorystykę i zapachy. Wydawało się nam, że już tyle o drzewach wiemy, a tu zaskoczyła nas ilość gatunków klonów, owoce platanów przypominające miękkie kasztany, delikatność kory brzozy,  budowa liści, drzewo z kolcami na korze (aralia) czy… „Dąb Paweł” – dąb szypułkowy – posadzony przez przyjaciół pana Pawła w 2022 roku. Oczywiście podczas wycieczki obserwowaliśmy także inne elementy przyrody oraz nazbieraliśmy trochę listków, kwiatów i owoców drzew liściastych. Pogoda i nastroje nam dopisały, a przyroda udowodniła, że jest piękna i potrzebna. 
                                              

              klasa 2b i wychowawczyni 
               

      • Kontakty

        • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki
        • Sekretariat: Tel: 91 439 28 81 Fax: 91 439 28 81 szkola@katolickapodstawowa.pl
        • 71-242 Szczecin pl. św. Ottona 1A Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych