• Wybór oferty

• Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej wykonania robót polegających na poprawie efektywności energetycznej budynku sali gimnastycznej dostępna jest TUTAJ.

• Morskie Centrum Nauki

• W ostatnim tygodniu października klasa 8a, razem z wychowawcą Nina Palicką, udała się do nowo otwartego miejsca na edukacyjnej mapie Szczecina - Morskiego Centrum Nauki. W tym nietuzinkowym obiekcie można “zanurzyć” się w morskim świecie na całego i zdobyć nowe doświadczenia zostając matką chrzestną statku, ucząc się halsowania, ratując rozbitka czy próbując słodkiej i słonej wody z różnych zakątków świata.

W trakcie zwiedzania można poszerzyć swoją wiedzę w zakresie projektowania i budowania statku, typów jednostek pływających, rodzajów napędów, sposobów sterowania, właściwości wody. Pokazane są liczne doświadczenia tłumaczące zjawiska związane z prądem elektrycznym przez analogię z wodą. W strefie Życie na morzu można lepiej poznać zawody związane z morzem, role i zadania na statku, rybołówstwo, żeglarstwo, obyczaje i tradycje ludzi morza. W bardzo realistyczny sposób przedstawione są sposoby okiełznania żywiołu i zabezpieczania się przed nim, zapobiegania wypadkom, sprzęt ratunkowy, sytuacje awaryjne, wzywanie pomocy, życie rozbitka, akcja ratunkowa i służby ratownicze, badania podwodne. Dla tych, których pasją są podróże, a zwłaszcza palcem po mapie, jest dość spora część poświęcona nawigacji i kartografii.

Zwiedzanie trzech pięter muzeum skończyliśmy w planetarium, oglądając film w języku angielskim o nazwie Explore. Film przedstawia postać Johannesa Keplera oraz jego praw, które dziś mają fundamentalne znaczenie w fizyce i astronomii oraz są kluczowe dla współczesnych lotów kosmicznych.

• Święcenie różańców

• Dzieci z klas: 3a oraz 3b wraz z Rodzicami przeżywały swoje kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej. Tym razem dzieci wysłuchały katechezy o różańcu, a po niej ks. Krzysztof poświęcił przyniesione różańce. Oby różaniec był zawsze Drogą do Nieba.

• Na cmentarzu

• Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego porządkowania zapomnianych nagrobków na Cmentarzu Centralnym.

• Piłkarski sukces!

• Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 8a Maksymilian Kot, otrzymał powołanie do Reprezentacji U15 (rocznik 2009) Polish Soccer Skills. Jest to ogromne wyróżnienie dla zawodnika, jako że powołanie do reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które w trakcie obozów organizowanych przez Polish Soccer Skills w 2023 roku wykazały się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym. Reprezentacja Polish Soccer Skills jest projektem, który ma na celu pomóc najbardziej perspektywicznym zawodniczkom i zawodnikom w Ich dalszym rozwoju. W trakcie najbliższego sezonu reprezentacje będą miały okazję zmierzyć się z młodzieżowymi drużynami klubów Bundesligi, La Liga, Premier League, czy Serie A w ramach zagranicznych zgrupowań.

• Termomodernizacja

• 13 października między Centrum Edukacyjnym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej reprezentowanym przez księdza dyrektora Janusza Gieca, a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w obecności arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, została podpisana umowa na termomodernizację naszej szkoły i sali gimnastycznej. W tak ważnym dla nas wydarzeniu uczestniczyli wicedyrektor CESK ks. Michał Mikołajczak, pani dyrektor Anna Jerzyk, pani wicedyrektor Katarzyna Zakrzewska. Podpisanie tych ważnych dla nas dokumentów miało miejsce na sali gimnastycznej, gdzie odbywały się zajęcia sportowe klas drugich, stąd uczniowie klasy 2a i 2b z wychowawczyniami stali się również świadkami tego niezwykłego zdarzenia. Brawom nie było końca.

• Dla zwierząt!

• 13 października, w piątek rozpoczęliśmy szkolną zbiórkę karmy dla zwierząt objętych pomocą TOZ w Szczecinie. W trakcie dzisiejszych przerw mogliśmy wymieniać karmę na łakocie przygotowane przez klasę 5a z wych. Anną Stelmach. Zbiórka potrwa do końca października.

• Spotkanie z Policją

• W miesiącu wrześniu, w klasach 1A i 1B odbyły się spotkania z Policją KPP w Szczecinie – p. Justyną Wojdak.

Dzieci zostały zapoznane z bezpieczeństwem na drodze do i ze szkoły oraz w najbliższym środowisku. Pytaniom i rozmowom nie było końca Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zachowania bezpieczeństwa. A na zakończenie wszyscy otrzymali miłe niespodzianki.

• Spotkanie z Sędzią

• Miesiąc wrzesień w Naszej szkole, to czas działań profilaktycznych, w myśl których ważne jest, aby rodzice znali aspekty prawne, posiadali wiedzę, jak współpracować ze szkołą, aby zapobiegać zachowaniom ryzykownym, których we współczesnym świecie istnieje wiele.

Dlatego też, aby wyjść naprzeciw takim zagrożeniom, w naszej szkole odbyły się spotkania dla rodziców uczniów klas 4-8 z p. Anną Górnik - sędzią Sądu Okręgowego, zaś dla rodziców naszych najmłodszych milusińskich, zorganizowaliśmy spotkanie z p. Martą Domańską – Bamber – sędzią Sądu Rejonowego w Szczecinie.

Dziękujemy Paniom za zaangażowanie, a wszystkim rodzicom uczestniczącym w warsztatach za przybycie, ponieważ dopiero szereg wspólnych oddziaływań profilaktycznych, udział dzieci w zajęciach, zapewnią naszym uczniom bezpieczeństwo i dobre samopoczucie, które przecież jest najważniejsze dla młodego człowieka w okresie wzrastania.

• Wyjazd do Trzęsacza

• Pierwsza tura wyjazdów rekolekcyjnych do Trzęsacza właśnie dobiega końca, jako że uczniowie klas starszych już są w drodze do Szczecina. Pogoda nad morzem była dla nas bardzo łaskawa i umożliwiła nam spędzanie czasu w formie różnych aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki codziennym spotkaniom na nauce w kościele teraz słońce mamy również w sercach. Ufamy, że grupa uczniów klas młodszych spędzi równie owocny czas.