W ostatnim tygodniu października klasa 8a, razem z wychowawcą Nina Palicką, udała się do nowo otwartego miejsca na edukacyjnej mapie Szczecina - Morskiego Centrum Nauki. W tym nietuzinkowym obiekcie można “zanurzyć” się w morskim świecie na całego i zdobyć nowe doświadczenia zostając matką chrzestną statku, ucząc się halsowania, ratując rozbitka czy próbując słodkiej i słonej wody z różnych zakątków świata.
W trakcie zwiedzania można poszerzyć swoją wiedzę w zakresie projektowania i budowania statku, typów jednostek pływających, rodzajów napędów, sposobów sterowania, właściwości wody. Pokazane są liczne doświadczenia tłumaczące zjawiska związane z prądem elektrycznym przez analogię z wodą. W strefie Życie na morzu można lepiej poznać zawody związane z morzem, role i zadania na statku, rybołówstwo, żeglarstwo, obyczaje i tradycje ludzi morza. W bardzo realistyczny sposób przedstawione są sposoby okiełznania żywiołu i zabezpieczania się przed nim, zapobiegania wypadkom, sprzęt ratunkowy, sytuacje awaryjne, wzywanie pomocy, życie rozbitka, akcja ratunkowa i służby ratownicze, badania podwodne. Dla tych, których pasją są podróże, a zwłaszcza palcem po mapie, jest dość spora część poświęcona nawigacji i kartografii.
Zwiedzanie trzech pięter muzeum skończyliśmy w planetarium, oglądając film w języku angielskim o nazwie Explore. Film przedstawia postać Johannesa Keplera oraz jego praw, które dziś mają fundamentalne znaczenie w fizyce i astronomii oraz są kluczowe dla współczesnych lotów kosmicznych.