• Aktualności

            • Spotkanie z Policją

            • W miesiącu wrześniu, w klasach 1A i 1B odbyły się spotkania z Policją KPP w Szczecinie – p. Justyną Wojdak.

               

              Dzieci zostały zapoznane z bezpieczeństwem na drodze do i ze szkoły oraz w najbliższym środowisku. Pytaniom i rozmowom nie było końca Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zachowania bezpieczeństwa. A na zakończenie wszyscy otrzymali miłe niespodzianki.

            • Spotkanie z Sędzią

            • Miesiąc wrzesień w Naszej szkole, to czas działań profilaktycznych, w myśl których ważne jest, aby rodzice znali aspekty prawne, posiadali wiedzę, jak współpracować ze szkołą, aby zapobiegać zachowaniom ryzykownym, których we współczesnym świecie istnieje wiele.

              Dlatego też, aby wyjść naprzeciw takim zagrożeniom, w naszej szkole odbyły się spotkania dla rodziców uczniów klas 4-8 z p. Anną Górnik - sędzią Sądu Okręgowego, zaś dla rodziców naszych najmłodszych milusińskich, zorganizowaliśmy spotkanie z p. Martą Domańską – Bamber – sędzią Sądu Rejonowego w Szczecinie.

              Dziękujemy Paniom za zaangażowanie, a wszystkim rodzicom uczestniczącym w warsztatach za przybycie, ponieważ dopiero szereg wspólnych oddziaływań profilaktycznych, udział dzieci w zajęciach, zapewnią naszym uczniom bezpieczeństwo i dobre samopoczucie, które przecież jest najważniejsze dla młodego człowieka w okresie wzrastania.

            • Wyjazd do Trzęsacza

            • Pierwsza tura wyjazdów rekolekcyjnych do Trzęsacza właśnie dobiega końca, jako że uczniowie klas starszych już są w drodze do Szczecina. Pogoda nad morzem była dla nas bardzo łaskawa i umożliwiła nam spędzanie czasu w formie różnych aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki codziennym spotkaniom na nauce w kościele teraz słońce mamy również w sercach. Ufamy, że grupa uczniów klas młodszych spędzi równie owocny czas. 

            • Sprzątanie Świata

            • W piątek 15 września klasa 8a razem z wychowawcą Nina Palicką wzięła udział w 30. edycji Akcji Sprzątania świata

              Nieprzerwanie od 30 lat w  polskiej edycji Clean Up The World wzięło już udział ponad 20 milionów uczestników. W tym roku i my dołączyliśmy do WOLONTARIUSZY NASZEJ ZIEMI pod hasłem: Sprzątanie świata łączy ludzi.

              Wyposażeni w rękawiczki gumowe i worki na śmieci z podziałem na frakcje choć trochę uprzątneliśmy teren w pobliżu szkoły kierując się w stronę lasku Arkońskiego. Działaliśmy lokalnie w myśl zasady: W tym roku posprzątam swój kawałek Polski! Więcej informacji na stronie internetowej www.sprzatanieswiata.pl.

            • Śladami Stasia Kostki

            • „Do rzeczy wyższych zostałem stworzony i dla nich pragnę żyć” – słowa św. Stanisława Kostki, którego wspomnienie obchodzimy 18 września są inspiracją i siłą w naszej codzienności.

              Dla naszej społeczności szkolnej jest to zawsze dzień wyjątkowy. W tym roku Dzień Patrona obchodziliśmy w czwartek 14 września. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz Kryspin w intencji całej wspólnoty szkolnej.  

              By dowiedzieć się więcej o życiu naszego Patrona można kliknąć TUTAJ.

            • Rozpoczęcie roku szkolnego

            • Zapraszamy rodziców i uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie na rozpoczęcie roku szkolnego dnia 4 września 2023 roku.

              UROCZYSTA MSZA ŚW. INAUGURUJĄCA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24 ODBĘDZIE SIĘ O GODZINIE 9:00.

              Po Mszy św. uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami kierują się na krótkie spotkanie organizacyjne do klas.

            • Koniec roku szkolnego

            • Misja "Szkoła 2022/2023" zakończona sukcesem. Wakacje czas zacząć!

              Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 10:00 w kościele pw. św. Ottona z Bambergu w Szczecinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, sukcesy w Nagrodzie Prezydenta Miasta, w klasach 1-3 - Stasi, Nagrody Młodego Einsteina w klasach 4-5 i 6-7, oraz wielce zaszczytnej nagrody Najlepszego Absolwenta. Następnie uczniowie za pomocą wierszy, piosenek i filmów wspominali lata spędzone w murach tej szkoły. Absolwenci podziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie.

              Wszystkim naszym uczniom życzymy bezpiecznych i niezapomnianych wakacji!

            • Nagroda Prezydenta

            •  

              Dnia 21 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin w auli I LO im. Marii Skłodowkiej-Curie w Szczecinie. Jest to nagroda przyznawa za wybitne wyniki i osiągnięcia w nauce w bieżącym roku szkolnym. W naszej szkole taką nagrodę odebrało wczoraj sześć osób: Marta Kita z klasy 7b, Rafał Guzikowski z klasy 8b, Borys Hajdamowicz z klasy 6a, Aleksandra Błaszczyk z klasy 7b, Bartłomiej Kamiński z klasy 8a i Amelia Szewczyk z klasy 8a. Ogromne gratulacje!

            • Kiermasz mundurków

            • Drodzy Rodzice, przypominamy o dzisiejszym kiermaszu mundurków szkolnych w godz. 14:00 - 16:00, w holu szkoły. Informujemy jednocześnie o dodatkowym terminie sprzedaży w dniu 26.06.2023 r. w godz. 14:00 - 16:00 również w holu szkoły.

            • Zakończenie roku szkolnego

            • Skrócony plan zakończenia roku szkolnego: 

              9.00 – 9.50 – spotkania w klasach, dokładna godzina spotkania doprecyzowana przez każdego wychowawcę z osobna (klasy 1-7 rozdanie świadectw)

              10.00 – 11.00 – uroczysta Msza Święta poprzedzona przywitaniem gości, przekazaniem sztandaru 

              11.00 – 11.40  – uroczyste rozdanie wyróżnionych świadectw klas 4-7, a po nim wręczenie nagród: Stasiów, Młodego Einsteina, Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina i Nagrody Najlepszego Absolwenta 

              Klasy 1-6 opuszczają kościół i mogą rozejść się do domów. W kościele pozostają klasy 7 i 8 wraz z nauczycielami, rodzicami i gośćmi. Krótka przerwa organizacyjna

              12.00 – 13.00 Uroczyste pożegnanie klas VIII

            • II Mini Gala Wolontariatu

            • Dnia 13 czerwca w siedzibie Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej odbyła się II Mini Gala Wolontariatu. Wolontariusze naszej szkoły zostali zaproszeni na to wydarzenie, a nasi przedstawiciele odebrali podziękowania za pomoc, otwarte serca i owocną, bezinteresowną współpracę z Archidiecezjalnym Caritas. Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za to, że wspólnie mogliśmy dać trochę dobra!

            • Spotkanie z panią Magdaleną Mrozińską


            • Abyście zrozumieli radość płynącą z wydarzenia naszego dzisiejszego dnia (13.06.23r.), małe wprowadzenie dotyczące osoby, którą gościliśmy w naszej klasie. Pani Magdalena Mrozińska jest kierowniczką literacką Teatru Lalek „Pleciuga”. To pisarka, dramatopisarka, tłumaczka z języka włoskiego, która ukończyła dziennikarstwo oraz filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim, a także podyplomowe studia „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej UW. Zadebiutowała w 2013 roku książką dla dzieci „Paskudki słowiańskie”, za którą została nominowana do Nagrody Literackiej Zielona Gąska. Jej sztuki teatralne były publikowane w „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”, wielokrotnie nagradzane oraz realizowane w formach spektakli, czytań performatywnych i słuchowisk w teatrach lalkowych i dramatycznych w całej Polsce. Prowadzi twórcze warsztaty dla dzieci oraz szkolenia metodyczne dla nauczycieli i bibliotekarzy. Podczas naszego udziału w projekcie „Teatr z Klasą” była naszym patronem. Projekt się skończył, noc w Pleciudze się odbyła, a dziś pani Magdalena bawiła się z nami twórczo, czytała nam swoją książkę „Orkiestra Świata”, podpisywała nam nasze egzemplarze i uczyła sztuki aktorskiej. Było głośno, radośnie i twórczo. Mamy zapewnienie, że pomoże nam w karierze pisarskiej, dziennikarskiej, aktorskiej … jeśli się na taką w przyszłości zdecydujemy, a niektórzy już o tym marzą .
                                        

               uczniowie i wychowawczyni

            • Wizyta kl. II A w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM

            • To były niezwykłe zajęcia! Poczuliśmy się jak prawdziwi studenci!. Nasza wizyta w Zakładzie Stomatologii i Endodoncji Przedklinicznej rozpoczęła się od spotkania z prof. Mariuszem Lipskim i wysłuchania ciekawego wykładu na temat zębów. Potem zaproszono nas do sal, w których studenci uczą się praktycznych umiejętności medycznych. Mogliśmy "popracować" na fantomach z użyciem prawdziwych instrumentów stomatologicznych i oglądać próchnicę pod specjalistycznymi mikroskopami. Mieliśmy też spotkanie z panią higienistką, która zapoznała nas z różnymi rodzajami szczoteczek i prawidłowym sposobem mycia zębów. Ćwiczyliśmy to praktycznie. Ta wizyta była bardzo ciekawa, a wielu z nas zaczęło poważnie myśleć o stomatologi jako swoim zawodzie. 

                                                                                  Elżbieta Augustyniuk-Patryn

            • „Teatr z klasą” cz. 5

            • Nadeszło ostatnie spotkanie z projektem, ale oczywiści nie z Pleciugą. Tym razem oglądaliśmy premierowe przedstawienie „Fujka i ocean” w reżyserii światowej sławy południowoafrykańskiej twórczyni lalek, Janni Younge  Czy w kolorowym świecie, pełnym najróżniejszych postaci i krajobrazów można dostrzegać swój cel? A może… wcale nie trzeba go usilnie szukać? Jak zaplanować swój czas, kiedy nawet nie zna się własnego imienia? Polecamy przedstawienie pod względem scenografii, gry aktorskiej, oryginalnych lalek i wychowawczej treści. A co z warsztatami? Tym razem odbyły się przed przedstawieniem. Cóż za wyzwanie. Podzieliliśmy się na trzy grupy, aby w nich stworzyć kukiełki do teatru cieni.  Otrzymaliśmy tytuły bajek – „Caliczeczka”, „Czerwony Kapturek”,  Jaś i Małgosia” i … ustalaliśmy postacie, role, ruch sceniczny, a przede wszystkim robiliśmy pod okiem pracowników Pleciugi potrzebne lalki. Po wytężonej pracy przyszedł czas na jej efekty tj. nasze przedstawienia, a narratorem była pani Monika. Teatr cieni to niełatwa sprawa, ale efekt i wrażenia ogromne! 
                                                          

              uczniowie klasy 2b i wychowawczyni 

            • 2A i 2B w Wiosce Hobbitów

            • Klasowe wycieczki to coś, co bardzo lubimy. Podobnie jak w zeszłym roku, tak też w obecnym roku szkolnym,  obie klasy wybrały się razem, a frekwencja i pogoda dopisały znakomicie. 
              W Sierakowie Sławieńskim niedaleko Koszalina znajdował się cel naszej wyprawy. Wioska tematyczna na bazie książek Tolkiena to tajemnicze budowle, zabawy strategiczne, podchody z mapą, spotkania z tajemniczymi postaciami . Do tego wyplatanie miotełek, baloniada, zabawy z liną, bitwa na worki, wypiekanie podpłomyków, zwiedzanie wioski i wiele innych. Po takim wysiłku, intensywnych działaniach i dużej ilości świeżego powietrza domowa zupa i kiełbaski z ogniska smakowały cudownie. Okazało się, że proste rekwizyty  i zabawy, odpoczynek w cieniu drzew na hamakach i otwarta przestrzeń, to coś, co najbardziej cenimy. Śmiech, współpraca, zdrowa rywalizacja, czas w autokarze, wzajemna pomoc i wsparcie, rozmowy – udowodniły naszą szkolną dojrzałość, zgranie klas i samodzielność, a że trochę brudni, zmęczeni i potargani przez wiatr, to urok takich wypraw 

              klasa 2A i 2B oraz wychowawczynie

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki
      • Sekretariat: Tel: 91 439 28 81 Fax: 91 439 28 81 szkola@katolickapodstawowa.pl
      • 71-242 Szczecin pl. św. Ottona 1A Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych