Nawigacja

 • Gazetka szkolna

  Gazetka szkolna

   

  Bądź na bieżąco i już dziś przeczytaj nowy numer Miksera! 

  Edycja wiosenna do pobrania tutaj.

 • „Archipelag Skarbów”- program profilaktyki zintegrowanej

  „Archipelag Skarbów”- program profilaktyki zintegrowanej

  W ramach realizacji szkolnego Programu Profilaktyki oraz szkolnego Programu  Wychowawczego, w dniach 24-25  maja  2018r. w naszej szkole odbyła się realizacja profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Programem zostali objęci najstarsi uczniowie (klasy 2 i 3 gimnazjum), rodzice oraz nauczyciele. W czasie spotkania z rodzicami zaprezentowano cały zakres celów programu. Komentarz prowadzących zawarł wiele wskazówek co do sposobów skutecznego przekazu profilaktycznego w codziennej pracy wychowawczej w rodzinie. Szczególny akcent został położony na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowaniu nastolatka. Zostały podane wskazówki jak rozmawiać a dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, w tym zagadnieniu miłości i seksualności.

  Spotkanie z nauczycielami miało charakter wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. Zaprezentowano cele programu „Archipelag gwiazd”, model profilaktyki zintegrowanej oraz wyniki badań nad młodzieżą wraz ze wskazówkami i wnioskami.

  Najwięcej godzin z edukatorami programu spędzili uczniowie klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych. W ciągu dwóch dni brali aktywny udział w poznawaniu odpowiedzi na pytania:

  Jak uniknąć uzależnienia od seksu, alkoholu czy narkotyków?

  Jak radzić z gniewem i presją rówieśników?

  Czym jest prawdziwa miłość i gdzie szukać autorytetów?

  Podczas czterogodzinnych warsztatów młodzież zamienia się w poszukiwaczy skarbów: jest nimi głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Warsztaty prowadzone były w dynamiczny sposób. Informacje przekazywane  poprzez prezentacje multimedialne, quizy, krótkie filmiki i muzykę, ćwiczenia. Młodzież była zachęcana aby odpowiadać na pytania, głosować, a nawet śpiewać razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”. Chętni uczniowie z dnia na dzień przygotowali wiersze, plakaty, piosenki.

  Zapraszam do galerii zdjęć - koordynator przedsięwzięcia- pedagog Beata Florczak.

 • Informacja o Konkursach Kuratoryjnych

  Informacja o Konkursach Kuratoryjnych

  LAUREACI I FINALIŚCI KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  INFORMACJA DOSTĘPNA TUTAJ

  SERDECZNIE GRATULUJEMY

 • Dzień Otwarty

  Dzień Otwarty

  26 kwietnia w Naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty dla uczniów klas 6. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 17.00  a 19:00.

  Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. Szóśtoklasiści oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka Naszej placówki. Przyszli uczniowie mieli szansę poznać swoich przyszłych nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanki ze szkoły. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole, bardzo się wszystkim podobał. 

   

   

   

 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to dzień ważny dla każdego Polaka. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. 


  W naszej szkole obchody tego święta były równie uroczyste. Uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni Adriany Król przygotowali przedstawienie. Podczas uroczystego apelu uczniowie przypomnieli, co kryje się pod tak ważną dla Polaków datą. Zapraszamy do galerii. 

 • Sukces Karola Drozda

  Sukces Karola Drozda

  24 kwietnia br., w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Szczecińskie Strajki 1988”. Organizatorami byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska - Kulesza, Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie pan Krzysztof Kowalczyk oraz Prezes Fundacji Polskie Wartości pan Wojciech Woźniak. 

  Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego, a jego celem było zaprezentowanie wiedzy i talentów plastycznych dzieci oraz młodzieży poprzez stworzenie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z szczecińskimi strajkami w 1988 roku, w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą tamtych dni. 

  Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęło 395 prac konkursowych, w tym praca naszego ucznia z  klasy 3 gimnazjum- Karola DrozdaWyróżnionych i nagrodzonych zostało 18 prac, w tym praca Karola! Serdecznie gratulujemy Karolowi sukcesu i zapraszamy go galerii zdjęć!!!

   

 • Rekrutacja do klasy 1 SP

  Rekrutacja do klasy 1 SP

  Rekrutacja do kl. 1

  Rodzice uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2018/2019 proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły, w celu odebrania karty potwierdzenia przyjęcia ucznia. Kartę należy zanieść do szkoły rejonowej. 

   


   

 • Rekrutacja do klasy 5 i 7

  Rekrutacja do klasy 5 i 7

  Rekrutacja do kl. 5 i 7

  Szanowni Państwo, do dnia 15.05.2018 przyjmujemy zgłoszenia do klas 4, 5 i 7 Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki. 

  Karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce Kandydaci.

 • Projekt z języka angielskiego

  Projekt z języka angielskiego

  Sprawozdanie z projektu języka angielskiego

  Celem realizowanego przez nas projektu edukacyjnego była odpowiedź na pytanie – „Czy możemy uczyć się języka angielskiego słuchając muzyki w tym języku"? Chcieliśmy nim pokazać, iż nauka może być codzienną przyjemnością realizowaną w formie słuchania ulubionych wykonawców. Przeprowadzając ankietę przekonaliśmy się, że jest w naszej szkola większa grupa osób, która myśli właśnie w ten sam sposób. Podzieliliśmy naszą 6-osobą grupę na trzy zespoły, w których staraliśmy się zanalizować jak możemy ćwiczyć następujące umiejętności - akcent/wymowa, gramatyka i slang. Podczas publicznej prezentacji pracowaliśmy na autentycznej muzyce podczas gdy uczniom wręczone zostały karty pracy związane z danym zagadnieniem. Dzięki pracy nad projektem poznaliśmy strony internetowe przeznaczone do nauki języka angielskiego przy wykorzystaniu angielskich piosenek takich jak np. iSing. Sprawdziliśmy jak liczne są możliwości zadań,  które każdy może stworzyć do danej piosenki by ćwiczyć wybrane umiejętności. Efekty naszej pracy przedstawiliśmy w obecności opiekuna projektu i nauczyciela języka angielskiego uczniom z klasy 7a. 

  Grupa projektowa z klasy 2a

 • Przyrodnicze triki
  19.03.2018

  Sprawozdanie z konkursu przyrodniczego

  W sobotę, 17 marca 2018r, odbył się XII Konkurs, "Przyrodnicze triki matematyki i informatyki" dla uczniów klas czwartych i piątych organizowany przez OSM I st. w Szczecinie. W zmaganiach konkursowych wzięła udział drużyna czwartoklasistów w składzie: Ola Adamczyk, Dominik Biwan, Claudia Gorczak - Kałuc.

  Nasi uczniowie zostali laureatami II miejsca. Gratulacje!


   

 • Projekt z WOS-u
  01.03.2018

  Sprawozdanie z projektu z WOS-u

  Dnia 13.02.2018r. zaprezentowany został produkt finalny projektu gimnazjalnego pt. „Subkultury młodzieżowe” w formie prezentacji multimedialnej urozmaiconej tematycznie dobranymi rekwizytami. Projekt realizowały: Adrianna Warska, Magdalena Odrowska, Agata Kościołowska, Agnieszka Wąs, Martyna Gawarecka i Aleksandra Rogalska. Przebieg pracy nadzorowała Pani Beata Florczak, nauczyciel WOS-u.
       W pracy zawarte zostały informacje o poszczególnych subkulturach, historii ich powstania, które połączono 
z prezentacją ubioru i muzyki, by ukazać charakterystyczne cechy wyglądu jako czynnik znaczący w wyznaczaniu odrębności. W pracy zawarto również informacje dotyczące różnic między subkulturą a sektą ze szczególnym uwzględnieniem dowolności przynależności do w/w grup. Ważnym elementem prezentacji było przedstawienie wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród uczniów, 
a dotyczących ich wiedzy na temat subkultur młodzieżowych. Prezentację zakończono quizem, który był formą zabawy, ale sprawdzał również wiedzę uczniów po obejrzanej prezentacji, 
a uczestniczyła w nim klasa 7B.

 • Pączek dla Afryki
  01.03.2018

  Nasza szkoła pełna otwartych serc

  Jak wiadomo, każdy z nas jest inny. Różnimy się od siebie pod wieloma względami. Mimo to my, uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi, łączymy się w słusznej sprawie. Mnóstwo dzieci w Afryce dałoby wszystko za to, co mamy my. Od lat staramy się to im ułatwić. Także w tym roku daliśmy z siebie wszystko podczas akcji Pączek dla Afryki, którą tym razem zajęła się klasa 3b pod opieką pani Lucyny Osiewicz. Trzy dni sprzedawania pączków i wypieków własnych oraz cztery zbierania datków do puszek sprawiło, że udało nam się zebrać aż 415,36 zł! Pieniądze przez organizatorów - zakon kapucynów- przeznaczone zostaną na opłacenie czesnego w szkole w Ngaoundaye dla 250 sierot i zapewnienie im jednego ciepłego posiłku dziennie. Nasza szkoła jako jedyna ze Szczecina dołączyła się do akcji. Uczniowie pokazali jak dobre mają serca. Razem sprawiamy, że ten świat staje się coraz lepszy. Jeszcze raz dziękujemy w imieniu swoim i dzieci, które otrzymają pomoc!

  Ania Skiba, 3B

 • Projekt z języka polskiego

  Projekt z języka polskiego
  20.02.2018

  Sprawozdanie z projektu „Czy Polacy są dobrymi czytelnikami?”

  Obecny program nauczania przywiduje, żeby w drugiej klasie gimnazjum uczniowie wykonali projekt na wybrany temat. Razem z pięcioma dziewczynami z klasy 2b wykonałyśmy go z języka polskiego, sprawdzając „Czy Polacy są dobrymi czytelnikami”.

       Głównym celem przedsięwzięcia było zbadanie czytelnictwa w Polsce. W pierwszym etapie przygotowałyśmy własną ankietę i przeprowadziłyśmy ją wśród trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozdawałyśmy ją wśród uczniów szkół podstawowych, naszych znajomych, sąsiadów i rodziny. Wykonując ten punkt realizacji projektu, popełniłyśmy kilka drobnych pomyłek, które ujawniły się podczas przeprowadzania ankiety. Niektóre, źle sformułowane pytania utrudniały ankietowanym udzielanie odpowiedzi. Następnie podliczyłyśmy wszystkie odpowiedzi, a na podstawie otrzymanych wyników wyciągnęłyśmy wnioski, że poziom czytelnictwa jest raczej niski.

       Aby poznać zdanie mieszkańców Szczecina na temat przyczyny takiej sytuacji, wybrałyśmy się do centrum i przeprowadziłyśmy wywiady z różnymi osobami. Nie było to łatwe zadanie, musiałyśmy przełamać w sobie nieśmiałość, a większość pytanych odpowiadała, że nie ma czasu z nami rozmawiać. Mimo wszystko okazało się to niesamowitym i pouczającym doświadczeniem. Nagrania dwóch rozmów zamieściłyśmy w końcowej prezentacji.
  Wyniki ankiet skłoniły nas też do przeprowadzenia jakiejś akcji zachęcającej do częstego przebywania z książką. Przeczytałyśmy więc dzieciom z pierwszej klasy „Urodziny Puchatka”, aby pokazać im, że czytanie to ciekawe zajęcie.

       Ostatnim punktem projektu było przygotowanie prezentacji multimedialnej i przedstawienie końcowych efektów naszej pracy przed kolegami i koleżankami z klasy i nauczycielami oceniającymi. Na naszym wystąpieniu była obecna także Pani Dyrektor. Mimo lekkiego stresu zastałyśmy bardzo dobrze ocenione.

       Projekt ten nauczył nas sporządzania ankiet, wyciągania wniosków, nagrywania wywiadów i występowania na forum klasy. Po jego realizacji jesteśmy bardziej doświadczone i przekonane, że czytanie książek jest bardzo ważne, choć przez Polaków zaniedbywane, a także przeświadczone, że nie ma takich zadań, z którymi nie mogłybyśmy się zmierzyć.

 • Projekt edukacyjny z biologi

  Projekt edukacyjny z biologi
  19.02.2018

  Sprawozdanie z projektu edukacyjnego

  Celem realizowanego przez nas projektu edukacyjnego była odpowiedź na pytanie – „Dlaczego jesteśmy podobni do naszych rodziców?” Dzięki pracy nad projektem poznałyśmy podstawowe pojęcia związane z genetyką, zasady dziedziczenia i źródła zmienności. Sprawdziłyśmy, jakie cechy morfologiczne odziedziczyłyśmy po swoich rodzicach, pod względem których cech jesteśmy podobni do mamy, a pod względem których do taty.


  Efekty naszej pracy przedstawiłyśmy w obecności opiekuna projektu i nauczyciela historii, koleżankom i kolegom z klasy 7b. Nasze wystąpienie miało charakter wykładu wzbogaconego prezentacją multimedialną. Na zakończenie rozdałyśmy krzyżówki do rozwiązania, a tych, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonali zadanie, nagrodziłyśmy słodkim upominkiem.

  Grupa projektowa klasy 2c

 • Randka w ciemno z ...

  Randka w ciemno z ...

  SPRAWOZDANIE Z AKCJI „RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ”
  14.02.2018.

  Serduszkowy nastrój udzielił się także w bibliotece szkolnej. Wszystko za sprawą nietypowej akcji, przygotowanej dla uczniów Naszej Szkoły, począwszy od klasy I SP a skończywszy na klasie III gimnazjum. Książki wcześniej obłożone zostały w szary oraz czerwony papier, tak by wybór tej "jedynej książki" okraszony był nutką tajemniczości. Każda książka miała także krótki opis, którego zadaniem było przybliżenie tematyki. Młodzi czytelnicy mieli okazję wypożyczyć książkę w "ciemno". Pomysł nietypowej formy wypożyczenia książek okazał się interesujący dla wszystkich, którzy zechcieli wziąć udział w zabawie. Na szczególną uwagę zasługują klasy najmłodsze, czyli klasa I oraz IV SP. W tym dniu a z zasadzie na dwóch przerwach uczniowie wypożyczyli łącznie 73 pozycje.

  Walentynkowe zmagania z książką można zaliczyć do udanych.
  Aleksandra Kopeć i BiGS.

 • Walentynki 2018
  14.02.2018

  Walentynki w naszej szkole!

  Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele Katolickim obchodzone jest również tego dnia. Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści nie mający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: "Od Twojego Walentego". Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r.

  Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Natomiast Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90 XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

  W dniu 13 lutego 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’,
w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Już od rana panował u nas specyficzny, pełen uniesienia nastrój - zaobserwować można było odświętny strój uczniów i wystrój sal, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem . Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną ,,Pocztę Walentynkową‘’, aby każdy z uczniów mógł przekazać walentynkowe wyznania. Szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej niebywałej okazji, aby przekazać list drugiej osobie. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze , a w plastikowym, symbolicznym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Świętowanie walentynkowe ma wielu zwolenników wśród uczniów i niesie ze sobą radość i zadowolenie.

  Zapraszamy do galerii zdjęć!!!
  Samorząd Uczniowski
  Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki

   


   

 • Ferie zimowe 2018

  Ferie zimowe 2018

  Ferie 2018

  Mamy nadzieję, że czas upływa Wam bajecznie w trakcie tej zimowej aury za oknem! Na wszelki wypadek przypominamy - w szkole widzimy się w poniedziałek 29 stycznia. Gromadźcie energię na drugi semestr :)

 • Bezpieczne ferie 2018

  Bezpieczne ferie 2018
  12.01.2018

  Bezpieczne ferie

  Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

  • Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
  • Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
  • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
  • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
  • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
  • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
  • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
  • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
  • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
  • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
  • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
  • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
  • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
  • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.
  • Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

   

  Materiał opracowany na podstawie materiałów Komendy Głównej Policji.

  Pedagog szkolny, Beata Florczak


   

 • Konkurs kulinarny
  03.01.2018

  Konkurs kulinarny!

  Po raz dziewiaty odbył się Konkurs Kulinarny w naszej szkole. W szranki stanęły cztery zespoły, które przygotowały pyszne i skomplkowane dania kuchni angielskiej i amerykańskiej. A oto wyniki tegorocznego konkursu:

  1. Gabriel Kędzior
  2. Jakub Wilczyński
  3. Zespół składający się z: Agaty Kościołowskiej, Darka Żurka, Oliwii Czekały, Agnieszki Wąs

  Wyróżnienie otrzymała Kasia Konior.


  Gratulujemy pomysłów i życzymy powodzenia w dalszych kulinarnych przygodach.

 • Projekt edukacyjny

  Projekt edukacyjny
  03.01.2018

  Sprawozdanie z projektu

  Uczennice klasy 2c - Izabela Bornowska, Aleksandra Jaszkul, Oliwia Maraszek oraz Dominika Strzyżewska - realizowały projekt edukacyjny z języka angielskiego pod tytułem "UK and the USA - a bunch of amazing facts". Projekt skoncentrowany był na tematyce kulturowej. Porównywano w nim różne aspekty obyczajowości, historii i życia codziennego Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii (m.in. najciekawsze miejsca, święta i wydarzenia, dane statystyczne itp.). W projekcie dużą rolę przykładano do takich informacji, które nie pojawiają się w podręcznikach kulturoznawczych. Publiczna prezentacja efektów pracy w projekcie miała miejsce 19 grudnia, a jej odbiorcami byli uczniowie klasy 2c oraz p. A. Król. Prezentację zakończył interaktywny quiz dla słuchaczy.

  P. Kuźmo-Biwan, opiekun projektu

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć