Nawigacja

 • WAŻNE DATY W CZERWCU

  WAŻNE DATY W CZERWCU

   

  WAŻNE DATY W CZERWCU

  19.06.2018

  Zajęcia z wychowawcą, w tym porządkowanie szafek;

  BAL GIMNAZJALNY dla klas 3 (17:30)

  20.06.2018

  Kiermasz mundurków, sprzątanie klas

  21.06.2018

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy 3

  22.06.2018

  Zakończenie roku szkolnego dla pozostałych uczniów

   

 • Wymiana niemiecka

  Wymiana niemiecka

  Zapraszamy do zapoznania się z relacjami naszych uczniów po wymianie ze szkołą w Burg.  Po 5 dniach spędzonych w domach niemieckich rodzin uczniowie chcieliby podzielić się swoimi wrażeniami w kilku zdaniach.

  By przeczytać relacje uczniów kliknij TUTAJ

  Jeśli wśród naszych odwiedzających jest ktoś kto posługuje się jezykiem niemieckim, to zamieszczamy link do artykułu z niemieckiej gazety Volksstimme o wymianie uczniów ze Szczecina i Burga TUTAJ

 • Relacja ze szkolnego Festynu Rodzinnego

  Relacja ze szkolnego Festynu Rodzinnego

  Dnia 26.06.2018r. w naszej szkole odbył pierwszy Festyn Rodzinny pod  znamienitym hasłem „Dzień Rodziny” zorganizowanym przy współpracy Rady Rodziców, Dyrekcji i nauczycieli dla naszych uczniów zaproszonych z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Ideą przewodnią festynu było wspólne spędzanie czasu oraz celebrowanie wszystkich świąt dotyczących rodziny- zarówno tych wpisanych w kalendarz jak i nie. Był to więc równocześnie „Dzień mamy i taty”, „Dzień babci i dziadka”, „Dzień dziecka” i wszystkie inne ważne dni dla rodzin naszych uczniów.

  Na ten dzień przygotowano dla wszystkich gości szereg atrakcji min. zawody drużynowe, „Bieg po tlen ze św. Stanisławem”, „Stare i nowe zabawy podwórkowe”, rebusy, „Drzewo balonowe", zabawy z chustą Klanzy i nie tylko, obieranie jabłka, stoisko pierwszej pomocy przedmedycznej, skoki przez linę, czy też  stoisko plastyczne- „Ekologiczny jeż”. Uczniowie szkoły rozpoczęli festyn swoimi występami. Pokazały się pierwszaki w poważnym występie scenicznym  śpiewając i grając na dzwonkach, a nasz uzdolniony muzycznie uczeń zagrał i zaśpiewał na keybordzie ulubioną pieśń naszego papieża Jana Pawła II pt. „Barka”. Rozstrzygnięty został również ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina”. Wszyscy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku w postaci waty cukrowej, gofrów, pop- cornu lub też pysznego ciasta upieczonego przez nasze mamy.

  Atrakcji było co niemiara, a pogoda tego dnia była wprost wymarzona na  nasz „Dzień rodziny” pod chmurką. Festyn przerywany był zabawą taneczną. Uczestniczy uczyli się wspólnie tańca belgijskiego, aby na koniec dnia wspólnie- jak na wspólnotę przystało- zatańczyć.   

  Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami.

  Postawiliśmy na własne siły, wykorzystaliśmy swój potencjał organizacyjny i artystyczny i to się opłaciło!

  Szczególne podziękowania w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz dzieci i ich rodziców  składamy Radzie Rodziców, która była dużym wsparciem naszego przedsięwzięcia i aktywnie zaangażowała się w przygotowanie tego dnia.

  Festyn rodzinny, który się odbył w sobotę, 26 maja  kolejny raz utwierdził w przekonaniu, że warto się spotykać i być razem, a rodzina jest największą wartością w życiu każdego człowieka.

  Wypada tylko dodać: Do zobaczenia za rok! A w międzyczasie zapraszamy do galerii zdjęć.

  Koordynator przedsięwzięcia- Beata Florczak

 • Wiosenna edycja MIKSERA

  Wiosenna edycja MIKSERA

   

  Bądź na bieżąco i już dziś przeczytaj nowy numer Miksera! 

  Edycja wiosenna do pobrania tutaj.

 • Informacja dla Rodziców Uczniów klas VII SP oraz klas II GM

  Informacja dla Rodziców Uczniów klas VII SP oraz klas II GM

  List Ministra Edukacji Narodowej skierowany do Rodziców i Opiekunów Uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum, do zapoznania się 

  TUTAJ

 • Zapraszamy do galerii

  W ostatnim tygodniu odbyły się w naszej szkole dwa wydarzenia - warsztaty o nazwie Archipelag Skarbów oraz Dzień Rodziny. By zobaczyć więcej kliknij na dane zdjęcie.

          ARCHIPELAG SKARBÓW                                    DZIEŃ RODZINY

  Zapraszamy do galerii - Obrazek 1 Zapraszamy do galerii - Obrazek 2

 • Ważne informacje

  Dokumenty do pobrania

  1. Karta zgłoszenia dziecka do szkoły, do pobrania tutaj.

  2. Komunikat Kuratorium Oświaty dotyczący organizacji kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami, komunikat do pobrania tutaj.

  3. Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej, karta do pobrania tutaj.

   

  4. Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce szkolnej, deklaracja do pobrania tutaj.

 • Zaproszenie na "Dzień Rodziny"

  Zaproszenie na "Dzień Rodziny"

  W imieniu dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i rady rodziców mamy zaszczyt zaprosić uczniów wraz z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem na festyn rodzinny. "Dzień rodziny" odbędzie się dnia 26 maja, tj. w sobotę w godzinach 10:00- 13:00.

   

  W tym dniu będziemy celebrować rodzinę i wszystkie święta jej przypisane łącząc Dzień Matki z Dniem Ojca, Dniem Babci, Dniem Dziadka, Dniem Dziecka. Z tej oto okazji przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, których celem jest wspólne spędzanie czasu na zabawie, rozrywce, współzawodnictwie i współpracy międzypokoleniowej. Na uczestników festynu czeka mnóstwo niespodzianek i pyszna zabawa. Wszyscy uczestnicy, i Ci najmłodsi, i Ci najstarsi znajdą coś dla siebie i będą mogli skorzystać z zabaw, konkursów z nagrodami, warsztatów plastycznych, słodkiego poczęstunku i wielu innych atrakcji, których szczegółów nie zdradzamy zapewniając, że czasu na nudę nie będzie. Ufamy, że „Dzień rodziny” w naszej szkole będzie dobrym czasem zacieśniania więzi rodzinnych i radości spędzania czasu wolnego wśród bliskich osób. Zatem raz jeszcze zachęcamy do licznego stawienia się naszych uczniów z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem, życząc już teraz dobrego dnia!

 • Gazetka szkolna

  Gazetka szkolna

   

  Bądź na bieżąco i już dziś przeczytaj nowy numer Miksera! 

  Edycja wiosenna do pobrania tutaj.

 • „Archipelag Skarbów”- program profilaktyki zintegrowanej

  „Archipelag Skarbów”- program profilaktyki zintegrowanej

  W ramach realizacji szkolnego Programu Profilaktyki oraz szkolnego Programu  Wychowawczego, w dniach 24-25  maja  2018r. w naszej szkole odbyła się realizacja profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Programem zostali objęci najstarsi uczniowie (klasy 2 i 3 gimnazjum), rodzice oraz nauczyciele. W czasie spotkania z rodzicami zaprezentowano cały zakres celów programu. Komentarz prowadzących zawarł wiele wskazówek co do sposobów skutecznego przekazu profilaktycznego w codziennej pracy wychowawczej w rodzinie. Szczególny akcent został położony na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowaniu nastolatka. Zostały podane wskazówki jak rozmawiać a dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, w tym zagadnieniu miłości i seksualności.

  Spotkanie z nauczycielami miało charakter wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. Zaprezentowano cele programu „Archipelag gwiazd”, model profilaktyki zintegrowanej oraz wyniki badań nad młodzieżą wraz ze wskazówkami i wnioskami.

  Najwięcej godzin z edukatorami programu spędzili uczniowie klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych. W ciągu dwóch dni brali aktywny udział w poznawaniu odpowiedzi na pytania:

  Jak uniknąć uzależnienia od seksu, alkoholu czy narkotyków?

  Jak radzić z gniewem i presją rówieśników?

  Czym jest prawdziwa miłość i gdzie szukać autorytetów?

  Podczas czterogodzinnych warsztatów młodzież zamienia się w poszukiwaczy skarbów: jest nimi głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Warsztaty prowadzone były w dynamiczny sposób. Informacje przekazywane  poprzez prezentacje multimedialne, quizy, krótkie filmiki i muzykę, ćwiczenia. Młodzież była zachęcana aby odpowiadać na pytania, głosować, a nawet śpiewać razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”. Chętni uczniowie z dnia na dzień przygotowali wiersze, plakaty, piosenki.

  Zapraszam do galerii zdjęć - koordynator przedsięwzięcia- pedagog Beata Florczak.

 • Informacja o Konkursach Kuratoryjnych

  Informacja o Konkursach Kuratoryjnych

  LAUREACI I FINALIŚCI KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  INFORMACJA DOSTĘPNA TUTAJ

  SERDECZNIE GRATULUJEMY

 • Dzień Otwarty

  Dzień Otwarty

  26 kwietnia w Naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty dla uczniów klas 6. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 17.00  a 19:00.

  Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. Szóśtoklasiści oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka Naszej placówki. Przyszli uczniowie mieli szansę poznać swoich przyszłych nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanki ze szkoły. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole, bardzo się wszystkim podobał. 

   

   

   

 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to dzień ważny dla każdego Polaka. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. 


  W naszej szkole obchody tego święta były równie uroczyste. Uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni Adriany Król przygotowali przedstawienie. Podczas uroczystego apelu uczniowie przypomnieli, co kryje się pod tak ważną dla Polaków datą. Zapraszamy do galerii. 

 • Sukces Karola Drozda

  Sukces Karola Drozda

  24 kwietnia br., w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Szczecińskie Strajki 1988”. Organizatorami byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska - Kulesza, Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie pan Krzysztof Kowalczyk oraz Prezes Fundacji Polskie Wartości pan Wojciech Woźniak. 

  Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego, a jego celem było zaprezentowanie wiedzy i talentów plastycznych dzieci oraz młodzieży poprzez stworzenie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z szczecińskimi strajkami w 1988 roku, w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą tamtych dni. 

  Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęło 395 prac konkursowych, w tym praca naszego ucznia z  klasy 3 gimnazjum- Karola DrozdaWyróżnionych i nagrodzonych zostało 18 prac, w tym praca Karola! Serdecznie gratulujemy Karolowi sukcesu i zapraszamy go galerii zdjęć!!!

   

 • Rekrutacja do klasy 1 SP

  Rekrutacja do klasy 1 SP

  Rekrutacja do kl. 1

  Rodzice uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2018/2019 proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły, w celu odebrania karty potwierdzenia przyjęcia ucznia. Kartę należy zanieść do szkoły rejonowej. 

   


   

 • Rekrutacja do klasy 5 i 7

  Rekrutacja do klasy 5 i 7

  Rekrutacja do kl. 5 i 7

  Szanowni Państwo, do dnia 15.05.2018 przyjmujemy zgłoszenia do klas 4, 5 i 7 Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki. 

  Karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce Kandydaci.

 • Projekt z języka angielskiego

  Projekt z języka angielskiego

  Sprawozdanie z projektu języka angielskiego

  Celem realizowanego przez nas projektu edukacyjnego była odpowiedź na pytanie – „Czy możemy uczyć się języka angielskiego słuchając muzyki w tym języku"? Chcieliśmy nim pokazać, iż nauka może być codzienną przyjemnością realizowaną w formie słuchania ulubionych wykonawców. Przeprowadzając ankietę przekonaliśmy się, że jest w naszej szkola większa grupa osób, która myśli właśnie w ten sam sposób. Podzieliliśmy naszą 6-osobą grupę na trzy zespoły, w których staraliśmy się zanalizować jak możemy ćwiczyć następujące umiejętności - akcent/wymowa, gramatyka i slang. Podczas publicznej prezentacji pracowaliśmy na autentycznej muzyce podczas gdy uczniom wręczone zostały karty pracy związane z danym zagadnieniem. Dzięki pracy nad projektem poznaliśmy strony internetowe przeznaczone do nauki języka angielskiego przy wykorzystaniu angielskich piosenek takich jak np. iSing. Sprawdziliśmy jak liczne są możliwości zadań,  które każdy może stworzyć do danej piosenki by ćwiczyć wybrane umiejętności. Efekty naszej pracy przedstawiliśmy w obecności opiekuna projektu i nauczyciela języka angielskiego uczniom z klasy 7a. 

  Grupa projektowa z klasy 2a

 • Przyrodnicze triki
  19.03.2018

  Sprawozdanie z konkursu przyrodniczego

  W sobotę, 17 marca 2018r, odbył się XII Konkurs, "Przyrodnicze triki matematyki i informatyki" dla uczniów klas czwartych i piątych organizowany przez OSM I st. w Szczecinie. W zmaganiach konkursowych wzięła udział drużyna czwartoklasistów w składzie: Ola Adamczyk, Dominik Biwan, Claudia Gorczak - Kałuc.

  Nasi uczniowie zostali laureatami II miejsca. Gratulacje!


   

 • Projekt z WOS-u
  01.03.2018

  Sprawozdanie z projektu z WOS-u

  Dnia 13.02.2018r. zaprezentowany został produkt finalny projektu gimnazjalnego pt. „Subkultury młodzieżowe” w formie prezentacji multimedialnej urozmaiconej tematycznie dobranymi rekwizytami. Projekt realizowały: Adrianna Warska, Magdalena Odrowska, Agata Kościołowska, Agnieszka Wąs, Martyna Gawarecka i Aleksandra Rogalska. Przebieg pracy nadzorowała Pani Beata Florczak, nauczyciel WOS-u.
       W pracy zawarte zostały informacje o poszczególnych subkulturach, historii ich powstania, które połączono 
z prezentacją ubioru i muzyki, by ukazać charakterystyczne cechy wyglądu jako czynnik znaczący w wyznaczaniu odrębności. W pracy zawarto również informacje dotyczące różnic między subkulturą a sektą ze szczególnym uwzględnieniem dowolności przynależności do w/w grup. Ważnym elementem prezentacji było przedstawienie wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród uczniów, 
a dotyczących ich wiedzy na temat subkultur młodzieżowych. Prezentację zakończono quizem, który był formą zabawy, ale sprawdzał również wiedzę uczniów po obejrzanej prezentacji, 
a uczestniczyła w nim klasa 7B.

 • Pączek dla Afryki
  01.03.2018

  Nasza szkoła pełna otwartych serc

  Jak wiadomo, każdy z nas jest inny. Różnimy się od siebie pod wieloma względami. Mimo to my, uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi, łączymy się w słusznej sprawie. Mnóstwo dzieci w Afryce dałoby wszystko za to, co mamy my. Od lat staramy się to im ułatwić. Także w tym roku daliśmy z siebie wszystko podczas akcji Pączek dla Afryki, którą tym razem zajęła się klasa 3b pod opieką pani Lucyny Osiewicz. Trzy dni sprzedawania pączków i wypieków własnych oraz cztery zbierania datków do puszek sprawiło, że udało nam się zebrać aż 415,36 zł! Pieniądze przez organizatorów - zakon kapucynów- przeznaczone zostaną na opłacenie czesnego w szkole w Ngaoundaye dla 250 sierot i zapewnienie im jednego ciepłego posiłku dziennie. Nasza szkoła jako jedyna ze Szczecina dołączyła się do akcji. Uczniowie pokazali jak dobre mają serca. Razem sprawiamy, że ten świat staje się coraz lepszy. Jeszcze raz dziękujemy w imieniu swoim i dzieci, które otrzymają pomoc!

  Ania Skiba, 3B

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć