Nawigacja

 • Bezpieczne ferie 2018

  12.01.2018

  Bezpieczne ferie

  Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

  • Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
  • Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
  • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
  • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
  • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
  • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
  • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
  • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
  • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
  • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
  • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
  • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
  • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
  • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.
  • Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

   

  Materiał opracowany na podstawie materiałów Komendy Głównej Policji.

  Pedagog szkolny, Beata Florczak


   

 • 03.01.2018

  Konkurs kulinarny!

  Po raz dziewiaty odbył się Konkurs Kulinarny w naszej szkole. W szranki stanęły cztery zespoły, które przygotowały pyszne i skomplkowane dania kuchni angielskiej i amerykańskiej. A oto wyniki tegorocznego konkursu:

  1. Gabriel Kędzior
  2. Jakub Wilczyński
  3. Zespół składający się z: Agaty Kościołowskiej, Darka Żurka, Oliwii Czekały, Agnieszki Wąs

  Wyróżnienie otrzymała Kasia Konior.


  Gratulujemy pomysłów i życzymy powodzenia w dalszych kulinarnych przygodach.

 • Projekt edukacyjny

  03.01.2018

  Sprawozdanie z projektu

  Uczennice klasy 2c - Izabela Bornowska, Aleksandra Jaszkul, Oliwia Maraszek oraz Dominika Strzyżewska - realizowały projekt edukacyjny z języka angielskiego pod tytułem "UK and the USA - a bunch of amazing facts". Projekt skoncentrowany był na tematyce kulturowej. Porównywano w nim różne aspekty obyczajowości, historii i życia codziennego Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii (m.in. najciekawsze miejsca, święta i wydarzenia, dane statystyczne itp.). W projekcie dużą rolę przykładano do takich informacji, które nie pojawiają się w podręcznikach kulturoznawczych. Publiczna prezentacja efektów pracy w projekcie miała miejsce 19 grudnia, a jej odbiorcami byli uczniowie klasy 2c oraz p. A. Król. Prezentację zakończył interaktywny quiz dla słuchaczy.

  P. Kuźmo-Biwan, opiekun projektu

 • 19.12.2017

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

  Kartka świąteczna z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • 22.12.2017

  Relacja ze szkolnych jasełek

  22 grudnia 2017 roku na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się jasełka z udziałem najmłodszych uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej, przedstawienie klasy 2b oraz musical bożonarodzeniowy przygotowany pod kierunkiem księdza Wojtka Koladyńskiego. Widzami byli nie tylko nasi nauczyciele i uczniowie, ale także rodzice.
  Uczniowie z klasy 2b odegrali sztukę pt. ”Opowieść wigilijna” przedstawiającą historię polskiej rodziny, będącej w rozsypce. Część jej członków odcięła się od reszty, co osłabiło wzajemne relacje. Na szczęście, dzięki wierze i nadziei najmłodszych sióstr i staraniom matki, udało się im spotkać razem przy świątecznym stole.
  Widzowie byli wyraźnie zaciekawieni fabułą. Trzeba też powiedzieć, że aktorzy dobrze się przygotowali, znali teksty i potrafili wcielić się w swoje role. Ogromne wrażenie robiła też muzyka, która wprowadzała wszystkich w przedświąteczny nastrój. Nie obyło się jednak bez małych problemów. Zarówno oglądanie, jak i odgrywanie przedstawienia utrudniały poustawiane na scenie mikrofony, które dodatkowo trzeba było przestawiać, a i tak nie wszystkie osoby było dobrze słychać na końcu sali. Te niedogodności nie pozbawiły jednak przedstawienia uroku i ciepła. Całość ubogacił występ Weroniki. Wykonała ona utwór na akordeonie.
  Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne, bożonarodzeniowe życzenia.

  Kasia Buczko, kl. 2b

 • Paczka dla rodaka

  10.12.2017

  Sprawozdanie z akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

  Nasza szkoła włączyła się w akcję Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Organizatorem akcji jest Fundacja Polskich Wartości (www.polskiewartosci.pl). Do 12 grudnia br. zbierane są dary - przede wszystkim produkty o długim terminie przydatności, które następnie przekazane zostaną Fundacji. W ten sposób pomoc zostanie skierowana do miejscowości: Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki (Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego, Klub Weteranów Armii Krajowej), Koleśniki, Jaszuny, Janczuny, Balańdziszki, Niemenczyn.
  Nazwa akcji nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. W ten sposób wyrażamy wdzięczność naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia, a także oddajemy hołd tym, którzy od pokoleń wiernie przestrzegają maksymy Bóg, Honor, Ojczyzna.
  Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się do akcji, już teraz serdecznie dziękujemy.

  Karol Drozd, kl. III a/ gim, koordynator punktu zbiórki w szkole

 • Dzień Niepodległości

  12.11.2017

  Relacja z obchodów Dnia Niepodległości w naszej szkole

  W naszej szkole świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O oprawę artystyczną w kościele zadbała pani Aleksandra Zielazek angażując uczniów, zarówno starszych jak i tych najmłodszych. Niezwykle barwne i obrazowe przedstawienie, wzmocnione o przekaz słowny i muzyczny, na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. Na zdjęciu widać jedną z głównych bohaterek - Paulinę Bieniek, które to stała się uosobieniem naszego kraju na czas przedstawienia.

  BRAWO DLA WSZYSTKICH!

 • 06.11.2017

  Akcja Owoce i Warzywa w szkole

  Od listopada nasza szkoła uczestniczy w programie Unii Europejskiej pt. Owoce i warzywa w szkole”. W ramach projektu systematycznie dostarczane są do szkoły produkty mleczne, warzywa oraz owoce. Programem są objęci uczniowie klasy pierwszej i czwartej. Dzieciaki regularnie uzupełniają swoją dietę, o niezbędne witaminy i mikroelementy. Dodatkowo wychowawca  klasy oraz świetlicy prowadzą zajęcia edukacyjne, w których uświadamiają uczniom potrzebę higienicznego trybu życia. Natomiast nauczyciel przyrody oraz pielęgniarka prowadzą pogadanki na temat przestrzegania zasad piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

 • Święto Niepodległości

  08.11.2017

  Dzień Niepodległości

  Szanowni Dyrektorzy, 
Nauczyciele, Rodzice
Drodzy Uczniowie szkół i placówek oświatowych 
województwa zachodniopomorskiego,

  

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe – Narodowe Święto Niepodległości.

  W 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem. Z tej okazji zachęcam wszystkich uczniów zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych do własnoręcznego wykonania kokard w barwach narodowych i aktywnego uczestniczenia w organizowanych z tej okazji uroczystościach.

  Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które w tym roku zainauguruje uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o godzinie 9.00 w Bazylice Metropolitarnej w Szczecinie. 
Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie Państwo w załączeniu poniżej.
Przede wszystkim zależy nam na tym, by uczniowie uczestniczyli w tym święcie świadomie i aktywnie. Tak ważne święta i pamięć o bohaterach minionych zdarzeń powinny dawać nam wszystkim poczucie wspólnoty, bezpieczeństwa i radości z odzyskanej wolności.
Niech 11 listopada będzie dniem spotkania wszystkich pokoleń Polaków dumnych z wolnej ojczyzny.


  Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska - Kulesza

 • Europejska Odznaka Jakości

  30.10.2017

  Europejska Odznaka Jakości

  25 października 2017 roku projekt eTwinning "CLICK", który realizowaliśmy w roku szkolnym 2016/2017 otrzymał najwyższe wyróżnienie przyznawane projektom międzynarodowym - Europejską Odznakę Jakości. Tym samym nasze działania znalazły się w gronie najlepszych projektów w Europie! Dziękujemy za pracę uczniom klas dwujęzycznych.

 • Wypominki

  25.10.2017

  Wypominki w naszej szkole

  Samorząd Szkolny jest organizatorem akcji pod hasłem „Wypominki w naszej szkole” zapraszając tym samym do włączenia się w nią naszych uczniów, nauczycieli i pracowników. Dzień Wszystkich Świętych jest zapisany szczególnymi zgłoskami w naszej tradycji. Każdy przeżywa ten czas w zadumie, wspominając w sposób szczególny swoich bliskich, którzy odeszli. Dlatego też przygotowaliśmy na tę okoliczność to miejsce, gdzie każdy będzie miał możliwość wspomnieć osobę bliską, której nie ma już wśród nas. Do pojemnika można wrzućcie karteczkę z wypominkami, czyli wspomnieniem konkretnych osób, które po prostu należy wymieńcie z imienia, nazwiska.
Jednocześnie nasz Ksiądz Prefekt odprawi w ich intencji Mszę Świętą w dniu 9 listopada. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w akcję.

 • 23.10.2017

  Wyjście na Cmentarz!

  Jak co roku, uczniowie naszej szkoły udali się na Cmentarz Centralny, by choćby tym symbolicznym gestem jakim jest uprzątnięcie nagrobka i modlitwa za zmarłą osobę oddać szacunek tym, którzy już odeszli z tego świata. Odpowiednio wyposażeni w narzędzia, spędzilismy półtorej godziny sprzątając kwatery dziecięce.

 • 22.11.2017

  Sprawozdanie z akcji na rzecz książek!

  W dniu 22.11.2017 została zorganizowana akcja na rzecz zakupu książek do biblioteki szkolnej. Polegała ona na sprzedaży ciast, ciasteczek, babeczek domowego wypieku. Sprzedaż pod hasłem wymienionym powyżej odbywała się na każdej przerwie.
  Osoby zaangażowane w akcję to członkowie Bibliotecznej Grupy Specjalnej (BiGS) którzy, prężnie działają przy bibliotece.
  Kwota jaką udało Nam się zebrać : 245zł-całość została przeznaczona na zakup książek, którzy uczniowie Naszej szkoły sami wybierali.


   

 • 22.10.2017

  Obchody Dnia Papieskiego w naszej szkole!

  Każdego roku, 16 października, obchodzony jest w polskim Kościele Dzień Papieża Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili ten dzień w czwartek, 19 października 2017 roku. Po mszy świętej klasa 3c wspomniała drogę Karola Wojtyły do Watykanu, czytając fakty biograficzne, anegdoty i prezentując fotografie. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Barkę” przy wtórze gitary. Oliwia Czekała zaśpiewała hymn Światowych Dni Młodzieży 2016 „Błogosławieni miłosierni”. W tym samym dniu naszą szkołę odwiedził także ks. Jeremy Kabuga Murithi pochodzący z Kenii. Pasterz opowiadał o kościołach i szkołach w jego ojczyźnie. Dzięki pomocy dwojga uczniów z klasy 3c, którzy wystąpili w roli tłumaczy, słowa księdza w języku angielskim mogli zrozumieć wszyscy. Po powrocie do szkoły, podczas przerw uczennice inspirowały społeczność szkolną cytatami z przemówień i pism Jana Pawła II. Wierzymy, że każde słowo skłoniło choć do kilkusekundowej refleksji i przypomniało o ważnych wartościach przekazywanych przez papieża Polaka.


  Dawid Waciński

 • 22.10.2017

  Fotorelacja z Dnia Kapcia!

  Na początku października w naszej szkole obchodzony jest Dzień Kapcia. Wszystkie klasy w czasie przerwy uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Można było ubrać swoje ulubione kapcie, bambosze czy klapki, a do tego fantazyjne, ciepłe i miłe piżamy oraz szlafroki. Zapraszamy do galerii pełnej zdjęć.

 • 20.10.2017

  Obchody 100 lecia objawień Maryi Matki Bożej!

  Gimnazjum Katolickie i Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa Św. Stanisława Kostki w Szczecinie świętowała 100 lecie objawień Maryi Matki Bożej w Fatimie.
  13 października minęło 100 lat od tego wydarzenia. Młodzież ustawiła się układając napis FATIMA 1917-2017. Ave Maria!


   

 • 20.10.2017

  Dzień Chłopaka w naszej szkole!

  Dziewczyny z klasy 7a nie zapomniały o Dniu Chłopaka. Przygotowały dwugodzinny maraton przez na bardziej kolorowe zakamarki ze świata każdej kobietki. Panowie testowani byli w zakresie znajomości dziedziny "KOBIECYM OKIEM", umiejętności wizażu oraz stylizacji włosów i paznokci. Na zdjęciach widać, że wielokrotnie zadaniom podołali. Pyszne babeczki i ciasteczka z wróżbą dodały duuużo słodyczy.


   

 • 10.10.2017

  Relacja z wymiany polsko-niemieckiej!

  14-go września mieliśmy przyjemność zobaczyć naszych znajomych z wymiany po raz drugi. Po ich przyjeździe wszyscy wybraliśmy się na spacer do parku Kasprowicza i kawiarnio-księgarni „Między wierszami”. Kady z nas miał okazję do spróbowania przepysznych kaw, herbat czy deserów. Na następny dzień mieliśmy zaplanowany wyjazd do Trzęsacza. Spędziliśmy tam naprawdę niezapomniane chwile. Budowanie zamków z piasku, przechadzanie się wzdłuż plaży w rytm niemieckich piosenek śpiewanych przez naszych niemieckich kolegów i koleżanki. Myślę , że nikt tego nie zapomni.  Z Trzęsacza wróciliśmy w sobotę wieczorem.

  Niedziela byłA zorganizowana przez rodziny goszczące. W moim przypadku i paru innych Niemek poszliśmy do „ Jump Szczecin”, a następnie na pyszny obiad do „Karczmy polskiej". Pokazałam mojej nowej znajomej przepiękną panoramę Szczecina widzianą z najwyższego piętra „Cafe 22”. Dzień zakończyłyśmy jeżdżąc na rolkach niedaleko Mierzynianki.

  Poniedziałek rozpoczął się jak każdego innego dnia czyli wczesną pobudką i śniadaniem. Następnie wszyscy uczestnicy wymiany  zebrali  się na dworcu centralnym. Każdy z nas opowiadał o jednym z wielu ciekawych zabytków. Opowiadaliśmy o takich miejscach jak Baszta siedmiu płaszczy, katedra czy Zamek Książąt Pomorskich. Na obiad wybraliśmy się do centrum handlowego Kaskada . Mieliśmy tam 1,5 godziny na zjedzenie czegoś ciepłego oraz zrobienie małych zakupów. Dzień zakończyliśmy głośną dyskoteką polsko-niemiecką. Była to już nasza ostatnia wspólna noc. Następnego dnia już niestety musieliśmy się pożegnać, jednak zanim to się stało zjedliśmy wspólnie śniadanie. O 10 rano zakończyliśmy naszą wymianę i ostatni raz pożegnaliśmy się z naszymi nowymi przyjaciółmi, ponieważ musieli oni wracać do swoich domów gdzie z pewnością czekali na nich stęsknieni rodzice.

  Agata Nowak, kl. 3a


   

 • 03.10.2017

  Sprawozdanie ze ślubowania klas 7!

  Dzień 21.09 był dniem niezwykle ważnym w życiu naszych uczniów klas VII, jak i całej społeczności szkolnej. To właśnie wtedy, podczas Mszy św. miała miejsce ceremonia ślubowania. Za oprawę wydarzenia odpowiedzialni byli wychowawcy klas VII - p. Nina Palicka i Piotr Igras. Mieli jednak ze sobą silne wsparcie scholi oraz klasy 3a.Podczas Mszy św. ksiądz Wojciech wspomniał sylwetkę patrona szkoły - św. Stanisława Kostki i postawił go wszystkim za wzór, tłumacząc że w rzeczywistości "Staszek" byłby nam bardzo bliski :) Jeszcze raz chcielibyśmy powitać nowych, już oficjalnie przyjętych w mury szkoły, siódmoklasistów i życzyć im wytrwałości w naśladowaniu patrona - św. Stanisława Kostki. Pamiętajcie, że w szkole nie jesteście samotnymi kroplami. Obok Was jest morze wsparcia i wzajemnego szacunku nauczycieli oraz uczniów.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  29.09.2017

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W piątek 29 września po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku w akcji wzięły udział 3883 szkoły z 32 państw z całego świata. Tego dnia większość klas została przeegzaminowana ze znajomości tabliczki mnożenia. W role egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy czwartej pod opieką trzecioklasistów z 3b. Współpraca była bardzo udana. Na 152 egzaminowanych 129 zdało egzamin pozytywnie i otrzymało certyfikaty. Certyfikowani uczniowie mogli wziąć udział w "Potyczkach o tabliczki". Były to zawody w tabliczce mnożenia na czas. Najlepszy wynik w szkole uzyskał Hubert Martyna z klasy 3a. Spośród czwartoklasistów najlepszy był Dominik Biwan. Na podsumowaniu dnia najlepsi otrzymali tabliczki czekolady. W czasie przerw na holu szkoły chętni zdawali u czwartoklasistów "poprawki". Był to radosny dzień nauki przez zabawę, szczególnie dla czwartaków oraz okazja do powtórek dla klas starszych.
   

  Do zobaczenia za rok!


   

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć