• Muzyczne powitanie wiosny przez klasy 1-3

• W poniedziałek 21 marca, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, klasy młodsze nie tylko przebrały się jak wszyscy uczniowie naszej szkoły w  kolorowe i zwiewne kreacje (niektórzy nawet z rekwizytami), ale wzięli także udział w kolejnej edycji bajkowego konkursu. Już po raz trzeci w tym roku szkolnym uczniowie spotkali się z aktorem opowiadającym bajkę, ilustrowaną muzyką graną na żywo przez instrumentalistów. „Baśnioludek w krainie muzyki” tak brzmiał tytuł tej opowieści, a muzycy grali na wiolonczeli i skrzypcach. Uczniowie przenieśli się w wiosenno-muzyczną podróż, w poszukiwaniu klucza wiolinowego. Poznali budowę i brzmienie instrumentów, znaki muzyczne i ich „moc”. Słuchali, bawili się i troszkę tańczyli. Ta zabawna, a jednocześnie edukacyjna forma zajęć uatrakcyjniła wiosenny dzień w szkole.

• Transport owoców i warzyw

• Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele! W sobotę udało się zorganizować do Trzęsacza transport owoców i warzyw dla przebywających w ośrodku dzieci z Ukrainy. Dzięki tej akcji maluchy dostały świeże jabłka, pomarańcze, kiwi, mandarynki, banany, a panie kucharki skrzynki świeżych warzyw do zrobienia dzieciakom surówek, sałatek i zup. Wszystko zostało zakupione po cenach hurtowych i dostarczone wspólnymi siłami przez księdza Pawła, księdza Gieca i jego brata. Dodatkowo wszystkie Wasze przyniesione dary spożywcze, ubrania, kosmetyki, chemia, ręczniki, a szczególnie zabawki trafiły bezpośrednio do maluchów. Państwo Łochniccy z naszej szkoły, zapakowanym po brzegi samochodem pojechali do ośrodka. Radości, zabawy i szczęścia było co niemiara, szczególnie że Adam z klasy 5a bawił się z dziećmi i pomógł składać tor samochodowy, którym dzieci bawiły się do późnych godzin wieczornych! Dziękujemy wszystkim darczyńcom za to, że mogliśmy zobaczyć na twarzach tych dzieci uśmiech i szczęście pomimo wszystko …

Ps. Zbieramy dalej !

• Dzień Języków Obcych

• Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, wróciły obchody szkolnego Dnia Języków Obcych. Co w ramach celebrowania tego dnia nauczyciele z Zespołu Języków Obcych wraz z uczniami przygotowali w tym roku?

Obchody miały wielopłaszczyznowy wymiar. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali swój talent wokalny, śpiewając piosenki: jedną w języku angielskim, drugą - w niemieckim. Film można obejrzeć TUTAJ.

Klasa 5a przybliżyła nam sylwetki wybranych członków rodziny królewskiej przygotowując prezentację "Royal Family". Uczniowie odczytywali opisy charakteryzujące dane osoby w języku angielskim, a tłumacz doskonale radził sobie z tłumaczeniem symultanicznym.

Dzięki występowi uczniów z klasy 6b pt. "How to be a Brit" poznaliśmy stereotypy kojarzące się z Brytyjczykami oraz to, w jaki sposób Polacy komunikują się za granicą.

Natomiast w prezentacji klasy 6a znaleźliśmy istny konglomerat językowy, oparty na przedstawieniu pt. "Schneewittchen - Snow White”. uczniowie wcielili się w role bohaterów bajki pt. "Królewna Snieżka". Ich kwestie były tłumaczone głównie na język niemiecki i angielski. Nie zabrakło przy tym humoru i dobrej zabawy. Film można obejrzeć klikając TUTAJ.

Całości obchodów dopełniły: grana podczas przerwy obiadowej, muzyka z uwzględnieniem wielu języków obcych, stroje uczniów prezentujących flagi narodowe wybranych państw, a także gazetka szkolna, która przybliżyła wszystkim pojęcia: angielskich homonimów i rzeczowników złożonych.  Uczniowie zmierzyli się z angielskimi oraz niemieckimi łamańcami językowymi. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty ze słówkami 'proszę' , 'dziękuję' oraz 'cześć' napisanymi w różnych językach, przez co uczniowie mogli nauczyć się nowych zwrotów.

Z pewnością podczas obchodów szkolnego Dnia Języków Obcych świetnie się bawiliśmy, a przy okazji poznaliśmy wiele interesujących faktów. Dziękujemy wszystkim  uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia, co niewątpliwie podniosło jego atrakcyjność i stało się okazją do zdobywania wiedzy!

Zespół Języków Obcych

• Gazetka szkoła pt. Kleks

• Drodzy czytelnicy, oddajemy w wasze ręce drugi numer gazetki szkolnej pt. Kleks. Prace nad nią trwały prawie dwa miesiące. Szerokie grono młodych redaktorów i adeptów sztuki dziennikarskiej pracowało nad nią pomimo pandemii, kwarantanny i innych przeciwności. Prosimy o ciepłe przyjęcie i życzymy przyjemnej lektury. Gazetkę dostępna po kliknięciu TUTAJ

• „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Nastolatki w wirtualnym tunelu”

• Szanowni Państwo!

Departament Kształcenia Ogólnego Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazał  przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu broszury pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci” dostępna TUTAJ i „Nastolatki w wirtualnym tunelu” dostępna TUTAJ. Przekazuję zatem otrzymane materiały jako formę wsparcia wysiłków wychowawczych rodziców w świecie opanowanym przez cyfryzację, która tworzy przestrzeń coraz bardziej niebezpieczną dla dzieci.

Z wyrazami szacunku- pedagog Beata Florczak

• Szkolny Dzień Kreatywności

• Świętowanie Szkolnego Dnia Kreatywności w naszej szkole w tym roku nie miało tematycznych ograniczeń, tak więc wszystko, co oscylowało wokół kreatywności myślenia i działania – było możliwe. Nasze codzienne zajęcia szkolne stanowiły formę atrakcyjnej zabawy połączonej z poznaniem nowych treści oraz z nabywaniem nowych umiejętności i sprawności. Przez cały dzień rozwijaliśmy ekspresję oraz propagowaliśmy oryginalność i własną inwencję twórczą.

• Podziękowanie za dary

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Pani Małgorzata dostarczyła dary dla rodzin, które właśnie przyjeżdżają do naszego miasta. Oto cytat słów Marii, która przybyła do nas z okupowanej Ukrainy, a która odebrała i przekazała potrzebującym przyniesione przez Was dary. „Wy jesteście tymi, którzy pomagają Nam tak jakbyśmy byli Wami. Prawdziwi bracia i siostry! Niech Bóg błogosławi każdemu, kto otworzy swoje serce na pomoc! Dziękuję bardzo!!!

ZBIERAMY DALEJ!