• Festiwal projektów

• W tym tygodniu ma miejsce prezentacja projektów edukacyjnych, nad którymi nasi uczniowie pracowali w ostatnich tygodniach. Temat brzmiał Moja Ziemia - moja przyszłość i wystąpienia oscylowały między treściami przyrodniczymi, ekologicznymi i  społecznymi.

• Angielskie sukcesy

• W sobotę 23 kwietnia uczennica klasy 6a Milena Bandosz miała przyjemność wziąć udział w podsumowaniu  trzeciej edycji konkursu Anglofan Junior organizowanego przez V LO.  Nasza uczennica uzyskała tytuł laureata zdobywając pierwsze miejsce i najwyższą liczbę punktów. Congratulations on this monumental achievement!

Nina Palicka

• „Kartka dla bohatera polskiego podziemia”

• Klasa III b wzięła udział w akcji „Kartka dla bohatera polskiego podziemia”. Uczniowie przygotowali piękne kartki z życzeniami, które zostaną dostarczone kombatantom mieszkającym na terenie Pomorza Zachodniego. To będzie dowód naszej wdzięczności i pamięci!

wychowawca klasy - Agnieszka Gerula

• Coś z niczego - konkurs świetlicowy

• W piątek 22 kwietnia odbyło się podsumowanie świetlicowego konkursu "Coś z niczego"Dzieci z młodszych klas przyniosły prace, do których wykorzystały materiały z odzysku. Karton, plastik, nakrętki. Wśród wszystkich  prac najlepszy okazał się statek Titanic, zrobiony przez Olka Smolarza z klasy 1a. Gratulujemy!

Mirosława Pajewska-Patyna

• Transport dla dzieci z Ukrainy

• Pomidory, pomarańcze, mandarynki, banany, cytryny, buraki, cebula, gruszka, por, pekinka, 2 rodzaje jabłek, pietruszka, seler, marchew, kapusta, papryka i jedzenie, słodkości w torbach- wszystko dziś wyrusza do Trzęsacza, dla dzieci z Ukrainy - Z SERCA DZIĘKUJEMY!!!!

Małgorzata Dziewanowska-Rogalska

• Podsumowanie akcji i podziękowanie

• Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele!

Z inicjatywy Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego w naszej szkole przez dwa tygodnie trwał kiermasz ciast, z którego pieniądze przekazane zostały na pomoc w funkcjonowaniu ośrodka w Trzęsaczu, w którym przebywają dzieci z Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej  im. Św. S. Kostki w Szczecinie zebraliśmy niebagatelną kwotę w wysokości 10.649 złZebrane pieniądze zostały już przekazane do Trzęsacza i zostaną wykorzystane, między innymi na zakup owoców, warzyw, mięsa, leków oraz  zapewnią zaspokojenie bieżących potrzeb dzieci tam przebywających.

W imieniu Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego dziękujemy wszystkim za to, że tak pięknie i chętnie  włączyli się w niesienie pomocy. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Dziękujemy rodzicom, dziękujemy uczniom, dziękujemy pracownikom szkoły. Po raz kolejny daliśmy dowód, że tworzymy wspólnotę, której prześwietlają te same wartości, która kieruje się dobrem, empatią i współodczuwaniem. To najpiękniejszy dar jaki człowiek może dać drugiemu. Raz jeszcze dziękujemy  za Wasze zaangażowanie.

W imieniu Rady Rodziców  i Samorządu Szkolnego

Beata Florczak

• Kolejny SŁODKI dzień w naszej szkole

• Od zeszłego poniedziałku ruszyła akcja sprzedaży ciast, z której dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom z Ukrainy, które zostały zakwaterowane w Trzęsaczu. Do końca zostało niewiele czasu, jako że akcja będzie trwać do 7 kwietnia. DZIĘKUJĘMY ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE!