• Aktualności

            • 3 miejsce w Szczecinie!

            • Miło nam poinformować, że dnia 22 lutego 2023 r. został opublikowany RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2023 przygotowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl . Podobnie jak w zeszłym roku, ranking został podzielony na część ogólnopolską oraz na zestawienie dla osiemnastu miast wojewódzkich. W rankingu zostało zakwalifikowanych 10 306 szkół podstawowych, spełniając tym samym wymogi regulaminu. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w Szczecinie oraz 186 w Polsce w rankingu szkół podstawowych uzyskując 71.3944 punktów.

            • Spotkanie klasy 2b z podróżnikiem, naukowcem, badaczem, przyrodnikiem  – Panem Pawłem Madejskim

            • Jak już wiecie jako klasa lubimy się uczyć i odkrywać oraz czytać. Przy okazji naszych omawianych w szkole lektur,  staramy się uświetnić zadania zdarzeniem, które pozwoli nam na dłużej zapamiętać treść książki. Tym razem czytaliśmy lekturę Anny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana Zagroda”. Świetna pozycja – cienka, ciekawa, oparta na faktach, wesoła i pouczająca. Po jej przeczytaniu pracowaliśmy w naszych podręcznikach i ćwiczeniach, specjalnych kartach do lektury, oglądaliśmy filmy i prezentacje o biegunach, a dziś – 7 lutego mieliśmy dwugodzinne spotkanie z panem Pawłem Madejskim, który dwukrotnie był na Biegunie Południowym. Pracował tam, odkrywał i  badał Antarktydę, zbierał eksponaty i próbki, robił zdjęcia i nagrywał filmy oraz poznał wspaniałych ludzi. Podczas jego prezentacji, opowieści, oglądania rekwizytów np. żebra wieloryba,  poczuliśmy się jak podczas zimowej podróży.  Nasza wiedza o Antarktydzie jest teraz bogatsza i pełna ciekawostek. Już dziś umówiliśmy się na kolejne spotkanie tym razem wiosną, bo pan Paweł, to  człowiek, który o szczecińskich roślinach wie pewnie wszystko, a od kilku lat wnikliwie je fotografuje. Stworzył  mapę ciekawych obiektów dendrologicznych szczecińskich parków i tam odbędzie się nasza wiosenna wycieczka.

              uczniowie i wychowawczyni 😊

            • Techniczne stworki

            • W piątek na lekcji techniki klasa 5a wykonywała stworki z tworzyw sztucznych. Było bardzo kreatywnie i ekologicznie

            • Konkurs Aktorsko - Recytatorski

            • 2.02.2023 odbył się w naszej szkole Konkurs Aktorsko - Recytatorski pt. "Humor i dowcip w poezji dziecięcej" dla klas I-III. Każda klasa mogła oddelegować na finał 3 uczestników. W większości klas musiały się odbyć eliminacje, ponieważ zgłosiło się wielu chętnych. Klasy głosowały na swoich reprezentantów i ostatecznie w finale znalazło się 16 uczestników. Organizatorka konkursu p. Ela Augustyniuk - Patryn zaprosiła do komisji oceniającej p. dyrektor Annę Jerzyk oraz polonistę p. Mateusza Grochowskiego. Poziom recytacji i aktorskiej prezentacji wszystkich uczestników był bardzo wysoki, a komisja, choć bardzo rozbawiona, jak przystało na temat konkursu, miała ciężki orzech do zgryzienia. W ostateczności I m. otrzymała Zosia Niewiadomska z kl. 2 A, II m. Karol Werenicz z kl. 3 B, III m. Weronika Smolińska z kl. 2 A. Zwycięzcy zdobyli złotą, srebrną i brązową statuetkę, dyplomy i przypinki Laureatów Konkursu Recytatorskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy i przypinki Konkursu Recytatorskiego.

            • Ocalić od zapomnienia!

            • W klasie II A uczniowie zrealizowali projekt zebrania informacji o swoich rodzinach. Przedstawili je na drzewach genealogicznych, które następnie prezentowali w klasie. Każdy uczeń doskonale wiedział, kto jest kim na jego drzewie, nawet gdy rozrastało się ono do praprapradziadków. Niektórym osobom udało się zebrać swoich przodków do kilku pokoleń wstecz. Tylko pozazdrościć takiej wiedzy! Serdecznie dziękuję Rodzicom z kl. II A, którzy zaangażowali się razem ze swymi dziećmi w realizację tego zadania. Bez Państwa wiedzy, wykonanie takich prac nie byłoby możliwe. Dzieci zaangażowały się plastycznie. Powstały niezwykle cenne pamiątki rodzinne.

                                                                                  Elżbieta Augustyniuk - Patryn

               

            • Klasa 2b w projekcie edukacyjnym Teatru Lalek Pleciuga „Teatr z klasą” c.d.

            • Ponownie byliśmy w Pleciudze i już nie możemy się doczekać spotkania nr 3, ale co było tym razem?! Oglądaliśmy trudny, ale bardzo ciekawy pod względem wychowawczym spektakl. „Matylda mierzy wysoko” to przedstawienie o próbie znalezienia własnej wielkości, własnego miejsca na Ziemi, przeznaczenia, talentu. To spektakl o ciężkiej pracy, dążeniu do realizacji marzeń i uznania samego siebie, a także o tym, że każdy – niezależnie od wieku, płci czy przynależności – ma coś ważnego do zakomunikowania światu i innymi. Historia dziewczynki – wnuczki sławnego wynalazcy, która próbuje zmierzyć się z wielkością dziadka. Matylda to bardzo zdolna dziewczynka i, niestety, bardzo samotna. Dziadek, pochłonięty swoją pracą, nie znajduje dla niej czasu. Dziewczynka spędza dni w swoim małym warsztacie, w którym pracuje nad kolejnymi wynalazkami, chcąc stworzyć coś, co mierzy wysoko… Udowadnia koledze, że nie jest gorsza, a jednocześnie chciałaby się z nim zaprzyjaźnić. Matylda walczy ze stereotypami i przyklejonymi społecznie łatkami, tak często obserwowanymi również wśród współczesnych dzieci. Co nas jeszcze zafascynowało oprócz tematu?  Scenografia, muzyka, gra aktorów i ich przebrania oraz rekwizyty.  A co po przedstawieniu?! Warsztaty część druga!! Techniki lalkowe. Prezentacja i zasady animacji. Wykonywaliśmy własne kukiełki i zabraliśmy je do szkoły. Ile wysiłku, radości, pomysłów nam towarzyszyło. Czyli mierzyliśmy wysoko 😊 

              uczniowie i wychowawczyni

      • Kontakty

        • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki
        • Sekretariat: Tel: 91 439 28 81 Fax: 91 439 28 81 szkola@katolickapodstawowa.pl
        • 71-242 Szczecin pl. św. Ottona 1A Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych