• Aktualności

            • Koniec roku szkolnego

            • Misja "Szkoła 2022/2023" zakończona sukcesem. Wakacje czas zacząć!

              Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 10:00 w kościele pw. św. Ottona z Bambergu w Szczecinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, sukcesy w Nagrodzie Prezydenta Miasta, w klasach 1-3 - Stasi, Nagrody Młodego Einsteina w klasach 4-5 i 6-7, oraz wielce zaszczytnej nagrody Najlepszego Absolwenta. Następnie uczniowie za pomocą wierszy, piosenek i filmów wspominali lata spędzone w murach tej szkoły. Absolwenci podziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie.

              Wszystkim naszym uczniom życzymy bezpiecznych i niezapomnianych wakacji!

            • Nagroda Prezydenta

            •  

              Dnia 21 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin w auli I LO im. Marii Skłodowkiej-Curie w Szczecinie. Jest to nagroda przyznawa za wybitne wyniki i osiągnięcia w nauce w bieżącym roku szkolnym. W naszej szkole taką nagrodę odebrało wczoraj sześć osób: Marta Kita z klasy 7b, Rafał Guzikowski z klasy 8b, Borys Hajdamowicz z klasy 6a, Aleksandra Błaszczyk z klasy 7b, Bartłomiej Kamiński z klasy 8a i Amelia Szewczyk z klasy 8a. Ogromne gratulacje!

            • Kiermasz mundurków

            • Drodzy Rodzice, przypominamy o dzisiejszym kiermaszu mundurków szkolnych w godz. 14:00 - 16:00, w holu szkoły. Informujemy jednocześnie o dodatkowym terminie sprzedaży w dniu 26.06.2023 r. w godz. 14:00 - 16:00 również w holu szkoły.

            • Zakończenie roku szkolnego

            • Skrócony plan zakończenia roku szkolnego: 

              9.00 – 9.50 – spotkania w klasach, dokładna godzina spotkania doprecyzowana przez każdego wychowawcę z osobna (klasy 1-7 rozdanie świadectw)

              10.00 – 11.00 – uroczysta Msza Święta poprzedzona przywitaniem gości, przekazaniem sztandaru 

              11.00 – 11.40  – uroczyste rozdanie wyróżnionych świadectw klas 4-7, a po nim wręczenie nagród: Stasiów, Młodego Einsteina, Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina i Nagrody Najlepszego Absolwenta 

              Klasy 1-6 opuszczają kościół i mogą rozejść się do domów. W kościele pozostają klasy 7 i 8 wraz z nauczycielami, rodzicami i gośćmi. Krótka przerwa organizacyjna

              12.00 – 13.00 Uroczyste pożegnanie klas VIII

            • II Mini Gala Wolontariatu

            • Dnia 13 czerwca w siedzibie Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej odbyła się II Mini Gala Wolontariatu. Wolontariusze naszej szkoły zostali zaproszeni na to wydarzenie, a nasi przedstawiciele odebrali podziękowania za pomoc, otwarte serca i owocną, bezinteresowną współpracę z Archidiecezjalnym Caritas. Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za to, że wspólnie mogliśmy dać trochę dobra!

            • Spotkanie z panią Magdaleną Mrozińską


            • Abyście zrozumieli radość płynącą z wydarzenia naszego dzisiejszego dnia (13.06.23r.), małe wprowadzenie dotyczące osoby, którą gościliśmy w naszej klasie. Pani Magdalena Mrozińska jest kierowniczką literacką Teatru Lalek „Pleciuga”. To pisarka, dramatopisarka, tłumaczka z języka włoskiego, która ukończyła dziennikarstwo oraz filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim, a także podyplomowe studia „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej UW. Zadebiutowała w 2013 roku książką dla dzieci „Paskudki słowiańskie”, za którą została nominowana do Nagrody Literackiej Zielona Gąska. Jej sztuki teatralne były publikowane w „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”, wielokrotnie nagradzane oraz realizowane w formach spektakli, czytań performatywnych i słuchowisk w teatrach lalkowych i dramatycznych w całej Polsce. Prowadzi twórcze warsztaty dla dzieci oraz szkolenia metodyczne dla nauczycieli i bibliotekarzy. Podczas naszego udziału w projekcie „Teatr z Klasą” była naszym patronem. Projekt się skończył, noc w Pleciudze się odbyła, a dziś pani Magdalena bawiła się z nami twórczo, czytała nam swoją książkę „Orkiestra Świata”, podpisywała nam nasze egzemplarze i uczyła sztuki aktorskiej. Było głośno, radośnie i twórczo. Mamy zapewnienie, że pomoże nam w karierze pisarskiej, dziennikarskiej, aktorskiej … jeśli się na taką w przyszłości zdecydujemy, a niektórzy już o tym marzą .
                                        

               uczniowie i wychowawczyni

            • Wizyta kl. II A w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM

            • To były niezwykłe zajęcia! Poczuliśmy się jak prawdziwi studenci!. Nasza wizyta w Zakładzie Stomatologii i Endodoncji Przedklinicznej rozpoczęła się od spotkania z prof. Mariuszem Lipskim i wysłuchania ciekawego wykładu na temat zębów. Potem zaproszono nas do sal, w których studenci uczą się praktycznych umiejętności medycznych. Mogliśmy "popracować" na fantomach z użyciem prawdziwych instrumentów stomatologicznych i oglądać próchnicę pod specjalistycznymi mikroskopami. Mieliśmy też spotkanie z panią higienistką, która zapoznała nas z różnymi rodzajami szczoteczek i prawidłowym sposobem mycia zębów. Ćwiczyliśmy to praktycznie. Ta wizyta była bardzo ciekawa, a wielu z nas zaczęło poważnie myśleć o stomatologi jako swoim zawodzie. 

                                                                                  Elżbieta Augustyniuk-Patryn

            • „Teatr z klasą” cz. 5

            • Nadeszło ostatnie spotkanie z projektem, ale oczywiści nie z Pleciugą. Tym razem oglądaliśmy premierowe przedstawienie „Fujka i ocean” w reżyserii światowej sławy południowoafrykańskiej twórczyni lalek, Janni Younge  Czy w kolorowym świecie, pełnym najróżniejszych postaci i krajobrazów można dostrzegać swój cel? A może… wcale nie trzeba go usilnie szukać? Jak zaplanować swój czas, kiedy nawet nie zna się własnego imienia? Polecamy przedstawienie pod względem scenografii, gry aktorskiej, oryginalnych lalek i wychowawczej treści. A co z warsztatami? Tym razem odbyły się przed przedstawieniem. Cóż za wyzwanie. Podzieliliśmy się na trzy grupy, aby w nich stworzyć kukiełki do teatru cieni.  Otrzymaliśmy tytuły bajek – „Caliczeczka”, „Czerwony Kapturek”,  Jaś i Małgosia” i … ustalaliśmy postacie, role, ruch sceniczny, a przede wszystkim robiliśmy pod okiem pracowników Pleciugi potrzebne lalki. Po wytężonej pracy przyszedł czas na jej efekty tj. nasze przedstawienia, a narratorem była pani Monika. Teatr cieni to niełatwa sprawa, ale efekt i wrażenia ogromne! 
                                                          

              uczniowie klasy 2b i wychowawczyni 

            • 2A i 2B w Wiosce Hobbitów

            • Klasowe wycieczki to coś, co bardzo lubimy. Podobnie jak w zeszłym roku, tak też w obecnym roku szkolnym,  obie klasy wybrały się razem, a frekwencja i pogoda dopisały znakomicie. 
              W Sierakowie Sławieńskim niedaleko Koszalina znajdował się cel naszej wyprawy. Wioska tematyczna na bazie książek Tolkiena to tajemnicze budowle, zabawy strategiczne, podchody z mapą, spotkania z tajemniczymi postaciami . Do tego wyplatanie miotełek, baloniada, zabawy z liną, bitwa na worki, wypiekanie podpłomyków, zwiedzanie wioski i wiele innych. Po takim wysiłku, intensywnych działaniach i dużej ilości świeżego powietrza domowa zupa i kiełbaski z ogniska smakowały cudownie. Okazało się, że proste rekwizyty  i zabawy, odpoczynek w cieniu drzew na hamakach i otwarta przestrzeń, to coś, co najbardziej cenimy. Śmiech, współpraca, zdrowa rywalizacja, czas w autokarze, wzajemna pomoc i wsparcie, rozmowy – udowodniły naszą szkolną dojrzałość, zgranie klas i samodzielność, a że trochę brudni, zmęczeni i potargani przez wiatr, to urok takich wypraw 

              klasa 2A i 2B oraz wychowawczynie

            • „Noc w Pleciudze”


            • Co to było za wydarzenie! W ramach naszego realizowanego projektu „Teatr z Klasą” – pani dyrektor Edyta Przystupa zaprosiła klasy patronackie do spędzenia wieczoru i nocy w Pleciudze. Emocji mieliśmy mnóstwo – od euforii po strach, od radości po niepewność. I wreszcie nastał ten czas. 2 czerwca w piątek o 20.00 rodzice przywieźli nas na miejsce, gdzie czekali już na nas pracownicy teatru, nasza pani Monika i pani Justyna ze świetlicy oraz trzy inne klasy. Rodzice chyba bardziej przeżywali rozstanie niż my, ale było warto. Najpierw występy na scenie, następnie losowanie sali do spędzenia nocy i poznanie się z rówieśnikami z innych szkół. Wspólne jedzenie pizzy, zajęcia z projektowania pacynek, zabawy integracyjne, zwiedzanie magazynów w ciemności z latarkami i wreszcie przygotowanie do snu. Nie przyznamy się o której to nastąpiło. Frajdą było samodzielne przygotowanie karimat, śpiworów, maskotek i próba zaśnięcia. Rano trochę nieprzytomni, ale szczęśliwi  i samodzielni w pakowaniu pożegnaliśmy organizatorów. Nie zapomnimy tego wydarzenia długo! Każda chwila przyniosła nam nowe doświadczenie i jeszcze silniejsze zintegrowanie klasy. 
                                                

                 klasa 2b i wychowawczyni 
               

            • Zwiedzamy Poczdam

            • Dnia 31 maja klasy 7a i 8a wybrały się na zagraniczną wycieczkę do urokliwego Poczdamu w Niemczech. Pierwszym punktem programu była wizyta w egzotycznej (i parnej!) Bio Sferze. Miejsce warte zobaczenia jeśli ktoś interesuje się tropikalnymi roślinami i zwierzętami, a było ich tam nie mało! Iguany, gekony, węże, motyle, żółwie, ptaki, ryby… Sklep z pamiątkami to gratka dla małych i dużych. :) Następnie, coś dla fanów historii - Pałac Cecilienhof. To miejsce gdzie w 1945 odbyła się konferencja trzech szefów rządów ZSRR, USA i Wielkiej Brytanii. Celem konferencji było ustalenie: trybu likwidacji skutków II wojny światowej, losów Niemiec, opracowanie traktatów pokojowych i zasad organizacji powojennego świata. Poczdam pełen jest architektonicznych perełek. Nie można nie wspomnieć o pałacu, w którym nikt się nie martwi. Kompleks pałacowy Sanssouci to ogromna przestrzeń, w której widać ogrom pracy włożonej w najmniejszy detal. Świetna destynacja na spacer w ciepłe popołudnie. Po pokonaniu wielu kilometrów zwiedzając, przyszedł czas na odpoczynek w formie obiadu zjedzonego na deptaku w samym środku Dzielnicy Holenderskiej. Uczniowie próbowali swoich sił składając zamówienia w języku niemieckim. Poczdam opuściliśmy przejeżdżając przez znany z kart historii, Most Szpiegów.

              Nina Palicka

      • Kontakty

        • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki
        • Sekretariat: Tel: 91 439 28 81 Fax: 91 439 28 81 szkola@katolickapodstawowa.pl
        • 71-242 Szczecin pl. św. Ottona 1A Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych