• Kiermasz bożonarodzeniowy

• W czwartek 8.12 w naszej szkole odbył się Kiermasz bożonarodzeniowy. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. Na licznych stoiskach można było zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne dekoracje, upominki, przetwory, stroiki wykonane przez dzieci, rodziców a nawet babcie. W kawiarence można było skosztować różnych pysznych domowych ciast, babeczek, pierniczków a nawet cake popsów. Nie zabrakło pokazu mody świątecznej, muzycznych występów dzieci oraz licytacji wieńców i ozdób. Dużą popularnością cieszyło się stoisko własnoręcznego malowania dekoracji gipsowych. Największą atrakcją wśród najmłodszych były loteria fantowa oraz wata cukrowa.

Wszystkim serdecznie i z całego serca bardzo dziękujemy za: piękne stroiki, dekoracje, pierniki, fanty na loterię, wieńce świąteczne, przyniesione ciasta i słodkości.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zewnętrzny stół pingpongowy na placu zabaw.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji. Tym, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu, a także kupującym, którzy swoją hojnością wsparli fundusz. Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem Waszej aktywności i życzliwości dla nas i tego, co wspólnie robimy.

• Klasa 2b z wizytą w Radiu Szczecin

• Kim będziemy w przyszłości? To pytanie zadają sobie uczniowie klasy 2b za każdym razem, gdy jesteśmy w ramach edukacji, w jakiejś instytucji, miejscu poza szkołą lub spotykamy ciekawych ludzi. Wrażenia są zawsze ogromne, postanowień dużo, a emocje wielkie. Tym razem wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjną do Radia Szczecin. Oprowadzał nas pan Andrzej Banasiak, a w każdym pomieszczeniu poznawaliśmy kolejnych pracowników. Zwiedziliśmy wiele pokoi, poznaliśmy pracę dziennikarzy, braliśmy udział w nagraniu, uczyliśmy się przeprowadzania wywiadu, próbowaliśmy rozgryźć aparaturę i sprzęty nagraniowe oraz grafik dnia. Rozmawialiśmy z pracownikami, wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej i rozmowie na żywo. Wszędzie nas było pełno, ale ciekawości nigdy za wiele. Gdzie zaprowadzą nas kolejne kroki odkrywania świata?! W drodze powrotnej - na deser – spotkaliśmy Mikołaja, a że był to 6 grudnia, to nikt nie był zdziwiony. Przed wyjściem ze szkoły już jeden do nas zawitał, a do wieczora daleko 😊.

• Tydzień Zmagań Umysłowych

• Od 28 listopada do 2 grudnia odbywa się w naszej szkole Tydzień Zmagań Umysłowych. W ramach wydarzenia uczniowie zmagają się w czasie przerw szkolnych z różnymi łamigłówkami. W poniedziałek z pasją rozwiązywaliśmy sudoku, we wtorek - łamigłówki. W środę do rywalizacji konkursowej stanęli pasjonaci kostki Rubika. W czwartek będą łamigłówki logiczne, a w piątek będziemy odszyfrowywali obrazki logiczne. W piątek także, zmierzą się w czasie szkolnego konkursu, wszyscy chętni uczniowie, w umiejętności rozwiązywania łamigłówek sudoku. Pasja i entuzjazm z jaką uczniowie sięgają po łamigłówki, niech udzieli się wszystkim!

Anna Stelmach