• Odliczamy!

• Kochani Uczniowie i Rodzice! Już 6 grudnia o g. 19:00 na naszym kanale YouTube premiera Teledysku hymnu naszej szkoły ,,Do nieba”. Zapraszamy do Rodzinnego oglądania i udostępniania!

• Dzień Pluszowego Misia

• Każdy ma swojego pluszowego przyjaciela. Gdy wracamy do domu, przytulamy się naszych innych przyjaciół -  naszych pluszowych misiów. Nasze misie pocieszają nas, gdy nie możemy zasnąć lub gdy dostaniemy złą ocenę. Misie są dla nas najmilszymi przytulankami, dlatego 25 listopada  w naszej szkole wszyscy przynieśli pluszowe misie i świętowali Dzień Pluszowego Misia!  I zapewniam, że był to bardzo fajny czas! Zapraszam do galerii zdjęć!

W imieniu SU napisała do Was

Kornelia Pilip

• Imienny konkurs

• Wczoraj został rozstrzygnięty konkurs, w którym uczestnicy mieli zebrać i przedstawić informacje o swoim imieniu: skąd pochodzi, co oznacza, dlaczego rodzice wybrali akurat takie imię, a także przedstawić słynne imienniczki i imienników. Uzupełnieniem wystąpienia miała być praca plastyczna.

Dla oceniających prace i wystąpienia, okazały się trudnym wyborem jednego zdecydowanego zwycięzcy. Dlatego przyznano 6 pierwszych miejsc i wyróżnienia.

Mirosława Pajewska-Patyna

• Podziękowanie

• W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki

• Kl. IIA w Centrum Symulacji Medycznej PUM

• Jak zostać ratownikiem medycznym? Czy warto wybrać studia medyczne? Na czym polega praca lekarza i ratownika medycznego? Na te wszystkie pytania znaleźliśmy odpowiedź w Centru Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co tam zobaczyliśmy. Jest to bardzo nowoczesna placówka szkoleniowa dla przyszłych medyków. Zobaczyliśmy wyposażenie karetki pogotowia, badaliśmy puls i oddech na manekinach, które wyglądały i zachowywały się jak żywe. Odwiedziliśmy salę operacyjną, intensywnej terapii, porodową. Badaliśmy sobie ciśnienie i saturację. Odbyliśmy trening udzielania pierwszej pomocy na manekinach. Pani Ela Jest bardzo ciekawa, ilu z nas będzie ją kiedyś leczyć? :)

Ela Augustyniuk - Patryn

• Hymn naszej szkoły

• Prace nad nagraniem HYMNU SZKOŁY zostały ukończone. Nagranie sfinalizowano w profesjonalnym studiu: Szczecińskie Studio "KabArt". Hymn zrealizował i wyprodukował dla nas uznany w branży muzyk, który pracował ze znanymi polskimi twórcami muzyki. Wykonawcami hymnu są uczniowie naszej szkoły i absolwenci. Autorem tekstu do hymnu jest ks. Maciej Czaczyk, jak również twórcą muzyki. Wszyscy wiemy, że ks. Maciej kocha muzykę od zawsze. Jego pasję i talent doceniono w programie Must Be The Music, którego został laureatem. Nagrał i wydał swoją płytę, co nie przeszkodziło mu zostać księdzem, a teraz naszym prefektem.

• Szkolne obchody Święta Niepodległości

• 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo naszych przodków. To właśnie dzięki ich waleczności, Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W czwartek 10 listopada w naszej szkole odbył się patriotyczny apel połączony z uroczystą Mszą św. Uczniowie klasy 6, 7a i 7b wsytąpili z krótkim przedstawieniem i  zaśpiewali patriotyczne pieśni.

O godzinie 11.11 uczniowie wraz z gronem pedagogicznym włączyli się po raz kolejny do zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży, Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu” i wspólnie odśpiewali 4 – zwrotkowy hymn narodowy.

• Dino's Pizzeria - odgrywamy role

• Na angielskim w klasie 5a czasem gramatyka, a czasem... HOLLYWOOD! W ramach nauki i zabawy, uczniowie odegrali scenki, podczas których wcieli się w role kelnerów i klientów restauracji. Dlatego Drodzy Rodzice od tej pory Wasze pociechy mogą Was wyręczyć w składaniu zamówienia :)

Nina Palicka

• "Świętymi bądźcie bo ja jestem święty..."