• Sprzątanie Świata

• W piątek 15 września klasa 8a razem z wychowawcą Nina Palicką wzięła udział w 30. edycji Akcji Sprzątania świata

Nieprzerwanie od 30 lat w  polskiej edycji Clean Up The World wzięło już udział ponad 20 milionów uczestników. W tym roku i my dołączyliśmy do WOLONTARIUSZY NASZEJ ZIEMI pod hasłem: Sprzątanie świata łączy ludzi.

Wyposażeni w rękawiczki gumowe i worki na śmieci z podziałem na frakcje choć trochę uprzątneliśmy teren w pobliżu szkoły kierując się w stronę lasku Arkońskiego. Działaliśmy lokalnie w myśl zasady: W tym roku posprzątam swój kawałek Polski! Więcej informacji na stronie internetowej www.sprzatanieswiata.pl.

• Śladami Stasia Kostki

• „Do rzeczy wyższych zostałem stworzony i dla nich pragnę żyć” – słowa św. Stanisława Kostki, którego wspomnienie obchodzimy 18 września są inspiracją i siłą w naszej codzienności.

Dla naszej społeczności szkolnej jest to zawsze dzień wyjątkowy. W tym roku Dzień Patrona obchodziliśmy w czwartek 14 września. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz Kryspin w intencji całej wspólnoty szkolnej.

By dowiedzieć się więcej o życiu naszego Patrona można kliknąć TUTAJ.