• Nie tylko książki

• Lekcje klasy 3B nie tylko z książkami i w ćwiczeniach.
              My tzn. klasy młodsze wiemy, ale Wy tzn. klasy starsze może nie lub zapomnieliście, że klasy 1-3 to praca i nauka w kręgach tematycznych z których każdy zawiera elementy edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej, historycznej, matematycznej, plastycznej i muzycznej. Codzienny przebieg zajęć ma określony temat z głównego bloku i pokazuje nam zagadnienia wynikające z siebie oraz powiązane ze sobą. Jest to ciekawe, bo poznajemy świat wielozmysłowo i każdy ma wszystko oraz to, co lubi najbardziej. A co lubimy najbardziej jako klasa? Kiedy lekcje mają wymiar zawarty nie tylko w książkach i ćwiczeniach - w formie papierowej, ale kiedy doświadczamy, pracujemy w grupach, robimy prezentacje lub … Oto kilka zdjęć z naszych ostatnich lekcji.

klasa 3B z wychowawczynią

• W fabryce bombek

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 16. Listopada, klasy 4a i 4b uczestniczyły w wycieczce do rodzinnej Fabryki Bombek Testpol w Nacławiu za Koszalinem. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, a droga była dość długa, to wszystkie niedogodności wynagrodziło nam zwiedzanie fabryki. Poznaliśmy tam historię bombek oraz kolejne elementy procesu ich powstawania. Dowiedzieliśmy się, że najpierw nadaje się kształt bombkom nad palnikiem – wydmuchuje się specjalne rurki ze szkła sodowego, później następuje srebrzenie (wszystkie kolorowe bombki zawsze są najpierw srebrne), malowanie, suszenie i na końcu dekorowanie. Kiedy już zaznajomiliśmy się z najważniejszymi tajnikami powstawania tych szklanych ozdób, przyszła kolej na nas. Każdy mógł ozdobić bombkę i zabrać ją wraz z całym kompletem do domu. Ogromną przyjemnością było również kupowanie ozdób choinkowych w sklepie firmowym, a zdecydować się było naprawdę trudno. Bombki były w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, jedna piękniejsza od drugiej. Na pewno na długo wycieczka ta zapadnie nam w pamięć.

• Wybory do SU

• W dniu 22 listopada w Naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024. Kandydaci zaprezentowali swoje założenia dzień wcześniej podczas wystąpień dla pozostałych uczniów. Wszyscy z uśmiechami na twarzy wzięli udział w głosowaniu, oddajac swój głos na wybranego kandydata. Dzięki sprawnej działalności komisji wyborczej podczas liczenia oddanych głosów, z wielką radością informujemy, że przedstawicielami Samorządu Szkolnego zostali:

KLARA ZIĘBA 5B - PRZEWODNICZĄCA

KORNELIA PILIP 6B - I ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

BORYS HAJDAMOWICZ 7A - II ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

EWA SZOTKOWSKA 5A- SEKRETARZ

CZŁONKOWIE SU:

ZOFIA PORAZIK 4A

GABRIELA TOMIKOWSKA 4A

ANNA WOJCIECHOWSKA 4A

HANNA ORZEŁ 8A

Wszystkim kandydatom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Wymiana z Burg

• Kolejny rok szkolny i kolejna wymiana za nami ☺ Jak każdego roku,  w październiku odwiedzili naszą szkołę uczniowie ze szkoły w Burg w Niemczech, którzy spędzali w Polsce u naszych uczniów czas w ramach wymiany uczniowskiej.  Bogaty program zajęć i atrakcji nie pozwolił się nikomu nudzić! Uczniowie sami zorganizowali koncert muzyczny, pokazywali piękno Szczecina i  opowiadali o zabytkach swojego miasta. Wycieczka statkiem, bunkry, Park Kasprowicza, Stare Miasto, pobyt nad morzem czy wyspa Wolin wraz z wioską Wikingów to wszystko wzbudziło zachwyt naszych gości.

Na długo w ich pamięci pozostaną te atrakcje. Tak jak i nasi uczniowie pamiętają kwietniowy pobyt w Niemczech: zwiedzanie Centrum Nauki w Wolfsburgu, miasto Burg, a także  Berlin z jego zabytkami.

Zabytki to jedno, ale najważniejsze co wymiana wniosła w życie polskich i niemieckich uczniów, to okazja do poznania kultury i życia codziennego sąsiadów, budowanie „sąsiedzkich”  relacji oraz fantastyczna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych niemieckich i angielskich w praktyce.

• Przywracamy pamięć

• W piątek i czwartek na w korytarzach naszej szkoły odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek wspierająca działalność Fundacji im. Kazimierza Wielkiego pt. „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.  Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z wielkim zaangażowaniem kwestowali na rzecz tych, którym próbowano odebrać pamięć i szacunek.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym mogliśmy zapełnić puszki i przyczynić się do upamiętnienia tych wspaniałych ludzi.

Chwała Bohaterom!

• Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości dla Narodu Polskiego to jedno z najważniejszych świąt państwowych, bliskie sercom wszystkich Polaków. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał niepodległość. Polska powróciła do grona państw Świata. Dziś w naszej szkole klasa 8a przygotowała oprawę artystyczną uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości.

• Bal Wszystkich Świętych

• Świętość jest darem i zadaniem każdego z nas. Tradycją naszej szkoły jest Bal Wszystkich Świętych,  który odbył się 31 października. Ta niebiańska zabawa była dla uczniów inspiracją do poznania życiorysów świętych oraz zachętą do naśladowania ich.