Nawigacja

 • List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji

  List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji

  Szanowni Państwo,

  przekazujemy treść listu Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.  

  List dostępny TUTAJ

   

  Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl

  Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

 • Bal Karnawałowy

  Bal Karnawałowy

  16 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy pt. Mikołaju, ratuj pieski! dla klas I - II. Zabawę prowadziła grupa aktorów p. W. Gajewskiej. Przywitała nas Eskimoska z pieskami haski oraz Mikołaj, który w drodze do dzieci dał się złapać do dołu na niedźwiedzie polarne. Przez cały bal, razem z dziećmi próbował uratować psy, które nie chciały się ruszać, aż odkrył, że to pieski z LIDLA. Bajkowej fabule towarzyszyły wesołe konkursy oraz oczywiście tańce. Wszyscy się świetnie bawili, nikt nie podpierał ścian. Na koniec razem zaśpiewaliśmy piękną kolędę, a Św. Mikołaj złożył nam bardzo ciekawe noworoczne życzenia. Po balu wróciliśmy do klas, ale dalsze lekcje też były karnawałowe, bo nikt nie ściągał swojego stroju. Zobaczcie sami jak pięknie wyglądaliśmy!

 • Noc Biologów

  Noc Biologów

  W dniu 11.01 (piątek) uczestnicy koła biologicznego wybrali się na organizowaną w ramach ogólnopolskiej akcji zwaną Noc Biologów. Trochę trudno zaakceptować ten tytuł w Szczecinie, ponieważ tutaj obchody rozpoczęły się od godziny 9.00.  Na szczęście deszczowa aura trochę oddawała atmosferę wieczoru. 

  Grupa 15 uczniów klas VII i VIII na początku uczestniczyła w wykładzie "Kryminalny Świat Roślin". Można było dowiedzieć się, że rośliny wbrew pozorom nie są zupełnie bezbronne. Wiele z nich jest dusicielami, trucicielami i oszustami. Potrafią odczuwać, płakać, a wiele z nich kryje historie bardziej ekscytujące niż niejedna książka kryminalna. Bardzo podobała się historia Figowca Wielkolistnego - drzewa dusiciela, a także rośliny telegraf - tańczącej rośliny Aturi, której liście poruszają się pod wpływem światła, dotyku, temperatury i głośnego dźwięku.  

  Potem kolejne były warsztaty "Czyj to ślad,? Czyj to trop?" , gdzie uczniowie mogli poznać rozmaite formy aktywności zwierząt zapisane w ich śladach i tropach. Mogli też własnoręcznie sprawdzić, czym różnią się odchody zajęcy od odchodów jeleni, czy obejrzeć pnie drzew z widocznymi zgryzami bobrowymi. Poznali również to, o czym można dowiedzieć się analizując wypluwki ptaków (zlepki niestrawionych części pokarmu, np. kości, sierść, pancerzyki owadów).

  Joanna Kowalewska

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, 

  kim jest; nie przez to, co ma, 

  lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

  Jan Paweł II

   

  Te słowa najpełniej oddają naszą wdzięczność za to, że społeczność Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki zaangażowała się w niesienie pomocy dla Andrzeja Sz. To zaangażowanie okazało się mieć pokaźny wymiar, bo udało się nam zebrać, aż 2500 zł. organizując sprzedaż na Stoisku Bożonarodzeniowym. I uczniowie, i ich rodzice, i pracownicy szkoły dali dwukrotnie wyraz swej miłości do bliźniego. Pierwszy raz, gdy przekazali własnoręcznie wykonane ozdoby, drugi raz, gdy sami je kupili. Nie ma nic bardziej cudnego i godnego w pochyleniu się nad losem drugiego człowieka, człowieka w potrzebie…

  Pieniądze  zostały przekazane Andrzejowi i jego mamie tuż przed świętami. Zaskoczeniu, niedowierzaniu i podziękowaniom nie było końca, a łzy w oczach mamy Andrzeja miały wymiar radości i zaufania w dobre serca ludzkie, tym bardziej, że  taką formę pomocy rodzina otrzymała  po raz pierwszy. Zawsze skromni, myślący o losie innych, którzy dźwigają swój bagaż problemów, nie uważali, że mają prawo prosić i nie prosili. Tym bardziej dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swój grosz na rzecz pomocy Andrzejowi . Dziękujemy za to, że mogliśmy oddać dobro, które sami otrzymywaliśmy i dziękujemy raz jeszcze za zaangażowanie , hojność i zwykłą ludzką bezinteresowność.

 • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK KLAS  1, 2. 4

  SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK KLAS  1, 2. 4

  Dnia 18 grudnia odbył się jeden z najprzyjemniejszych  i nastrojowych konkursów - szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Do konkursu przystąpili najliczniej uczniowie klas pierwszych oraz drugiej i czwartej, łącznie 25 osób. W jury zasiadły: pani dyrektor - Anna Jerzyk, nauczycielka muzyki – pani Ola Zielazaek oraz nauczycielka z klas najmłodszych - pani Monika Herda. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i oceniani za ogólne wrażenie, dodatkowe efekty i oczywiście przede wszystkim śpiew – prezentację tekstu i melodii.  Uczniowie stanęli na wysokości zdania – znali doskonale słowa i to po kilka długich zwrotek, byli poprzebierani i mieli rekwizyty oraz instrumenty. Usłyszeliśmy następujące utwory: Cicha noc, Do szopy, Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Wesoła nowina, Przybieżeli do Betlejem pasterze, Kolędnicy wędrownicy. Atmosfera konkursu była bardzo miła, zapanował już nastrój zbliżających się świąt, a wśród publiczności zasiedli także rodzice. Miejsce I zajęły „kolędniczki-wędrowniczki”  z klasy 2a – Ania Gajewska, Iga Kuklińska i Agata Puzio; miejsce II „Maryjka” z klasy 1a – Lena Biegaj oraz „pastereczki” z klasy 4a – Zofia Kania, Natalia Stachel i Michalina Poncyliusz, miejsce III „pastereczki” z klasy 1a – Hania Kuryłowicz, Lena Brzezicka i Alicja Viktorini. Poziom był tak wyrównany, że zdecydowaliśmy się też na kilka wyróżnień dla uczniów z klasy pierwszej. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki. W przyszłym roku szkolnym planujemy przeprowadzić konkurs już w dwóch kategoriach tj. klasy I-III i IV-VI. 

  Monika Herda 

 • Wyniki konkursu

  Wyniki konkursu

  Miło mi poinformować, że w konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki pt.” BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO-ZRÓB ZAKŁADKĘ WSPANIAŁĄ”, laureatami zostali:

  I MIEJSCE- HANNA STELMACH KL.1A

  II MIESJCE- ANIESA SEGEŃ- KL.1A

  III MIEJSCE-  ELIZA WORONKO- KL.1B

  WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

  MARIKA LESICKA- KL.1B

  POLA BOROWSKA –KL.1B

  JULIA SZKLARZ-KL.1A

  Wszystkim, którzy brali udział w konkursie serdecznie dziękuję!

  A.Kopeć

 • Mikołaj odwiedził pływalnie

  Mikołaj odwiedził pływalnie

  Czas przedświąteczny sprzyja organizacji turniejów sportowych, m.in. pływackich. W naszym przypadku do mikołajkowego miniturnieju pływackiego przystąpiły klasy 5-8 oraz klasy gimnazjalne. Turniej został zorganizowany w ramach dodatkowego, darmowego basenu, z którego nasi uczniowie korzystają od początku roku szkolnego. 

   

  Na poziome klas piątych wśród dziewcząt na podium znalazły się: 

  Hanna Uscka kl. 5b - 1 miejsce
  Wiktoria Skowrońska kl. 5b - 2 miejsce 
  Alicja Ratman kl. 5a - 3 miejsce 

  Wśród chłopców klas piątych:

  Wojciech Senko kl. 5b - 1 miejsce
  Wiktor Borowiec kl. 5b - 2 miejsce
  Piotr Mańkowski kl. 5b - 3 miejsce

  Na poziomie klas starszych:

  Aleksandra Załuska kl. 3b - 1 miejsce
  Aleksandra Smarsz kl. 3b - 2 miejsce
  Julia Uscka kl. 7b - 3 miejsce

  Michał Rywak kl. 3b - 1 miejsce
  Tymoteusz Lango kl. 3a - 2 miejsce
  Mikołaj Woronko kl. 8a - 3 miejsce.

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

  Mikołajkowe zabawy odbyły się również podczas nauki pływania dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Najmłodszym adeptom gratulujemy samozaparcia i życzymy jak największych postępów w pływaniu :)

 • Życzenia

  Życzenia
 • Wizyta w Książnicy Pomorskiej

  Wizyta w Książnicy Pomorskiej

  11 grudnia uczniowie klasy 7a odwiedzili Książnicę Pomorską gdzie mieli możliwość dowiedzieć się jak funkcjonuje biblioteka, jakie posiada zbiory i w jakich sytuacjach można z niej korzystać. Spotkanie z pracownikami było bardzo owocne. Uczniowie zwiedzili wszystkie czytelnie i wypożyczalnie Książnicy, dowiedzieli się o ciekawej historii biblioteki oraz o tym, jak pozyskiwane są zbiory. Mieli możliwość zobaczyć również najstarsze księgozbiory oraz te najnowsze, po które chętnie wrócą przeczytać je.

 • Jeździli na nartach mimo braku śniegu!

  Jeździli na nartach mimo braku śniegu!

  Klasa 7a postanowiła w tym roku świętować Mikołajki w sposób nietypowy. Wybrali się wraz z wychowawczynią do SkiParku, gdzie mieli możliwość poszusować na nartach. Brak śniegu w tym przypadku nie miał najmniejszego znaczenia. Sztuczne stoki napędzane mechanicznie imitują prawdziwą jazdę na nartach. Było wiele śmiechu, dużo jazdy i co najważniejsze - klasa po raz kolejny miała okazję integrować się w formie zabawy! Takie wyjścia podobają się nam najbardziej. Mimo licznych upadków wszyscy zakończyli dzień z uśmiechem na twarzy, podszkolili swoje umiejętności i zapowiedzieli, że wrócą jeszcze nie raz w to miejsce. Dziękujemy Rodzicom-Mikołajom za super prezent mikołajkowy :)

 • Stoisko Bożonarodzeniowe

  Stoisko Bożonarodzeniowe

  Szanowni Państwo,
  Serdecznie zapraszamy na stoisko Bożonarodzeniowe znajdujące się na parterze naszej szkoły. Zbieramy na szczytny cel dla znajdującego się w trudnej sytuacji Andrzeja.

   

 • Dzień z Mikołajami w klasach młodszych – 1a, 1b, 2a

  Dzień z Mikołajami w klasach młodszych – 1a, 1b, 2a

  6 grudnia, to dzień na który czekają wszystkie dzieci i to nie tylko te najmłodsze. Od 9 rano do naszej szkoły zawitał jeden z nich. Rozsiadł się w fotelu i rozdawał słodkie niespodzianki życząc sobie za to piosenkę. Trochę mało mówił, ale był czerwony, miał brodę, no i gruby brzuch, a do tego przyniósł młodszym klasom wielkie worki i paczki z prezentami, które rozpakowaliśmy w salach. 

  Tego  samego dnia najmłodsze klasy wyruszyły do Szkoły Muzycznej I Stopnia na kolejną niespodziankę. Po drodze widzieliśmy jeszcze kilku Mikołajów. W Szkole Muzycznej czekał na nas następny z nich wraz z orszakiem muzycznych pomocników. Koncert był wesoły, ładny
  i pouczający. Dzieci poznały wiele instrumentów, wykazały się niezłą wiedzą muzyczną, słuchały, śpiewały, a czasami budziły Mikołaja, który zasypiał utulony muzyką. To była prawdziwa muzyczna paczka z prezentami, a przy wyjściu obdarowano nas jeszcze słodyczami. 

  Monika Herda 

 • Sprawozdanie z "Nocy z książką"

  Sprawozdanie z "Nocy z książką"

  Po zebraniu organizacyjnym oraz zapoznaniu się ze szczegółowym planem „Nocy z Książką”, pisaliśmy list do samych siebie starszych o rok- było to niecodzienne wydarzenie, które wymagało od nas poważnej refleksji nad tym, czego pragniemy oraz nad tym, co już posiadamy i  powinniśmy docenić.

  Tematem przewodnim tej nocy była Niepodległa Polska dlatego graliśmy we „flirt” z Niepodległa (karty z cytatami  utworów wydanych w Polsce ok. 1918 r. oraz wierszami patriotycznymi. Graliśmy także w taki gry jak Monopoly, Czarne Historie oraz w Mordercę (tylko tak groźnie brzmi. Świetna gra na spostrzegawczość i popatrzenie sobie w oczy ;) Kolejnym punktem, który zrealizowaliśmy były „kryminalne kalambury” z wykorzystaniem literatury Agaty  Christie.

  Zjedliśmy wspólną kolację, w rozmowie poruszaliśmy ciekawe tematy, które z pewnością nas do siebie zbliżyły. Warto tu wspomnieć, że jedna z naszych koleżanek samodzielnie upiekła ciasto czekoladowe, które mieliśmy okazję skosztować, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy. Zwiedziliśmy szkołę nocą- która, wygląda zupełnie inaczej niż za dnia, kiedy siedzimy w szkolnej ławce. Po wielkich namowach i pod swoim nadzorem Pani pozwoliła nam się pobawić w chowanego- jak wiadomo, ta zabawa cieszy nie tylko dzieci.

  Czas upłynął szybko, nie zdążyliśmy zrealizować całego planu jaki był w zamierzeniu, ponieważ odrobina snu była nam potrzebna, gdyż na  każdego z nas w sobotę  czekały obowiązki. Do snu zostały nam odczytane fragmenty książki Henryka Sienkiewicza pt.”Krzyżacy.”

 • Zmiana terminu spotkania z rodzicami

  Zmiana terminu spotkania z rodzicami

  Szanowni Rodzice,

  przepraszamy za zamieszanie jednak decyzją Dyrektora termin spotkania z nauczielami zostaje przesunięty na 13 grudnia (czwartek) w godzinach 17.30-18.30 dla klas młodszych i starszych.

 • Listy do Św. Mikołaja Biskupa

  Listy do Św. Mikołaja Biskupa

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz odwiedzin Św. Mikołaja dzieci z naszej szkoły pisały listy do Świętego Mikołaja Biskupa - przyjaciela dzieci, w którym zawarły podziękowania, życzenia i prośby prosto z serca.

  Małgorzata Dziewanowska-Rogalska 

 • Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

  Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

  Zakończyła się akcja zbierania karmy dla zwierzaków ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Zgromadzone pożywienie, koce oraz kojce zostały dostarczone przez klasę 8B oraz wychowawcę bezpośrednio do schroniska. Klasa 8B była pomysłodawcą całej akcji a wspierała ich pani Adriana Król, która jest opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim ofiarodawcą bardzo dziękujemy. Ilość zgromadzonej karmy przekroczyła najśmielsze oczekiwania!

 • Alternatywna lekcja WF

  Alternatywna lekcja WF

  4.12.2018r. uczniowie klas piątych i siódmych naszej szkoły wzięli udział w Kinder+Sport alternatywna lekcja wf, organizowanej przez Fundację Moniki Pyrek. Podczas zajęć uczniowie mogli skorzystać z interaktywnych symulatorów konkretnych dyscyplin m.in.  koszykówki,  gdzie prowadzony był trening rzutowy, piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału, piłki ręcznej z rzutem na bramkę, stanowiska VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości oraz ruchomej ścianki wspinaczkowej. Mogli również zmierzyć swój czas reakcji na kilku stanowiskach interaktywnych, siłę podczas przeciągania liny oraz szybkość w biegu krótkim. Przed lekcją odbyło się spotkanie z Panią Moniką Pyrek - polską mistrzynią skoku o tyczce. Pani Monika przeprowadziła również rozgrzewkę przed zajęciami a po lekcji rozdawała autografy i pozowała do zdjęć. Całą lekcje oceniamy na 6+! Było mnóstwo zabawy, pozytywnych emocji i dużo zdrowego ruchu :) Bardzo dziękujemy Fundacji Moniki Pyrek za możliwość wzięcia udziału w lekcji!

 • List od Pani Minister Edukacji Narodowej 

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum, już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas. 

  W kwestii dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają biura i wydziały oświaty w samorządach, doradcy zawodowi w szkołach, a także dyrektorzy oraz kuratorzy oświaty, którzy najlepiej znają sytuację szkół w danym rejonie. W kuratoriach działają punkty konsultacyjne, lista kontaktów jest dostępna na stronie internetowej www.men.gov.pl/rekutacja/kontakty-do-kuratoriow. Przypomnę również, że pytania związane z naborem do szkół na rok szkolny 2019/2020 już od kilku miesięcy można kierować na adres rekrutacja@men.gov.pl. We wrześniu br. do szkół podstawowych i gimnazjów trafił specjalny plakat dotyczący rekrutacji. Uruchomiliśmy także zakładkę www.men.gov.pl/rekrutacja, na której można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje. Zachęcam do rozmowy z dziećmi na temat ich planów dotyczących wyboru konkretnego profilu szkoły. Z danych wynika, że ponad połowa uczniów decyduje się na naukę w szkołach technicznych i branżowych. Ok. 55 proc. młodych ludzi wybiera kształcenie zawodowe, a 45 proc. decyduje się na liceum ogólnokształcące. Według naszych szacunków w roku szkolnym 2019/2020 w liceach ogólnokształcących będzie uczyło się we wszystkich klasach 652 tys. uczniów. Podobną liczbę licealistów mieliśmy w roku szkolnym 2009/2010. Wówczas w liceach ogólnokształcących uczyło się 656 tys. uczniów. Podczas rozmów ze swoimi dziećmi warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania i predyspozycje, a także punktację do szkół, do których będą aplikować. Cennym źródłem informacji o szkołach w regionie są tzw. dni otwarte i targi szkół. Udział w nich będzie pomocny przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

  Zapewniam, że każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum znajdzie miejsce w szkole od 1 września 2019 roku.

   

  Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej 

   

  ZAŁĄCZNIKI DO ZAPOZNANIA SIĘ:

  1. KOMUNIKAT MEN NA TEMAT REKRUTACJI - POBIERZ TUTAJ

  2. ULOTKA DOTYCZĄCA REKRUTACJI - POBIERZ TUTAJ

 • Szczecin - moje miasto w legendzie

  Szczecin - moje miasto w legendzie

  28.11.2018 klasa I B wybrała się z p. Elą i Małgosią do Muzeum Historii Szczecina na lekcję pt. Szczecin - moje miasto w legendzie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat historii naszego miasta, poznaliśmy legendę związaną z Basztą 7 Płaszczy i obejrzeliśmy muzealne eksponaty.
   

  Elżbieta Augustyniuk-Patryn

 • Prezentacje jedzeniowe po angielskiego

  Prezentacje jedzeniowe po angielskiego

  W tym tygodniu uczniowie klas 5 mają możliwość zaprezentowania przed swoimi kolegami i koleżankami z klasy przygotowania dowolnie wybranej potrawy. Mogą robić to przez przyniesienie wcześniej nagranego filmu do odtworzenia na komputerze, lub jeśli czują się na tyle pewnie, zaprezentować przed wszystkimi w klasie korzystając z przyniesionych rekwizytów. Jest bardzo kolorowo, smacznie i wesoło. Pokazy cieszą się na tyle dużą popularnością, iż rozważamy klasowy show Master Chef, a już z całą pewnością udział w konkursie kulinarnym organizowanym przez Panią Sylwię Dopierałę. Na zdjęciu uczennia klasy 5b - Ania Iwankiewicz przygotowująca sałatkę grecką. Delicious!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Gimnazjalnymi im. św. Stanisława Kostki
  71-242 Szczecin
  pl. św. Ottona 1A
 • Sekretariat:
  Tel: 91 439 28 81
  Fax: 91 439 28 81

Galeria zdjęć