• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Zapraszamy uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie na rozpoczęcie roku szkolnego dnia 1 września 2022 roku.

UROCZYSTA MSZA ŚW. INAUGURUJĄCA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23 ODBĘDZIE SIĘ O GODZINIE 9:00.

Po Mszy św. uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami kierują się na krótkie spotkanie organizacyjne do klas.

• Ceremonia zakończenia roku szkolnego

• Ramowy plan zakończenia roku szkolnego:

1. Między godziną 9.00 a 10.00 - spotkania klas 1-7 z wychowawcami w szkole, (wychowawcy podadzą szczegółową godzinę rozpoczęcia spotkania).

2. 10.00 - Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego

3. 11.00 - Rozdanie wyróżnionych świadectw oraz wręczenie nagród w kościele

4. 12.00 - Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w kościele (na którym pozostają tylko kl. 7 i 8 oraz zaproszeni na tę uroczystość goście)

• Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin

• Decyzją Komisji Nagród Prezydenta Miasta Szczecin niżej wymienieni uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrodę za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022:

1. Dominik Biwan 8a

2. Aleksandra Adamczyk 8a

3. Aleksandra Płucienniczek 8a

4. Katarzyna Przezdomska 8b

5. Szymon Gacek 8b

6. Hanna Posadzy 8a

7. Magdalena Smolik 8a

8. Natasza Kowalewska 8a

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już w szkołach średnich!

Dyrekcja i grono pedagogiczne Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki

• Sportowe osiągnięcia!

• W konkursie Pho3nix Active School głosami jury znaleźliśmy się w 50 najlepszych szkołach w Polsce. W przyszłym roku fundacja Pho3nix wraz z Mistrzem Sportu przyjedzie do naszej szkoły przeprowadzić zajęcia sportowe. Dziękujemy wszystkim za udział w Tygodniu Sportu.

• Pracownia origiami

• W czerwcu zakończyło całoroczną działalność szkolne koło "PRACOWNIA ORIGAMI". Spotykaliśmy się w piątkowe popołudnia, by twórczo, radośnie i pracowicie spędzać czas. Niektóre nasze prace można obejrzeć na zdjęciach oraz w szkolnej pracowni, czyli sali nr 14. Pracownię prowadziła p. Ania Stelmach, na kolejne zajęcia zapraszamy w przyszłym roku szkolnym. Najwytrwalsi otrzymali dyplomy i tytuł "Szkolnego origamisty".

• Świetlicowe środy z doświadczeniami

• W środy spotykamy się z fizyką i chemią w różnych postaciach. Poznaliśmy  jak w łatwy sposób można czerpać wodę za pomocą rurki z długopisu, jakie dźwięki wydają szklane naczynia i  balony, jak można zrobić małe tornado w szklance wody, zaobserwowaliśmy zjawisko refrakcji i wiele innych. Każdy uczestnik mógł takie doświadczenie wykonać. Rafał z klasy 4b pokazał nam kilka sztuczek z kartami do gry, mocno one  nas zdziwiły: "Ojej, jak on to zrobił? ".

Mirosława Pajewska-Patyna

• Festiwal projektów

• W tym tygodniu ma miejsce prezentacja projektów edukacyjnych, nad którymi nasi uczniowie pracowali w ostatnich tygodniach. Temat brzmiał Moja Ziemia - moja przyszłość i wystąpienia oscylowały między treściami przyrodniczymi, ekologicznymi i  społecznymi.

• Angielskie sukcesy

• W sobotę 23 kwietnia uczennica klasy 6a Milena Bandosz miała przyjemność wziąć udział w podsumowaniu  trzeciej edycji konkursu Anglofan Junior organizowanego przez V LO.  Nasza uczennica uzyskała tytuł laureata zdobywając pierwsze miejsce i najwyższą liczbę punktów. Congratulations on this monumental achievement!

Nina Palicka

• „Kartka dla bohatera polskiego podziemia”

• Klasa III b wzięła udział w akcji „Kartka dla bohatera polskiego podziemia”. Uczniowie przygotowali piękne kartki z życzeniami, które zostaną dostarczone kombatantom mieszkającym na terenie Pomorza Zachodniego. To będzie dowód naszej wdzięczności i pamięci!

wychowawca klasy - Agnieszka Gerula

• Coś z niczego - konkurs świetlicowy

• W piątek 22 kwietnia odbyło się podsumowanie świetlicowego konkursu "Coś z niczego"Dzieci z młodszych klas przyniosły prace, do których wykorzystały materiały z odzysku. Karton, plastik, nakrętki. Wśród wszystkich  prac najlepszy okazał się statek Titanic, zrobiony przez Olka Smolarza z klasy 1a. Gratulujemy!

Mirosława Pajewska-Patyna

• Transport dla dzieci z Ukrainy

• Pomidory, pomarańcze, mandarynki, banany, cytryny, buraki, cebula, gruszka, por, pekinka, 2 rodzaje jabłek, pietruszka, seler, marchew, kapusta, papryka i jedzenie, słodkości w torbach- wszystko dziś wyrusza do Trzęsacza, dla dzieci z Ukrainy - Z SERCA DZIĘKUJEMY!!!!

Małgorzata Dziewanowska-Rogalska

• Podsumowanie akcji i podziękowanie

• Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele!

Z inicjatywy Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego w naszej szkole przez dwa tygodnie trwał kiermasz ciast, z którego pieniądze przekazane zostały na pomoc w funkcjonowaniu ośrodka w Trzęsaczu, w którym przebywają dzieci z Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej  im. Św. S. Kostki w Szczecinie zebraliśmy niebagatelną kwotę w wysokości 10.649 złZebrane pieniądze zostały już przekazane do Trzęsacza i zostaną wykorzystane, między innymi na zakup owoców, warzyw, mięsa, leków oraz  zapewnią zaspokojenie bieżących potrzeb dzieci tam przebywających.

W imieniu Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego dziękujemy wszystkim za to, że tak pięknie i chętnie  włączyli się w niesienie pomocy. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Dziękujemy rodzicom, dziękujemy uczniom, dziękujemy pracownikom szkoły. Po raz kolejny daliśmy dowód, że tworzymy wspólnotę, której prześwietlają te same wartości, która kieruje się dobrem, empatią i współodczuwaniem. To najpiękniejszy dar jaki człowiek może dać drugiemu. Raz jeszcze dziękujemy  za Wasze zaangażowanie.

W imieniu Rady Rodziców  i Samorządu Szkolnego

Beata Florczak