• Rusza rekrutacja!

• Rusza rekrutacja do naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023 do klasy 1.

Harmonogram rekrutacji dostępny TUTAJ

Regulamin rekrutacji dostępny TUTAJ

Karta zgłoszenia ucznia dostępna TUTAJ

Doukmenty znajdują się w zakładce REKRUTACJA. Zapraszamy!

• Podziękowanie

• Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele, Najmilsi Uczniowie! Składamy na Wasze ręce najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie, trud przygotowań i wspólną odpowiedzialność za powodzenie tradycyjnego już w naszej szkole Kiermaszu Bożonarodzeniowego. W tym roku założyliśmy, że pieniądze uzyskane z kiermaszu chcemy przeznaczyć na doposażenie szkoły w postaci tablicy interaktywnej. Informujemy uroczyście, że ze sprzedaży ozdób świątecznych i ciast oraz loterii fantowej uzyskaliśmy kwotę w wysokości 9697,24 zł. Dziękujemy za wsparcie, dziękujemy za włączenie się do akcji, dziękujemy za niegasnący zapał do pracy oraz wspieranie szkoły w osiąganiu zamierzonych celów. Jesteśmy wspólnotą tworzącą Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową im. Św. S. Kostki w Szczecinie i po raz kolejny daliśmy na to dowód. W imieniu dyrektora szkoły oraz wszystkich nauczycieli-

koordynatorzy przedsięwzięcia.

• 40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

• 13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny. Tego dnia złamano nadzieje milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany.

Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku.

Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń i poniesionych ofiar pragniemy, w 40 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, przybliżyć naszym uczniom nieco historii. Z tej okazji przez cały tydzień odbywały się specjalne lekcje historii oraz wystawa.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Klasy I-III ten czas spędziły w szkole ze swoimi misiami. Tego dnia każdy stał się ekspertem od niedźwiedzi tych pluszowych i tych wielkich ...

• „Szkoła do hymnu”

• 10 listopada, nasza społeczność szkolna włączyła się w kolejną edycję akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Ubrani na galowo, z przypiętymi kokardami narodowymi, o symbolicznej godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy wspólnie w kościele „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku, w akcji wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.  Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada przypadała 32 rocznica uchwalenia przez Organizacja Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Dokumentu, który gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ochronę i działania wspierające je w prawidłowym rozwoju. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodziliśmy również w naszej szkole.

19 listopada, tj. w piątek, w przeddzień święta we wszystkich klasach równocześnie, na 5 godzinie lekcyjnej odbyły się prezentacje oraz pogadanki dotyczące praw najmłodszych. Towarzyszyła nam również wystawa prac uczniów.

Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich szanowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

Organizatorzy:  pedagog B. Florczak, bibliotekarz – Joanna Lewicka

• Kiermasz książki współorganizowany z Księgarnią Tuliszków

• W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w kiermasz książki współorganizowany z Księgarnią Tuliszków.

Przez półtorej miesiąca w naszej bibliotece szkolnej można było zakupić książki, kolorowanki, naklejanki, repetytoria. W sumie ponad 250 pozycji. Kiermasz cieszył się wielkim powodzeniem. Musieliśmy domówić kolejną paczkę z księgarni bo książki znikałby błyskawicznie. Do ostatniej chwili było duże zainteresowanie.

Jim Trelease (ameryk. propagator czytania dzieciom) pisał kiedyś: „Naród, który mało czyta, mało wie. Naród który mało wie, podejmuje złe decyzje – w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych.”

Jak widać nasi uczniowie chętnie czytają i warto ich do tego zachęcać.