44
Podskokom nie było końca...
Aktywny Dzień Dziecka
- 17
Słodki dzień z watą cukrową
- 15
„Z książką za pan brat”
- 12
Klasa 3a zawsze lubiła książki; od początku swojej edukacji w tej szkole, a może i wcześniej. Czytamy w klasie, w domu, autobusie, wieczorem przed snem. Uczniowie czytają samodzielnie, z rodzicami, słuchają czytania nauczyciela oraz czytają swojemu rodzeństwu. Dnia 7 czerwca umówiliśmy się z panią Joanną - nową szkolną bibliotekarką na odwiedziny. Korzystamy z biblioteki przez cały rok szkolny, ale nie mieliśmy okazji na bliższe poznanie Pani, a nasz blok tematyczny o pożeraczach książek był drugą okazją do takiej lekcji. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania się w bibliotece, poznaliśmy dostępne i różne gatunki literackie, podsumowaliśmy zagadnienie „co dają nam książki”, obejrzeliśmy podręczniki dla uczniów z trudnościami w nauce np. słabowidzących. Mogliśmy tez zabrać książki w ramach akcji „książka za książkę” gdyż tydzień temu zanieśliśmy na wymianę dużą ilość naszych domowych. Dowiedzieliśmy się też o nowej akcji „Paszport czytelniczy”, która obejmie czytanie w czasie wakacji i już się na to zapisaliśmy. Do klasy przynieśliśmy wiele książek, a niektórzy z nas już spędzili przerwę na czytaniu. Zrobione przez nas w ramach pracy plastyczno-technicznej „mole książkowe” mile się uśmiechały.
wychowawczyni Monika Herda
Wymiana niemiecka ze szkołą w Burg
Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z niemieckim gimnazjum w Burg, Każdego roku w maju nasi uczniowie jadą do Niemiec, gdzie spędzają wspólnie czas na zabawach, zwiedzaniu razem z niemieckimi uczniami , a potem my gościmy ich u nas we wrześniu. Pandemia pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy wyjechać. Nie poddaliśmy się i zorganizowaliśmy spotkanie online.
Po kilku miesiącach wymiany maili uczniowie mieli wreszcie szansę zobaczyć się chociaż przez internet.
Mimo początkowego stresu, nasi zdolni siódmoklasiści świetnie sobie radzili, opowiadając o sobie po niemiecku i współpracując z niemieckimi partnerami,
Już wkrótce przed nami kolejne spotkania, a każde z nich pełne wyzwań :)
Wymiana książek
W tym tygodniu zbieramy książki - zgodnie z regulaminem. Pierwsze książki już są w "wakacyjnej walizce".
W przyszłym tygodniu - ci którzy mają potwierdzenie oddania książki na wymianę - będą mogli przyjść i wybrać coś dla siebie.
Dlaczego wymiana nie jest od razu - wymóg sanitarny - kwarantanna książek. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.
Niespodzianki dla Rodziców
- 4
Ostatni tydzień maja to nie tylko życzenia dla naszej Mamy..., dla Taty zresztą też! Czy wiadomo, dla których Rodziców przygotowaliśmy niespodzianki?
Wyniki konkursu ORZEŁ MATEMATYCZNY
Z wielką przyjemnością informuję, Że w konkursie ORZEŁ MATEMATYCZNY - sesja wiosenna LAUREATAMI zostali:
Klasa III B
Krzysztof Gołuchowski VII m.
Nikodem Biniek VIII m.
Klasa IV
Anna Gajewska V m.
Borys Hajdamowicz VI m.
Klasa V B
Jagoda Mędrek V m.
Kornelia Marańska VIII m.
Klasa VI
Bartłomiej Kamiński IV m.
Serdecznie gratuluję LAUREATOM, a wszystkim dziękuję za udział w konkursie.
Elżbieta Augustyniuk-Patryn
Wyniki konkursu Olimpusek - sesja wiosenna
Miło mi poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie
OLIMPUSEK J. POLSKI - sesja wiosenna Dyplom Laureata otrzymali:
Kl. 1 A Dominik Choroszko 10 m.
Kl. 1 B Natalia Puch 13 m.
Kl. 3 A Urszula Baranek 13 m.
Kl. 3 A Aniela Segeń 14 m.
OLIMPUSEK MATEMATYKA
Kl. 1 A Dominik Choroszko 2 m. (Dyplom Laureata z Nagrodą Książkową)
Kl. 1 B Mateusz Frankiewicz 6 m.
Kl. 1 B Karol Werenicz 6 m.
Kl. 1 B Antoni Hryniewiecki 8 m.
Kl. 1 A Paweł Słuka 9 m.
Kl. 1 B Natalia Puch 12 m.
Kl. 2 A Ewa Szotkowska m. 11
Kl. 3 A Adam Napiórkowski 8 m.
Gratuluję sukcesów, dziękuję wszystkim za udział w konkursach!
Elżbieta Augustyniuk - Patryn
Wyniki konkursu ORZEŁ ORTOGRAFICZNY
Miło mi poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie ORZEŁ ORTOGRAFICZNY Dyplom Laureata otrzymali:
Zuzanna Walko kl.3 B; 5 m.
Antonina Niśkiewicz kl.3 A; 7 m.
Aniela Segeń kl.3 A; 7 m.
Franciszek Dzięgielewski kl.3 B; 8 m.
Julia Tomikowska kl.3 A; 8 m.
Serdecznie gratuluję sukcesów i dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie
Elżbieta Augustyniuk - Patryn
Angielskie obchody Mother's Day
Dzień Matki to jedno z najbardziej wyjątkowych świąt obchodzonych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Na każdym kontynencie, niemal w każdym kraju, dzieci doceniają swoje mamy, jak również chcą sprawić, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy.
Podczas szkolnych obchodów Dnia Matki na zajęciach świetlicowych oraz na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas I-III wykonywali rozmaite czynności mające na celu celebrowanie tego wydarzenia; wypisywali przepiękne życzenia w języku angielskim, rysowali kolorowe laurki o podanej tematyce. Nie zabrakło także zabaw językowych i pracy w grupach. Kwiaty, czekoladki, serduszka i inne prezenty, którymi można obdarować mamę stanowiły słownictwo tematyczne do gry leksykalnej Bingo należącej do uczniów ulubionych!
Co więcej, uczniowie uczęszczający do klas I-II stworzyli prace plastyczne zawierające opis mam w języku angielskim, które obecnie zdobią gazetkę szkolną. Powstały dzieła, które cieszą nas, gdy przechodzimy szkolnym korytarzem.
Niewątpliwie, dla wszystkich uczniów chwile te były wielką przyjemnością
26 maja - Dzień Matki
Bóg nie może być wszędzie,
dlatego wynalazł mamę
Wszystkim Kochanym Mamusiom życzymy samych pogodnych dni i jak najmniej trosk.
II Rajd Bogusława Wiśniewskiego
- 16
W sobotę uczestniczyliśmy w II Rajdzie Bogusława Wiśniewskiego legendy zachodniopomorskiej turystyki. Zapowiadanego deszczu nie było dużo, za to energii i dobrego humoru sporo. Dwa krokomierze wskazały nam, że przeszliśmy 9 km. Wędrówkę rozpoczęliśmy na Jasnych Błoniach, przeszliśmy przez ogród różany Różankę , Syrenie Stawy, ruiny Wieży Quistorpa w Lasku Arkońskim na Polanę Białą przy leśniczówce na ul. Miodowej. W konkursach zostały zdobyte liczne nagrody, a po takim wysiłku upieczona kiełbasa smakowała wybornie.
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2021 r.
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2021 r. dostępne są TUTAJ
"Pożegnanie Elementarza" w klasie 1a
- 11
W czwartek (13 maja) klasa 1a obchodziła wielkie wydarzenie - "Pożegnanie Elementarza". Był to ważny moment dla każdego pierwszaka. Poznaliśmy już wszystkie litery języka polskiego (ostatni dwuznak to "dż" - jak dżdżownica) i teraz potrafimy je pięknie napisać. Nie straszne nam też czytanie, a wręcz przeciwnie odkryliśmy, że to wielka frajda i ogromna przyjemność. Tego dnia czekały nas same niespodzianki. Najpierw musieliśmy wykonywać pewne zadania, aby zdobyć literki do tajemniczego hasła. Jedno z zadań na przykład polegało na ułożeniu wylosowanej literki. Była też "Gala Pięknego Czytania", podczas której mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności w tym zakresie. Na koniec czekał nas słodki akcent całej uroczystości, czyli lizak. My już wiemy, że nauka jest właśnie taka słodka!!! Niespodzianka czekała nas także w domu, gdzie wspólnie z Rodzicami świętowaliśmy ten moment i w prezencie, każdy mały czytelnik otrzymał swój wielki skarb - KSIĄŻKĘ, aby rozpoczęta przygoda mogła dalej trwać!Tego dnia czekały nas same niespodzianki. Najpierw musieliśmy wykonywać pewne zadania, aby zdobyć literki do tajemniczego hasła Tego dnia czekały nas same niespodzianki. Najpierw musieliśmy wykonywać pewne zadania, aby zdobyć literki do tajemniczego hasła.
Świetlicowe cudeńka
- 1
Pięknie kwitnące na naszym boisku drzewka wiśni japońskich były kolejnym wiosennym tematem świetlicowych zajęć plastycznych. Pracowały i pierwszaki i trzecioklasiści .Znakomite efekty przedstawiamy na zdjęciach.
Organizacja zajęć w naszej szkole
Wytyczne MEN, MZ i GIS dla szkół od 1 września 2020 r. w sprawie organizacji zajęć w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie (aktualizacja 17.05.2021 r.) do zapoznania się tutaj.
Odczucia uczniów związane z powrotem do szkoły
Wraz ze zbliżającym się powrotem do szkół, postanowiliśmy poznać i podzielić się odczucami naszych uczniów. Na pytanie za czym z okresu nauki stacjonarnej tęsknili najbardziej podczas nauczania zdalnego dostaliśmy następujące odpowiedzi: "za przerwami, rozmawianiem na żywo z przyjaciółkami i widywaniem całej klasy i nauczycieli na żywo", "za dobrymi ocenami - stacjonarnie człowiek skupia się oraz uczy lepiej", czy "za prawdziwym w-f i wycieczkami". Późne wstawanie, lodówka na wyciągnięcie ręki, brak konieczności noszenia mundurka i nie moknięcie w drodze do szkoły na deszczu zostało wymienione jako te cechy nauczania zdalnego, za którymi nasi uczniowie będą tęsknić najbardziej. Jako wydarzenia, które szczególnie zapadły w pamięć w trakcie nauki zdalnej, uczniowie wymienili Wigilię i Wielkanoc klasową, Dzień Kobiet, zapadanie się zeszytów w "czarną dziurę", edukacyjne gry online, poszczególne lekcje. Trzy czwarte ankietowanych opowiedziało się na korzyść nauki stacjonarnej. :) Czekamy na Was!
Zaproszenie na rajd
Dzień dobry,
gorąco zapraszam na kolejną imprezę turystyczną organizowaną przez szczeciński PTTK. W załączniku szczegóły. Nasza szkolna grupa przejdzie 7 kilometrową trasę spod Pomnika Czynu Polaków z metą na Polanie Białej. Tak jak poprzednim razem będą konkursy, okolicznościowe znaczki i turystyczny posiłek. Na polanie jest krąg ogniskowy, chętni mogą się do ogniska przygotować. Zgłoszenia przyjmuję do 17 maja. 7 zł wpisowego można wpłacić u mnie w świetlicy lub na podane w ulotce konto. Proszę o informację zwrotną o wpłacie na konto PTTK, tak bym mogła przesłać wiadomości organizacyjne. Muszę też zrobić listę imienną.
Z pozdrowieniami
Mirosława Patyna
Wyniki konkursu 'Forget-Me-Not'
Z przyjemnością ogłaszam wyniki Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego 'Forget-Me-Not'.
Hanna Kuryłowicz-dyplom z wyróżnieniem
Antonina Niśkiewicz-dyplom uznania
Halina Dąbkiewicz-dyplom uznania
Tymoteusz Szewczyk-dyplom uznania
Aleksandra Bobak-dyplom uznania
Mikołaj Dżwigał-dyplom z wyróżnieniem
Tomasz Kuczko-dyplom uznania
Daniel Mocny-dyplom uznania
Amelia Szewczyk-dyplom uznania
Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.
Marta Terelak
Archiwum Aktualności