Nabór 2022/2023
Walentyki w klasie 1a
- 4
Alarmujące dane na temat korzystania dzieci z Internetu
Nasza Pani Kasia - nauczyciel klas 4-8 w plebiscycie edukacyjnym
OFERTA DLA KANDYDATÓW KLAS PIERWSZYCH W KATOLICKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM NA ROK SZKOLNY 2022/2023
Kandydaci w oświadczeniu wskazują KLO jako szkołę pierwszego wyboru do 29.04.2022 r. oraz ich średnia ocen po I semestrze 8 klasy z 9 przedmiotów: j. polski, matematyka, j. obcy (główny), biologia, fizyka, chemia, geografia, historia i WOS wynosi min. 4,5, a ocena z zachowania jest co najmniej bardzo dobra.
By zapoznać się z OFERTĄ KLAS kliknij TUTAJ
By pobrać OŚWIADCZENIE kliknij TUTAJ
Ferie zimowe czas zacząć!
Nowości w bibliotece!
Szkolne kolędowanie
Życzenia świąteczne PKSP im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie
Jasełka
- 30
Podziękowanie
Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele, Najmilsi Uczniowie! Składamy na Wasze ręce najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie, trud przygotowań i wspólną odpowiedzialność za powodzenie tradycyjnego już w naszej szkole Kiermaszu Bożonarodzeniowego. W tym roku założyliśmy, że pieniądze uzyskane z kiermaszu chcemy przeznaczyć na doposażenie szkoły w postaci tablicy interaktywnej. Informujemy uroczyście, że ze sprzedaży ozdób świątecznych i ciast oraz loterii fantowej uzyskaliśmy kwotę w wysokości 9697,24 zł. Dziękujemy za wsparcie, dziękujemy za włączenie się do akcji, dziękujemy za niegasnący zapał do pracy oraz wspieranie szkoły w osiąganiu zamierzonych celów. Jesteśmy wspólnotą tworzącą Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową im. Św. S. Kostki w Szczecinie i po raz kolejny daliśmy na to dowód. W imieniu dyrektora szkoły oraz wszystkich nauczycieli-
koordynatorzy przedsięwzięcia.
40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego
13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny. Tego dnia złamano nadzieje milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany.
Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku.
Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń i poniesionych ofiar pragniemy, w 40 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, przybliżyć naszym uczniom nieco historii. Z tej okazji przez cały tydzień odbywały się specjalne lekcje historii oraz wystawa.
Kondolencje
Kondolencje
Dzień Pluszowego Misia
- 3
25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Klasy I-III ten czas spędziły w szkole ze swoimi misiami. Tego dnia każdy stał się ekspertem od niedźwiedzi tych pluszowych i tych wielkich ...
„Szkoła do hymnu”
10 listopada, nasza społeczność szkolna włączyła się w kolejną edycję akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Ubrani na galowo, z przypiętymi kokardami narodowymi, o symbolicznej godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy wspólnie w kościele „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku, w akcji wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada przypadała 32 rocznica uchwalenia przez Organizacja Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Dokumentu, który gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ochronę i działania wspierające je w prawidłowym rozwoju. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodziliśmy również w naszej szkole.
19 listopada, tj. w piątek, w przeddzień święta we wszystkich klasach równocześnie, na 5 godzinie lekcyjnej odbyły się prezentacje oraz pogadanki dotyczące praw najmłodszych. Towarzyszyła nam również wystawa prac uczniów.
Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich szanowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.
Organizatorzy: pedagog B. Florczak, bibliotekarz – Joanna Lewicka
Archipelag - galeria zdjęć
- 9
Archipelag Skarbów już za nami. Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.
Kiermasz książki współorganizowany z Księgarnią Tuliszków
- 15
W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w kiermasz książki współorganizowany z Księgarnią Tuliszków.
Przez półtorej miesiąca w naszej bibliotece szkolnej można było zakupić książki, kolorowanki, naklejanki, repetytoria. W sumie ponad 250 pozycji. Kiermasz cieszył się wielkim powodzeniem. Musieliśmy domówić kolejną paczkę z księgarni bo książki znikałby błyskawicznie. Do ostatniej chwili było duże zainteresowanie.
Jim Trelease (ameryk. propagator czytania dzieciom) pisał kiedyś: „Naród, który mało czyta, mało wie. Naród który mało wie, podejmuje złe decyzje – w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych.”
Jak widać nasi uczniowie chętnie czytają i warto ich do tego zachęcać.
103 Rocznica Odzyskania Niepodległości
- 9
Niepodległość to ważna część naszej świadomości, której na imię Polska, dlatego warto przypominać wydarzenia prowadzące do 11 listopada 1918 roku, aby zrozumieć, dlaczego ten dzień pełni tak bardzo ważną rolę w naszym obecnym życiu.
Jako społeczność szkolna pamiętamy każdego roku o kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Mając świadomość, że wolność nie jest dana raz na zawsze; co udowodniła historia naszego państwa; pragniemy wyrazić uznanie dla tych wszystkich, którzy walczyli|za naszą wolną Polskę. 10 listopada uczestniczyliśmy więc w uroczystej Mszy Świętej, modląc się za wszystkich walczących i poległych. Braliśmy udział w akademii, podczas której przypomnieliśmy historię polskiego narodu zamieszkującego ziemie nad Wisłą od ponad tysiąca lat - lata świetności, czas upadku i żmudną drogę do odzyskania wolności, w której nieodłącznie towarzyszyły Polakom wiara w zwycięstwo nad zaborcami, nadzieja na wolność narodu, miłość do Boga i ojczyzny. O godzinie 11.11 – nasza cała społeczność szkolna zaśpiewała także Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego.
Naszymi działaniami wyrażamy swą wdzięczność i uznanie wszystkim tym, którzy ginęli za naszą wolną Polskę. Pamiętamy o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę.
Archiwum Aktualności