7
Walentynki w klasie Pani Eli
Wreszcie zima!
Śniegowe szaleństwa na placu szkolnym!
12
Gazetki świetlicy!
A u nas w świetlicy praca idzie pełną parą. Dokarmiamy ptaki zimą, Włóczkowe fantazje i Każdy każdemu miłe słowo - oto nasza twórczość! Polecamy również - 7 rad prawidłowego dokarmiania ptaków!
Dzień Bezpiecznego Internetu
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (#dbi) 11 lutego 2021r. klasa 7b z wychowawczynią weźmie udział w Konferencji Asów Internetu na temat bezpieczeństwa w sieci. W godzinach 13.30 - 18.00 konferencja dla rodziców i nauczycieli, na którą można się zarejestrować pod linkiem: https://liblink.pl/1dAIVuWEZV Zapraszamy. Niech #siławartościwsieci będzie z nami!
Zabawa karnawałowa klas I-III
- 60
Z końcem stycznia i początkiem lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas młodszych. Mimo obostrzeń tradycji musiało stać się zadość. Dzieci bawiły się w klasowych grupach, w sali gimnastycznej lub w sowich salach lekcyjnych, przystrojonych na ten czas i zamienionych w sale balowe.Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Jednak nie strój był najważniejszy, a dobra zabawa. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach, konkursy i zabawy tematyczne. Humor dopisywał zarówno dzieciom, jaki wychowawczyniom, a słodkości, balony, serpentyny dodawały kolorów. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości i chwilę zapomnienia o nauce w trudnym czasie pandemii. Kolejny bal karnawałowy już za rok, mamy nadzieję, że w większym gronie.
Powrót do szkoły
- 3
Od dwóch tygodni ponownie uczestniczymy w zajęciach świetlicowych. Korzystamy z sali gimnastycznej, stołówki i sali świetlicowej, gdzie powstają kolejne prace plastyczne.
Wolontariat „RAZEM NA ŚWIĘTA”
- 13
Drodzy Wolontariusze, ciągle trwamy w niełatwym czasie pandemii koronawirusa, ale mimo to ciągle działacie i pokazujecie jak wielkie macie serca. Dziękujemy za udział w grudniowej akcji „Razem na Święta” wszystkim uczniom, a także rodzicom, rodzeństwu, którzy przyłączyli się i pomagali.
Jedną z cenniejszych rzeczy, jaką można podarować drugiemu człowiekowi jest czas. Wielki ukłon w stronę tych, którzy pomimo codziennych obowiązków znaleźli czas i siłę aby wywołać uśmiech i radość potrzebującym.
Dziękujemy, że wolontariat trwa i powiększa się o kręgi ludzi dobrej woli i wrażliwego serca.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Adriana Król i Piotr Igras
Życzenia
Dzień Babci i Dziadka
Prace plastyczne o zimie
Nieczęsto widziany w Szczecinie śnieg, dał nam okazję przypomnieć sobie jak wygląda prawdziwa zima. Do prac plastycznych o zimie wykorzystane zostały różne materiały odpadowe. Wyobraźnia drugo i trzecioklasistów podpowiedziała jak je wykorzystać do pracy.
Kampania "Szczepimy się"
Wytyczne dla klas I-III
Wojewódzki etap konkursów przedmiotowych
UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO:
-
KRUKOWSKA ALEKSANDRA 8A
-
MOSZCZUK KAROL 8A
KONKURS MATEMATYCZNY:
-
JĘDRAK PIOTR 8A
-
SAKOWSKI PAWEŁ 8A
KONKURS HISTORYCZNY:
-
DZIAŁOWSKI ANTONI 7B
KONKURS CHEMICZNY:
-
CHWALISZ FRANCISZEK 8A
-
BAŁDYGA ALICJA 8A
-
MOSZCZUK KAROL 8A
KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE:
-
DAWEDOWSKI ADAM 8A
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO:
-
DAWEDOWSKI ADAM 8A
-
RUTKA POLA 8A
-
Życzenia świąteczne
Życzenia Noworoczne
W Nowym Roku składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom. Życzymy, by był to rok bogaty w sukcesy i wydarzenia, które otworzą oczy na piękno tego świata. Jenocześnie życzymy, aby nowy rok obfitował w wiele wyjątkowych i niezapomnianych momentów i stał się tym przełomowym w tych aspektach życia, które wymagają zmiany.
Życzenia świąteczne od klasy 5a i 6a
Życzenia
39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
Niech 13 grudnia zapłoną w naszych domach świeczki!
W niedzielę obchodzimy 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Tego dnia przywódcy Solidarności zostali aresztowani, a jej członkowie zmuszeni do działalności w podziemiu. Codzienność Polaków zmieniła się z dnia na dzień: na ulice wjechały pojazdy wojskowe, pacyfikowano strajki, wprowadzono godzinę milicyjną, zakazano zgromadzeń… Jednak dzięki uporowi wielu ludzi system komunistyczny upadł, a my mogliśmy cieszyć się wolnością i demokracją.
Odwołując się do piosenki Jacka Kaczmarskiego „A mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat”, mury runęły, choć wielu musiało oddać życie za wolność.
Pamiętając o nich, przyłączmy się do organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej od wielu lat akcji, okażmy szacunek i zapalmy 13 grudnia wirtualną świeczkę, a także świeczki w naszych domach.
https://szczecin.ipn.gov.pl/pl9/aktualnosci/128788,13-grudnia-zapalmy-Swiatlo-Wolnosci.html
Jak zabezpieczyć zdrowie psychiczne i emocjonalne dziecka w czasie pandemii.
Kilka wskazówek, które rodzic może wykorzystać, a które pomogą zabezpieczyć zdrowie psychiczne i emocjonalne dziecka w czasie pandemii.
RODZICU!!!
-
Stwórz dziecku dobrą, przyjemną przestrzeń do nauki (biurko, krzesło, kwiatek, wygodne krzesło, ulubiona gumka, kubek, długopis). Należy zadbać o detale, aby dziecko czuło się dobrze. Należy pamiętać również o regularnym wietrzeniu pomieszczenia. Wokół musi panować ład i porządek, aby warunki do nauki były sprzyjającymi.
-
Przypilnuj, aby dziecko przebrało się tak, jakby wychodziło do szkoły, jakby wychodziło z domu. Zmiana ubioru, to informacja, że dziecko jest w innej przestrzeni niż w domu, że jest w szkole.
-
Wypisz rodzinne afirmacje, czyli pozytywne, twierdzące myśli na temat rodziny, na temat innych ludzi i na temat świata i powieś w miejscach widocznych np. na ścianie w pokoju, na lustrze, drzwiach. Wypisane słowa, sentencje , myśli, hasła wesprą dziecko w samotności – kocham Cię, spotkamy się po południu, uśmiechnij się itp. Napisane ręką rodzica sprawią, że dziecko nie będzie czuło się samotne.
-
Rodzicu pamiętaj, że nauka jest przede wszystkim w rękach dziecka. Starsze dzieci właściwie pracują samodzielnie, ale jeśli chodzi o młodsze, to bywa różnie. Nie wyręczaj dziecka, bądź przy nim, ale pozwól na samodzielność.
-
Stwórz wraz z dzieckiem „dzienniczek barometru nastroju” i np. dwa razy dziennie za pomocą słów bądź rysunku określajcie swój nastrój. Wspólna rozmowa na temat zapisóww dzienniczku jest prostsza, niż stawianie pytania „Jak było w szkole?”.
-
Zrób wspólną, rodzinną tablicę „Co dzisiaj wydarzyło się u mnie dobrego?”. Kolekcjonujcie, co dobre i niech każdy z członków rodziny zapisze choć jedną myśl dziennie.
-
Przygotuj dla dziecka listę na jeden dzień. Co dziecko ma zrobić w czasie lekcji, co ma zrobić w czasie wolnym. W ten sposób dziecko nie będzie się czuło w domu samotnie. Niech czytaz przygotowanych karteczek, że np. herbata jest w termosie, że na lekcji chemii będzie doświadczenie i musi przygotować…, że je kochasz. Wykorzystuj karteczki, strzałeczki, kwiatuszki, słowem wszystko to, co miłe dziecku.
-
Zapewnij sobie i dziecku kontakt online, ale w taki sposób, aby również zaangażować wzrok. Kontakt wzrokowy powoduje wytwarzanie dopaminy!
-
Zorganizuj rodzinny challenge np. przez 5 dni (nie dłużej) w ramach zajęć sportowych wymyślaj zadania do wykonania: zrób jak największą ilość pajacyków (przykładowo). Zapisuj postępy. Będą to swego rodzaju mistrzostwa, a po 5 dniach zmieniaj zadanie do wykonania.
-
Rodzinne kolorowanki wielkoformatowe- nie w książce, tylko duże formaty i niech codziennie każdy z członków rodziny pokoloruje jakiś kawałek i po np. miesiącu pokolorowana będzie całość.
-
Organizuj weekendowe aktywności z zachowaniem reżimu sanitarnego oczywiście.
-
Pobaw się z dzieckiem w odwracanie ról. Niech ono nauczy Ciebie tego, czego nauczyło się podczas lekcji.
-
Nie pozwalaj dziecku na wsłuchiwanie się w raporty dotyczące pandemii. Te informacje są dziecku zbędnymi, a brak jego dojrzałości spotęguje strach!
-
Wykorzystuj gry planszowe, bo one wzbudzają emocje, fascynacje, a tego wszystkie nie da się osiągnąć online.
-
Twórz wspólnie z dzieckiem album, książkę rodzinną, buduj robota. Niech to będzie coś długofalowego, z poczuciem sensu wykonywania wspólnego dzieła.
-
Jeśli masz zaprzyjaźnioną rodzinę, która stosuje reżim sanitarny, to pozwól dzieciom na budowanie relacji i kompetencji społecznych w czasie wspólnych zabaw z dziećmi właśnie tej zaprzyjaźnionej rodziny.
Zachęcam bardzo serdecznie do wprowadzenia w życie codzienne choć jednego, dwóch, trzech elementów zaproponowanych powyżej. Jako rodzice mamy świadomość jak negatywnie na zdrowie psychiczne i emocjonalne naszych dzieci wpływa izolacja, a my przecież nie chcemy przyglądać się temu z obojętnością. Życzę zatem udanej rodzinnej zabawy ukierunkowanej na troskę o jej wspólne dobro.
Pedagog- Beata Florczak
Materiał opracowano na podstawie materiałów Akademii Edukacji i Rozwoju w Opolu- webinarium pt. „Jak zabezpieczyć zdrowie psychiczne i emocjonalne dziecka w czasie pandemii.
-
Preferencyjne warunki w rekrutacji 2021/2022 do KLO
Z preferencyjnych warunków przy rekrutacji do Katolickiego LO mogą skorzystać uczniowie Katolickich Szkół Podstawowych prowadzonych przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Szczecinie. Kandydaci w oświadczeniu wskazują KLO jako szkołę pierwszego wyboru do 30.04.2021 r. oraz ich średnia ocen po I semestrze 8 klasy z 9 przedmiotów: j. polski, matematyka, j. obcy (główny), biologia, fizyka, chemia, geografia, historia i WOS wynosi min. 4,5, a ocena z zachowania jest co najmniej bardzo dobra.
By zapoznać się z OFERTĄ KLAS kliknij TUTAJ
By pobrać OŚWIADCZENIE kliknij TUTAJ
Archiwum Aktualności