Bal Wszystkich Świętych klas 1-3
- 40
Dyktando na Święto Niepodległości
Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości. Konkurs odbędzie się 11.11 na serwisie dyktanda.pl w pięciu kategoriach wiekowych. Dyktando skierowane jest nie tylko do uczniów, ale również do osób dorosłych.Dlaczego warto napisać dyktando?- Pokażmy, że dbamy o nasz język ojczysty.- Wesprzyjmy potrzebujących (za każde napisane dyktando organizatorzy przekażą 1 zł na wybrany w głosowaniu cel społeczny lub charytatywny). Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Niepodległości, należy:
-być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu dyktanda.pl
-zapisać się na tej stronie, klikając przycisk Zapisz się do konkursu.
-Zapisy zakończą się 11.11.2020 r., kilka minut przed startem dyktanda w danej grupie wiekowej (dokładne godziny zostaną niebawem ogłoszone).
Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdują się na tej stronie internetowej.
#cojaczytam!
Pokażmy razem, że czytanie książek to jedna z najfajniejszych aktywności, jaką można podjąć, gdy trzeba ograniczyć spotykanie się z przyjaciółmi na żywo! Fundacja Nowoczesna Polska po raz kolejny zaprasza uczniów w wieku 9-19 lat do wzięcia udziału w konkursie #cojaczytam! Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii promującej czytelnictwo w najbliższym otoczeniu.W związku z panującą epidemią zachęcamy, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać właściwie nieograniczone możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste. Regulamin i informacje dotyczące konkursu znajdują się na TEJ STRONIE. Patronat honorowy nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Polska Izba Książki. Patroni medialni: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka w szkole, Cogito, Biblioteka publiczna. Chętnych uczniów do udziału w stworzeniu kampanii czytelniczej proszę o zapisy w wiadomości mailowej: mtomczyk@katolickapodstawowa.pl
"Dla tych, którzy odeszli" - Gellnerowa Danuta
"Dla tych, którzy odeszli" - Gellnerowa Danuta
Dla tych
którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze
kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
pod cmentarnym murem
i niebo jesienne
u góry
Dla nich
harcerskie warty
i chorągiewek
gromada,
i dla nich ten dzień -
pierwszy dzień listopada.
Zdalne nauczania
Drodzy Uczniowie, rozpoczynacie realizację obowiązku szkolnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wielu z Was już w ten sposób pracowało z nauczycielami w ostatnim czasie. Do komunikacji z Wami i Waszymi Rodzicami wykorzystujemy nasze zasoby oraz nowoczesne technologie. Do dyspozycji całej społeczności szkolnej pozostaje dobrze Wam znana platforma Librus. Nauczanie odbywać się będzie zgodnie z planem lekcji. Za Waszą obecność, zaangażowanie, wykonywane zadania, udział w różnych aktywnościach, będzie odnotowywana obecność oraz wystawiane oceny. W razie pytań kontaktujcie się ze swoimi wychowawcami, którzy pomogą Wam we wszystkich sprawach. Do Waszej stałej dyspozycji pozostaje też Pani Pedagog. Musimy sobie pomagać i wspierać się wzajemnie wykazując się troską, empatią, ale też odpowiedzialnością i dojrzałością.
Zamawianie pizzy w 5a
Miłego oglądania!
Światowy Dzień Mycia Rąk
W obecnej sytuacji pandemii, dzień szczególnie ważny. Ustanowiony w 2008 roku. Każdego dnia umierają dzieci w następstwie chorób wywołanych brudnymi rękami. Po pogadance i ćwiczeniach ruchowych był czas na pracę plastyczną, było rysowanie konturu swojej ręki i już trudniejsze wycinanie jej kształtu . Przy wieszaniu gazetki pomagały: Joasia Ścieżko i Kalina Łabul .
Zajęcia świetlicowe w środę 14 października
6 osób uczestniczyło w zajęciach świetlicowych w środę 14 października. Uczestniczyliśmy we mszy św. na której poświęcone były tornistry uczniów z klas pierwszych.
W świetlicy zrobiliśmy puzzle własnej produkcji. Nie było wcale łatwo złożyć pocztówkowej wycinanki, zrobionej przez kolegę .
Dynie w świetlicy
Przez tropiki, przez pustynię
Toczył zając wieelką dynię
Toczył, toczył dynię w dół,
Pękła dynia mu na pół ,
Pestki z niej się wysypały,
Więc je zbierał przez dzień cały.
Raz, dwa, trzy! Ile pestek zbierzesz ty?
Dyniowe pestki pomalowaliśmy na różne kolory i wkomponowaliśmy je na samodzielnie wymyśloną dynię. Niektóre rezultaty prac pierwszaków znakomite!
Dzień Ślubowania
- 22
Jest taka chwila, bardzo ważna i wyjątkowa dla każdego Pierwszoklasisty– „Dzień Ślubowania”.
W Dniu Święta Edukacji Narodowej, czyli 14 października 2020r. – dzieci z klasy 1ai klasy 1b złożyły swoje ślubowanie, przez co stały się pełnoprawnymi uczniami Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie. Chociaż z racji obostrzeń związanych z pandemią uroczystość była skromniejsza w oprawie programowej – gotowość uczniów do szkolnych obowiązków zaskakiwała w swoich rozmiarach,a wypowiedziane słowa:
„Teraz już ślubować z honorem możemy,
Jak być dobrym uczniem doskonale wiemy.
Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,
Uczyć się by świat poznawać ślubujemy dziś.
Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być.
Ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś.”
wybrzmiały bardzo świadomie i szczerze! Gratulujemy każdemu Pierwszoklasiście i życzymy samych radosnych chwil w naszej szkole oraz wielkiej mądrości i nieustannej ciekawości świata.
Witamy Was wszystkich w gronie społeczności szkolnej!!!
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za trud, niezłomność i okazywaną cierpliwość w codziennych zmaganiach życzymy myśli i marzeń, które dają się urzeczywistniać, nowych pięknych pomysłów oraz wytrwałości i cierpliwości w służbie dzieciom.
Życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej składa Samorząd Szkolny Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki w Szczecinie.
Jesienna integracja klasy 3a
- 7
28 września wyruszyliśmy całą klasą na Polanę Harcerską, aby spędzić dzień na edukacji w formie zabawy na świeżym powietrzu. Przywitali nas animatorzy z biura Travel Shop, którzy wraz z naszą panią mieli dla nas mnóstwo atrakcji. Warsztaty artystyczne, podczas których tworzyliśmy kolorowe pióropusze, tańczyliśmy wymyślone pląsy i graliśmy na instrumentach. Zabawy ruchowe w podgrupach, którym towarzyszyły śmiech i ścisła współpraca. Podchody w czasie których szukaliśmy wg mapy zaginionego syna Wielkiego Wodza Indian i obserwowaliśmy przyrodę. Ćwiczenia i zabawy gimnastyczne na linie, ze sznurami, na szczudłach i z innymi przyborami. Po tym wszystkim ognisko z kiełbaskami i pieczenie prawdziwych podpłomyków, które spałaszowaliśmy na słodko. W ramach wycieszenia rozwiązywaliśmy indiańskie szyfry i słuchaliśmy opowieści Wielkiej Stopy. Na koniec każdy otrzymał certyfikat potwierdzający naszą kondycję, umiejętność bezpiecznej zabawy i dobry humor.
klasa 3 i pani Monika
Dzień Chłopca w kl. 3b
- 35
30 września to wyczekiwane przez chłopców święto. Chłopcy z klasy III B nie zawiedli się w tym dniu. Koleżanki z klasy spisały się na medal, przygotowując wspólną zabawę i niespodzianki dla swoich kolegów. Chłopcy zostali odznaczeni specjalnymi medalami SUPER CHŁOPAKA z wygrawerowanymi własnymi imionami i dostali prezenty, przyjęli serdeczne życzenia i zasiedli do słodkiego stołu. Dziewczynki upiekły ze swoimi mamami pyszne ciasta i babeczki. Przygotowały też wesołe konkursy dla kolegów. Był piłkarski quiz, jedzenie jabłek i marchewek na nitkach i wyścigi w robieniu balonów z gum. Wszyscy bawili się świetnie, a pani Ela była dumna z dziewczyn i bardzo chwaliła całą klasę.Szkoda, że taki dzień jest raz w roku. Teraz czekamy do Dnia Kobiet, ciekawe, co wymyślą nasi chłopcy?
Dziewczyny z III B z p. Elą
Dzień Kapcia
- 6
Dzień Kapcia. Zabawa ta przypada na dzień, od którego nasi uczniowie są zobowiązani nosić do szkoły obuwie zmienne, czyli 1 października. Wynika to oczywiście z faktu, że rozpoczęła się kolejna pora roku, która w swej ofercie ma (prócz słońca oczywiście) pluchę, deszcz, a nawet i śnieg. Słowem wszystko, co brudzi nasze buty i stąd konieczność przynoszenia obuwia zmiennego. Aby umilić sobie tę zmianę, w tym dniu uczniowie i nauczyciele ubrali na nogi, swoje najbardziej zwariowane kapcie. Było wiele możliwości popisania się swą inwencją. Każdy uczeń, który włączył się do zabawy miał szczęśliwy numerek w tym dniu.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- 5
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. To dzieci są najważniejszymi beneficjentami tego święta. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie ich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Klasa III B wybrała się w tym dniu do naszej szkolnej biblioteki na spotkanie z p. Magdaleną Adamiak, która przygotowała dla uczniów zabawę z głośnym czytaniem. Były zagadki, zadania z odczytywaniem hasła, wierszyki, zabawy interaktywne i oczywiście głośne czytanie książki z wierszami o literach. Była to bardzo wesoła godzina.Czytają dzieci, czytają dorośli, czytajmy sobie nawzajem!
Klasa III B z p. Elą i Magdą
Egzamin ósmoklasisty 2020/2021
- Informacje o sposobie organizacji i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021 do pobrania tutaj.
- Harmonogram przeprowadzenia egzaminów ósmoklasisty obowiązujący w roku szkolnym 2020/2021 do pobrania tutaj.
- Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 października 2018 r. dotycząca zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej lub tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim do pobrania tutaj.
- Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku do pobrania tutaj.
- Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021 do pobrania tutaj.
Pierwsza Szkolna Komunia Święta
19.09.2020 r. po raz pierwszy w naszej Szkole odbyła się I Szkolna Komunia Święta. Do tego sakramentu przystąpiło 19 uczniów klasy IV. Dzień wcześniej Dzieci przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania oraz odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. To był bardzo ważny dzień dla każdego z nich, gdyż czyste serce gotowe dla Jezusa to najpiękniejszy dar.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Dyrektor Janusz Giec, tego dnia nie zabrakło również Pani Dyrektor Anny Jerzyk oraz Pani Wicedyrektor Katarzyny Zakrzewskiej.
W Białym Tygodniu Dzieci komunijne swoją wdzięczność przemieniły w prawdziwie szczerą modlitwę i tak: w niedzielę przeżywały dzień wdzięczności Rodzicom i najbliższej Rodzinie,w poniedziałek dzień wdzięczności Panu Bogu za dar Eucharystii, we wtorek dzień wdzięczności za powołania kapłańskie i misjonarzy, w środę dzień zawierzenia Matce Bożej, w czwartek dzień wdzięczności Dyrekcji oraz Nauczycielom, w piątek zawierzenie siebie Sercu Jezusowemu.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i towarzyszenie cichą modlitwą.
16
Wybór szkoły ponadpodstawowej
Pedagog szkolny informuje o możliwości korzystania przez rodziców i uczniów z pomocy, którą oferuje Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w zakresie wyboru szkoły ponadpodstawowej oraz ścieżki kształcenia . Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z ulotką informacyjną dotyczącą oferowanej pomocy.
Pedagog- Beata Florczak
WIELKI MARATON CZYTELNICZY
Ruszyła tegoroczna edycja WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO.
Odbywa się na trzech etapach: •dla klas II-III
•dla klas IV-VI
•dla klas VII-VIIICelem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz budowania językowej wypowiedzi. Uczestnicy Maratonu co miesiąc czytają wskazaną pozycje z listy lektur,a następnie piszą test ze znajomości tekstu. Finał konkursu w kwietniu 2021roku.
REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY JEST TUTAJ
LISTA LEKTUR DO POBRANIA TUTAJ
Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z regulaminem konkursu i zgłoszenia udziału nauczycielce - bibliotekarce.
Czytanie może być wspaniałą przygodą!
Magdalena Adamiak
List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Klikając TUTAJ można zapoznać się z listem Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Archiwum Aktualności