„Finansoaktywni” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli ...
- 6
Szkolny musical
- 5
Jeśli wciąż czekasz na Miłość - ona jest w Sercu tym przekonywali najstarsi uczniowie naszej szkoły w premierowej produkcji Koła Musicalowego. Czekam na miłość - musical o Sercu miał premierę 12 czerwca. Spektakl opowiada losy św. Gertrudy Wielkiej, św. Małgorzaty Marii Alacoque i św. Gemmy Galgani - trzech wyjątkowych świętych, które w Sercu Jezusa znalazły nadzieję, miłość i szczęście. Ale to jednocześnie spektakl o każdym, kto czeka na miłość - z nadzieją, że znajdzie ją obok siebie. Na musical złożyły się piosenki napisane specjalnie na tę okazję przez Dominika Wastowskiego (muzyka) i ks. Wojciecha Koladyńskiego (teksty). Spektakl wystawiano w sumie trzykrotnie, zobaczyło go ok. 200 osób. O czekaniu na miłość opowiadali słowem, tańcem i śpiewem: Paulina Bieniek, Amelia Dąbrowska, Aleksandra Gnyp, ks. Wojciech Koladyński, Tymoteusz Lango, Filip Podleżański, Rachela Rać, Aleksandra Rogalska, Michał Rywak, Maria Sulikowska i Zuzanna Śliwa. Towarzyszył im zespół w składzie: Zuzanna Biedruna, Zuzanna Łyczek i Dominik Wastowski. Techniczną stroną zajęli się: (gościnnie) Oskar Pietrzyk i Tomasz Woźnicki. Sprzętem wsparli nas: Parafia pw. św. Ottona, Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne i zespół Tumultus Gaudium.
Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
11 czerwca 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie, odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty organizowanych w roku szkolnym 2018/2019. Dyplomy oraz pamiątkowe medale laureatom ze szkół podstawowych i gimnazjum wręczył Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak. By zobaczyć kto znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki kliknij WIĘCEJ.
Jakub Szewczyk 3a - laureat konkursu z języka polskiego i matematyki;
Katarzyna Buczko 3b – laureatka konkursu z biologii;
Dariusz Żurek 3b – laureat konkursu z biologii;
Aleksandra Gnyp 3b – laureatka konkursu z chemii;
Jagoda Michoń 3c – laureatka konkursu z chemii;
Natalia Dziewa 8b – laureatka konkursu z języka angielskiego;
Michał Kucharski 8b – laureat konkursu z języka angielskiego;
Antoni Byjoś 8a – laureat konkursu z matematyki;
Barbara Tur 3b – laureatka konkursu z wiedzy o społeczeństwie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wycieczka klas 1
Dnia 7 czerwca roku dwie klasy pierwsze wyruszyły na całodniową wycieczkę pod hasłem „Dinozaury Ery Jurajskiej” oraz „Zabawy dzieci z dawnych czasów”. W planie była więc nauka i zabawa, ale nie tradycyjnie w ławkach tylko poza szkołą i to na wyjeździe. Emocji i uśmiechów od rana było wiele, mimo że wyjeżdżaliśmy już o 7.00 , a po powrocie wcale nie zmalały. Pogoda dopisała, dyscyplina i nasze zachowanie na medal, atrakcji mnóstwo. W Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich poznaliśmy świat wymarłych gadów. Dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy jak wyglądały, czym się żywiły, kiedy żyły i dlaczego wyginęły. Oglądaliśmy skamieliny, film o dinozaurach i malowaliśmy pamiątkowe odciski z gipsu. Na placu zabaw świetnie i aktywnie się bawiliśmy oraz odkopywaliśmy ukryty szkielet tyranozaura. Prawdziwe szaleństwo było też w sklepiku z pamiątkami. W Gorzowie Wielkopolskim odwiedziliśmy dwa oddziały Muzeum Etnograficznego, gdzie poznaliśmy zabawy dzieci sprzed 400 lat. Były podobne do nas, chociaż nie miały wielu rzeczy. Przenieśliśmy się więc w czasie i przez około 2 godziny bawiliśmy się jak kiedyś one, mając jedynie rzeczy codziennego użytku. Pełni wrażeń, ale zadowoleni około 17-tej wróciliśmy do Szczecina.
Monika Herda i Elżbieta Patryn
18
Klasa 1a i zasady bezpieczeństwa
Dnia 5 czerwca tego roku klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej na ulicy Klonowica. Cel wyjścia był podwójny. Usystematyzowanie wiedzy i tematów, które omawialiśmy zgodnie z programem nauczania, ale także lekcja wychowawcza w związku ze zbliżającymi się wakacjami, podczas których bezpieczeństwo to podstawa. Już początek naszego spotkania z pracownikami był niesamowity, bo po kilku minutach od rozpoczęcia zajęć włączył się alarm i strażacy rozpoczęli akcję wyjazdu do pożaru. Myśleliśmy, że był to pokaz umiejętności specjalnie na nasze przyjście, a okazało się, że było to autentyczne wezwanie. Dalszy ciąg wizyty przebiegł już spokojnie, ale bardzo ciekawie. Dowiedzieliśmy się więcej niż z książek i ćwiczeń. Oglądaliśmy pojazdy, urządzenia, narzędzia, stroje. Sprawdzaliśmy ciężar ubrań, kasków, butli z powietrzem. Poznaliśmy plan dnia i opis zajęć, które musi mieć każdy strażak. Okazało się, że strażacy to akcje gaśnicze, ratownicze, ale i na wodzie oraz pod nią. Zadawaliśmy mnóstwo pytań, ale też zaskoczyliśmy naszą sporą już wiedzą. Wiemy, że jest to ciężki zawód, do którego trzeba mieć predyspozycje fizyczne i psychiczne. Dużo się uczyć i ćwiczyć nie mieć lęków i być dyspozycyjnym 24 godziny na dobę. Obiecaliśmy sobie, że w kolejnych klasach takich wyjść w celu poznawania zawodów i instytucji będzie więcej.
Monika Herda
10
Zaproszenie na musical
Po raz drugi Koło Musicalowe w naszej szkole zaprasza na śpiewano-tańczoną historię - tym razem o tęsknocie za Miłością. To absolutnie premierowy materiał oparty na losach świętych od Serca - Małgorzaty Marii Alacoque, Gertrudy Wielkiej i Gemmy Galgani.Jeśli wciąż czekasz na miłość - wpadnij i przekonaj się, gdzie ona jest.
Próba generalna z możliwym udziałem publiczności: 11.06. g. 18:30
Premiera: 12.06. g. 18:30
Na bis: 13.06. g. 17:00
Nagroda w Konkursie "Do hymnu"
Z wielką przyjemnością informujemy, że Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. St. Kostki w Szczecinie w Konkursie "Do hymnu" uzyskała wyróżnienie wojewódzkie i nagrodę pieniężną dla szkoły w wysokości 5000zł. Serdecznie Wam Drodzy Uczniowie gratulujemy!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory odbyły się w dniu 5 czerwca 2019 roku.Poprzedzone były trwającą ponad tydzień kampanią wyborczą, podczas której kandydaci prezentowali siebie i swoje pomysły na działalność w samorządzie uczniowskim.Nad przebiegiem wyborów czuwał zarząd SU w składzie: Maria Sulikowska, Jagoda Pasternak pod opieką merytoryczną pani pedagog Beaty Florczak.Komisja przygotowała karty do głosowania zawierające listę kandydatów, byli to: Uscka Julia, Mazur Mateusz, Wajszczak Gabriela, Piotrowska Hanna, Różek Marika.Uczniowie mogli oddać głos na trzech kandydatów.
Uprawnionych do głosowania było 243 uczniów.Oddano -188 głosów.W tym głosów ważnych – 180.
Głosów nieważnych – 8.
Wyniki głosowania przedstawiają się następująco):Uscka Julia - zdobyła127 głosów
Mazur Mateusz – 109 głosów
Różek Marika – 108 głosów
Piotrowska Hanna – 95 głosów
Wajszczak Gabriela – 89 głosów
Na podstawie powyższych wyników, Komisja Wyborcza stwierdza, że w roku szkolnym 2019/2020 zarząd Samorządu Szkolnego tworzyć będą:
Przewodnicząca SU: Uscka Julia
W-ce przewodniczący SU: Mazur Mateusz
Sekretarz: Różek Marika
Gratulujemy i życzymy trafnych i dobry ch decyzji, bo Samorząd Szkolny, to przecież pierwsza szkoła demokracji! Powodzenia!!!
II Rodzinny Festyn w naszej szkole
- 24
ZAWSZE UŚMIECHNIĘTA MINA, KIEDY BAWI SIĘ RODZINA
25 maja w sobotę odbył się na terenie naszej szkoły Rodzinny Festyn, w którym uczestniczyli pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodziny. Do organizacji tego przedsięwzięcia przyczynili się wszyscy. Prowadzącymi imprezę była pani Beata Florczak i ks. Wojciech Koladyński, stanowiska i atrakcje przygotowali oraz prowadzili nauczyciele, a rodzice wspomogli nas pysznościami na słodko i słono oraz napojami. Ze strony szkoły kulinarną atrakcją był także grill. Uroczystego otwarcia dokonali - pani dyrektor Anna Jerzyk i ks. Janusz Giec i ich rola na tym się nie zakończyła. Przez cały czas trwania festynu towarzyszyli nam ciałem i duchem, bawiąc się z uczestnikami, zachęcając do aktywności i podsumowując wspólnie spędzony czas. Uczniowie klas młodszych wystąpili z małym programem wokalno-tanecznym i wręczyli swoim Rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty, pamiętając o ich Świętach - Dzień Matki i Ojca. Wszyscy korzystali z atrakcji jakimi były: malowanie twarzy, kącik gier planszowych i zręcznościowych, zabawy z chustami, konkurencje sportowe, kalambury. Niektóre z nich wymagały większej twórczości i pracy: rysowanie portretów członków rodziny, układanie wierszy o rodzinie czy kreatywne budowanie rzeczy z surowców wtórnych. Ciekawym punktem spotkania było też stanowisko Pokaż mi swoją Rodzinkę, gdzie dzieci i rodzice mogli zaprezentować swoje talenciki - taniec, śpiew, grę na instrumentach, recytację itd.Dla uczniów klas 4 i 5 zorganizowaliśmy Miasteczko Rowerowe i Punkt Udzielania Pierwszej Pomocy. W kawiarence i na stanowisku z grillem zorganizowaliśmy także zbiórkę pieniędzy na planowany przy szkole plac zabaw, a że umiemy takie akcje dobrze prowadzić świadczył zakupiony i tego dnia oficjalnie wręczony dzieciom stół do tenisa stołowego, na który złożyła się aktywna i hojna społeczność szkolna. Pogoda nas trochę straszyła, ale uśmiech na twarzach uczestników ogrzewał. W momentach zwątpienia oraz dla rozgrzania siebie i atmosfery tańczyliśmy z wielkim zaangażowaniem pląs zwany belgijką. Uczestnicy festynu otrzymywali za aktywność słodycze, a nawet nagrody. Na pochwałę zasługują także uczniowie klas starszych, którzy z dużym zaangażowanie wspierali nas swoją pracą na stanowiskach oraz w tańcu. Czas od 10.00 do 13.00 szybko minął, a wspólne sprzątanie pokazało, że nasza społeczność szkolna tworzy zgraną rodzinę.
Monika Herda
23
Wymiana z gimnazjum w Burg w Niemczech
- 15
I przyszedł maj i kolejny raz uczniowie naszej szkoły – tym razem z klasy 7a i 7b- brali udział w wymianie z Gimnazjum w Burg w Niemczech. Chłopcy i dziewczęta mieszkali u niemieckich rodzin, razem spędzali czas, zwiedzali okolicę, brali udział we wspólnych zajęciach, mając szansę na poznanie kultury i zwyczajów naszych sąsiadów. W ciągu kilku dni uczniowie odwiedzili Muzeum Techniki w Wolfsburgu, pływali statkiem po Szprewie w Berlinie, a także podziwiali Reichstag. A już we wrześniu powitamy niemieckich uczniów w Polsce.
A oto wrażenia niektórych uczestników:
Cieszę, że mogłem uczestniczyć w wymianie polsko- niemieckiej w Burg.Mimo, że trochę się stresowałem, okazało się ,że trafiłem do sympatycznej rodziny, a moim kolegą był Felix.Pobyt bardzo mi się podobał, cały czas mieliśmy zorganizowany czas: zwiedzaliśmy Burg- miasteczko czyste i zadbane, Magdeburg- miasto historyczne. Wycieczka do Wolfsburgu okazała się też super, bo byliśmy w Muzeum Techniki. W Berlinie natomiast najbardziej zadowolony byłem z zakupów na Alexanderplatz.Pełen wrażeń i nowych znajomości wróciłem do Polski. Fajnie , że spotkamy się znowu we wrześniu! Tomek 7a
Niedziela w Burg była organizowana przez rodziny partnerów z wymiany. Razem z Hanią, Anielą, June, Aline I Fioną wybrałyśmy się z rana na mszę w Magdeburgu. Ciekawie było dowiedzieć się jak są one odprawiane w Niemczech. Następnie rodziny naszych partnerów zabrały nas do parku linowego, w którym spędziliśmy 5 godzin. Chodziłyśmy w siódemkę po dwóch piętrach parku. Po wysiłku urządziliśmy piknik na terenie obiektu. Jedliśmy arbuzy, kanapki i ciasta przyszykowane przez rodziny. Potem poszliśmy na kolejkę górską na której każda z nas miała po trzy zjazdy. Była bardzo ładna pogoda, więc spacerowaliśmy po parku. Aline i Hania przyjechały do domu June I razem zjadłyśmy kolację. Obejrzałyśmy też film, po którym dziewczyny wróciły do siebie. Dzień był bardzo udany i wszystkie świetnie się bawiłyśmy. Hania 7a
14
Uwaga! Pilne!
Szanowni Państwo,
decyzją komisji rekrutacyjnej w roku szkolnym 2019/2020 powołujemy jedna klasę 7 - ogólną na podstawie konkursu świadectw. Nie będą przeprowadzone testy uzdolnień kierunkowych.
Lista zakwalifikowanych zostanie ogłoszona 27.05.2019r.
Do dnia 25.06.2019r. Rodzice dostarczają do sekretariatu szkoły oryginał świadectwa ukończenia klasy VI szkoły podstawowej.
Dyrektor PKSP
Wręczenie nagród
W dniu dzisiejszym w naszej szkole podczas Mszy św. odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy szczególnie wykazali się w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. Na środku zaprezentowało się powyżej 40 osób. Ogromny sukces wypracowany wspólnymi siłami uczniów, rodziców i nauczycieli. Oby tak dalej!
7
Warsztaty piernikowe
Dnia 22.05 klasa 8a miała słodką przyjemność wziąć udział w warsztatach dekorowania pierników. Była to zasłużona nagroda w konkursie zorganizowanym przez Słodkie Wypieki, w którym celem było zebranie karmy dla psów i kotów wspierając Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem dekorowali pierniczki by kolejno przenieść się do Multikina na film.
2
Festyn Rodziny
"ZAWSZE UŚMIECHNIĘTA MINA KIEDY BAWI SIĘ RODZINA"
SOBOTA 25 MAJA 2019 R. 10:00 - 13:00
GRY, ZABAWY, PLĄSY, KONKURSY, KAWIARENKA I WIELE INNYCH. CZAS NA WESOŁE I AKTYWNE SPĘDZENIE SOBOTY WE WSPÓŁPRACY SZKOŁY I DOMU.
Zasady bezpieczeństwa
Zasady bezpieczeństwa w sieci wypracowane przez uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki w ramach zajęć profilaktycznych z pedagogiem szkolnym!
-
Nie odwiedzaj stron nieznanych, niebezpiecznych i o niedozwolonych treściach- to są tylko kłopoty!
-
Nie umieszczaj na stronach ani swojego wizerunku, ani swoich danych- bądź anonimowy!
-
Ustal trudne hasła na swoich profilach i nie udostępniaj ich- nikomu!
-
Nie umieszczaj w sieci zdjęć swoich, swoich bliskich ani swoich znajomych!
-
Nie hejtuj ludzi w Internecie- to bardzo nieładne zachowanie!
-
Nie zapraszaj nieznajomych, ani z nimi nie rozmawiaj- nie wiesz kto jest z drugiej strony!
-
Nie umieszczaj informacji nt swojego miejsca zamieszkania, swojego pobytu lub tego, że wyjeżdżasz!
-
Zawiązując umowę dotyczącą użytkowania aplikacji zawsze czytaj regulamin- to pozwoli Ci uniknąć wielu kłopotów!
Stosowanie powyższych zasad pozwoli na bezpieczne i miłe spędzanie czasu w wirtualnym świecie, czego wszystkim życzę!
Pedagog szkolny- Beata Florczak
-
KONKURS „DO HYMNU”
Dzień 3.04. będzie dla naszej Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej szczególnym świętem. Tego dnia odbędzie się przesłuchanie konkursowe, w którym weźmie udział cała społeczność uczniowska. Chcemy wspólnie włączyć się w obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uczcić 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
II edycja ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu” organizowana jest przez Narodowe Centrum Kultury. Zadaniem konkursowym jest odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz dwóch pieśni hymnicznych przez wszystkich uczniów naszej szkoły (klasy od 1 do 8) bez towarzyszenia akompaniamentu i sprzętu nagłaśniającego. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie, wytężona praca i jedność w dążeniu do celu, zaowocują pięknym śpiewem.
Tajemnice szczecińskich podziemi
26 marca 2019 roku klasa 7b miała okazję uczestniczyć w ekscytującej wycieczce do Podziemnych Tras Szczecina. Kilkoro uczniów z klasy zwiedzało już szczecińskie schrony, ale tym razem nasz przewodnik – pan Jerzy Rozpondek – postanowił nas zaskoczyć. Wyruszyliśmy na wyprawę w ciemności – wyposażeni w kaski, latarki i kamizelki odblaskowe. Pan Jerzy oprowadził nas pod dwóch trasach, zatrzymując się w każdym pomieszczeniu i opowiadając o najważniejszych miejscach dla uciekających przed atakami bombowymi. Mieliśmy okazję założyć maski gazowe i poczuć siłę wspólnoty w tych trudnych dla mieszkańców chwilach.
Dowiedzieliśmy się także, jak w czasach PRL-u obsługiwana była centrala telefoniczna, a Pan Jerzy opowiedział nam o konkursie jedzenia kaszy za pomocą łyżek przymocowanych do stolika. Więcej sekretów nie zdradzimy. Być może inne klasy zdecydują się na tę wycieczkę „z dreszczykiem emocji”.
Ciekawym urozmaiceniem była następująca po zwiedzaniu tras lekcja muzealna. Podzieleni na drużyny wypełnialiśmy zadania związane z I wojną światową. Zwycięska drużyna została mianowana strzelcami honorowymi legionów i otrzymała specjalne dyplomy. Z pieśnią brygaderiów na ustach wymaszerowaliśmy z podziemi. Może jeszcze kiedyś tam wrócimy. Oby tylko w celach turystycznych!
Klasa 7b
Wyjście klas 1-2 na Musical Profilaktyczny
Dnia 28 lutego 2019 roku klasy 1 i 2 zobaczyły musical pod tytułem „Co w trawie piszczy – czyli w grupie siła”. Teatru Muzycznego FORTE. Dla klas drugich był to sposób na podsumowanie zeszłorocznych projektów edukacyjnych, a dla klas pierwszych ciekawa forma poszerzenia swojej wiedzy. Każda forma lekcji poza szkołą uczy dzieci także zachowania się na ulicy, w miejscach publicznych, bezpieczeństwa podczas jazdy komunikacją oraz urozmaica proces edukacyjny. Inicjatorką tego wydarzenia była pani Anna Jarczak.
Na łące żyją przeróżne stworzenia! Mrówka jest pracowita i ciągle gdzieś się śpieszy. Rozmarzony konik polny skacze wysoko ponad źdźbłami trawy, a wieczorami gra na skrzypcach. Ubrana w sukienkę w groszki biedronka dba o wygląd i godzinami przegląda się w kroplach rosy. Mucha trochę zezuje, motyl zawsze pije przez słomkę, pająk z kolei zamiast sześciu nóg, ma ich aż osiem!
Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią to, tylko wspólnymi siłami można pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś NAPRAWDĘ WIELKIEGO.
Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów oraz wyraźna myśl i morał płynące
z widowiska to z walory tego przedstawienia, które spodobało się nie tylko obecnym
w Heliosie przedszkolakom, ale także uczniom. Przedstawienie połączyło w sobie treści dydaktyczne z edukacji przyrodniczej, muzycznej, plastycznej oraz rozwinęło sferę wychowawczą na którą kładziemy szczególny nacisk.Monika Herda
Archiwum Aktualności